IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 17th January 2010, 13:21
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Верно? Поръчах си "Подсъзнанието може всичко" специално, защото ми беше препоръчана тук, освен това изхарчих 18 лева и за Карнеги - Как да печелим приятели и да влияем на другите...

Така, ако ги имаш, отвори Кехоу на 18-та страница и виж примерите му за "успели хора" в тази глава (книгата е препълнена с подобни неща). Само това ти стига, за да разбереш КАКВО за него означава "успех".
А Карнеги е направо нечетим, за него примери са хората, които унищожават света: Рокфелер например! Още от първите редове се разбира какво има предвид под "успех", още в предговора се възхваляват неговите курсове за "бизнесмени"....

Да, Кехоу се опитва да вмъкне и философия за друг вид успех, НО през цялото време дава за пример хора, които са забогатели. Абе точно както Tайната...

На мнение съм, че човек трябва да се вслушва в подсъзнанието си (някои го наричат интуиция това, аз го наричам самопознание). Изобщо намирам, че подсъзнанието е истинската ни човешка същност и съм отвратена от целите, които поставя Кехоу пред хората, вижда ми се гавра с нашата истинска същност това...
Иначе няма спор, че някои неща в живота стават точно както си ги желал, но кой ти казва на теб, че това е в резултат на "позитивното мислене"? Няма подобни доказателства, примерите, които са дадени, са смешни. Мен ако питаш, Шварценегер е "успял" не заради позитивното си мислене, а защото се е блъскал с всякакви гадории, които днес са даже забранени, за да стане Мистър Вселена (едва ли е мислел много позитивно, 100% са му треперели партенките преди всяко представяне, човешко е!) и понеже е МНОГО грозен, става и актьор в кретенски филми. А ние и понятие си нямаме кой и как му е помогнал и какво е обещал за тази помощ... Истинското си богатстви натрупва след като влиза в политиката. А имаш ли представа какви гадории прави като политик?! Знаеш ли колко животи е унищожил, колко хора е предал?! Ама ето, той е идеалният пример за "успял" човек според Кехоу!!!
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #52  
Стар 17th January 2010, 13:27
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

"Методът Силва - За контрол на ума" е една от книгите които прочетох и за пари никъде не се споменава...не слагай всички под общ знаменател...
Това че ти не можеш да успееш с позитивно мислене не значи,че и другите не могат...
Отговори с цитат
  #53  
Стар 17th January 2010, 13:29
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Веднага ще ти кажа кое е лошото в тези книги: всичките са написани, изхождайки от идеята, че да "успееш" в живота означава да станеш богат и богатството всъщност ти гарантира щастие до живот.
Точно това е грешката: познавам стотици богати хора и всичките до един нямат никаква представа какво е щастието. Много по-нещастни са от един обикновен човек, доволен от това, което има.
Е, какво им е на тези книги? Та те в основата си са грешни. Освен това не са помогнали на никой, гаранция ти давам. Човек не може да мисли позитивно, ако целите му са негативни. Винаги ще се чувства заплашен и несигурен, а тези книги още повече му втълпяват ценности, които в крайна сметка разрушават, вместо да изграждат.

Ако искаш наистина да се разтърсиш, погледни в себе си. Дай си сметка как се чувстваш, как живееш, защо мислиш по един или друг начин и изобщо не се опитвай да се променяш, само се наблюдавай. Промяната ще настъпи сама, ако направиш това. Гарантирам ти, че тогава наистина ще започнеш да виждаш позитивно живота, защото ще оцениш елементарния факт, че живееш.
Така се открива щастието, а не с някакви самоучители, които ти казват, че трябва да забогатееш и мързелуваш, за да си щастлив.
Замисляла ли си се какво ще правиш, ако един ден наистина забогатееш? Как ще използваш свободното си време? С почивки и точка? - ще ти омръзне. Ако имаш обаче някаква мечта с какво точно ще се занимаваш и успееш да я дефинираш добре, ще откриеш, че днес, точно днес, вече можеш да го направиш....
Лошото е, че отлагаме винаги истинските неща за периода "след-забогатяване"....

Пример? Мой близък ми каза веднъж, че сега не може да се занимава с танци, защото, ходейки на работа, няма време за това. И отказваше да си признае, че в свободното си време по цял ден кисне на компютъра, търсейки начин да направи някакви пари в името на забогатяването, което един ден ще му позволи да има време за танци (мислейки много "позитивно", че няма начин да не забогатее един ден). Казах му, че ако иска наистина да танцува, то може да го прави веднага, точно във времето, което губи, търсейки начини да забогатее! Истината е, че той не иска да танцува, иначе щеше да го прави! Иска просто да стане богат и това желание го кара да се чувства нещастен и неудовлетворен... А в това време животът си минава покрай него. Тези книги казват точно това: намери начин да забогатееш! И чак като стане това, ще можеш да се радваш на живота ... Е, усещаш ли къде е минавката в цялата работа?

Прочети "Да имаш или да бъдеш" и нека после пак да си поговорим. Ей това е книга, която разтърсва.

Аз също си мисля,че има леко разминаване между това,
което отсъждаш за подобен род книги и онова,което твърдиш.
Всъщност,в точно тези книги никой не твърди,че трябва да си
богат,че да си щастлив!
По-скоро това си е може би твое убеждение
И ...убеждение на много други хора.
Щастието за всеки е в притежаването на различни неща,
всеки търси онова,което би му донесло пълнота/разбира се не качване на килограми / и удовлетворение.
Погледни по-добре предния ми пост!
На едно мнение сме-живеем тук и сега,няма бъдеще-
то не ни е подвластно.
Трябва да танцуваме сега-утре може би няма да можем?!
Нещото,което повечето хора правят е вглеждане в проблемите,
ако нямаме свои-занимаваме се с чужди.
Ровим,търсим,тарашим из душите си.
Пазим тъжни спомени и си отпиваме от горчилката
..... и забравяме да погледнем,
че около нас има толкова красиви неща,че само този ден е уникален
в точно този момент.
А ако съм "смърдящо"богата и ако се отдам само на почивка-
това ще е най-голямото доказателство,че не живея,а съществувам.
Би следвало да съм лишена тотално от въображение и липса на живец,
ако се наслаждавам и гледам без да продължа да мечтая и да създавам.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 17th January 2010, 13:30
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Евелиньо, чакай сега... Аз отговарям на Дундарина за нейните книги...
Тази не съм я чела, ще се опитам да я намеря, обещавам!
Мерси за препоръката!

Дундарина, ти препоръчваш Кехоу! Освен това си започнала търсенето си от Тайната (е, няма лошо, може и да си си променила мнението за този филм - надявам се... макар че никъде не го казваш). Прекалено ясно е какво има предвид под успех, примерите му за успели хора за ужасяващи. Как можеш да имаш доверие в подобен автор?
Още нещо: подобен род книги винаги съдържат някаква доза истина, иначе не хващат декиш. Това не ги прави ценни обаче.

Оценявам много твоето любопитство и се радвам, че пишеш тук. Няма обвинение в думите ми (аз самата започнах търсенето си от един филм, който в последствие разбрах с колко неточности е пълен, но дотолкова ме впечатли, че промени живота ми), реших да се намеся чак когато видях, че рекламираш неща, които според мен са вредни. Ще се радвам много, ако погледнеш авторите, които съм цитирала и после пак обсъдим нещата.

ПП: Иначе казваш много хубави неща, впечатлих се... Може би наистина отсъждам грешно, ако хората мислят като теб след подобен род четива, може би наистина има начин да отсеят ценните неща от цялата плява. Но според мен си едно изключение. Всички, с които съм говорила за Тайната, мислят само как да започнат да мислят позитивно, за да направят пари...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #55  
Стар 17th January 2010, 13:48
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Евелиньо, чакай сега... Аз отговарям на Дундарина за нейните книги...
Тази не съм я чела, ще се опитам да я намеря, обещавам!
Мерси за препоръката!

Дундарина, ти препоръчваш Кехоу! Освен това си започнала търсенето си от Тайната (е, няма лошо, може и да си си променила мнението за този филм - надявам се... макар че никъде не го казваш). Прекалено ясно е какво има предвид под успех, примерите му за успели хора за ужасяващи. Как можеш да имаш доверие в подобен автор?
Още нещо: подобен род книги винаги съдържат някаква доза истина, иначе не хващат декиш. Това не ги прави ценни обаче.

Оценявам много твоето любопитство и се радвам, че пишеш тук. Няма обвинение в думите ми (аз самата започнах търсенето си от един филм, който в последствие разбрах с колко неточности е пълен, но дотолкова ме впечатли, че промени живота ми), реших да се намеся чак когато видях, че рекламираш неща, които според мен са вредни. Ще се радвам много, ако погледнеш авторите, които съм цитирала и после пак обсъдим нещата.

ПП: Иначе казваш много хубави неща, впечатлих се... Може би наистина отсъждам грешно, ако хората мислят като теб след подобен род четива, може би наистина има начин да отсеят ценните неща от цялата плява. Но според мен си едно изключение. Всички, с които съм говорила за Тайната, мислят само как да започнат да мислят позитивно, за да направят пари...


Мисля,че трябва по-задълбочено да четеш постовете.
Че може човек и в затвора да вкараш
НИЩО НА НИКОГО НЕ РЕКЛАМИРАМ.
Казвам,че това съм прочела!!!!
А когато чета-винаги имам едно наум!
Ако нещо ме е впечатлило в тези книги-
то не са примерите за успелите хора с многото пари,
/те дори ме разсмяха-прекалено наивни са/
а наслагването на информацията върху моя собствен живот/опит.

Непременно ще прочета книгите,
които ТИ РЕКЛАМИРАШ
Отговори с цитат
  #56  
Стар 17th January 2010, 14:12
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундарина
Мисля,че трябва по-задълбочено да четеш постовете.
Както и да ги чете, вижда само едно и говори само едно. Ако не си чела ЕФ не си човек

За мен всички подобни книги, слагам ги под общ знаменател (О! Ужас) са пълен бълвоч. Ако сам не знаеш, кое те прави щастлив и за какво се бъхтиш, за какво го живееш тоя живот, тогава напълно заслужаваш съдбата си на мижитурка и робот.
А това, че който не ги чел великите книги не знае, как да бъде щастлив, прсто не го проумявам. Почти всеки, който е имал нещо общо със смъртта и болестта, започва да оценява живота и дребните неща в него. Някои хора пък и без да са имали такива срещи мислят по този начин. Въобще всеки сам трябва да достигне до истината за собствената си микровселена. Кое, как, защо го прави доволен, задоволен, щастлив... Никой не може да те научи, да ти каже :"Абе, ти си сляп, не виждаш ли, че това ТЕ ПРАВИ щастлив"... и ти започваш да му се радваш. На такова "отваряне на очите" аз викам промиване на мозъка. Разбира се, хората които изобщо мислят по тази тема (за щастието) са доста нищожен процент от общата маса, но все пак, трябва да има и бачкатори, нали така. Какво ще ядем иначе?
Отговори с цитат
  #57  
Стар 17th January 2010, 14:16
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

eM
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #58  
Стар 17th January 2010, 14:18
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от дундарина
Мисля,че трябва по-задълбочено да четеш постовете.
Както и да ги чете, вижда само едно и говори само едно. Ако не си чела ЕФ не си човек

За мен всички подобни книги, слагам ги под общ знаменател (О! Ужас) са пълен бълвоч. Ако сам не знаеш, кое те прави щастлив и за какво се бъхтиш, за какво го живееш тоя живот, тогава напълно заслужаваш съдбата си на мижитурка и робот.
А това, че който не ги чел великите книги не знае, как да бъде щастлив, прсто не го проумявам. Почти всеки, който е имал нещо общо със смъртта и болестта, започва да оценява живота и дребните неща в него. Някои хора пък и без да са имали такива срещи мислят по този начин. Въобще всеки сам трябва да достигне до истината за собствената си микровселена. Кое, как, защо го прави доволен, задоволен, щастлив... Никой не може да те научи, да ти каже :"Абе, ти си сляп, не виждаш ли, че това ТЕ ПРАВИ щастлив"... и ти започваш да му се радваш. На такова "отваряне на очите" аз викам промиване на мозъка. Разбира се, хората които изобщо мислят по тази тема (за щастието) са доста нищожен процент от общата маса, но все пак, трябва да има и бачкатори, нали така. Какво ще ядем иначе?


Е,както винаги внесе от онзи реализъм,
с който си надарена,
па ни врътна по един ритник по философските задници
Отговори с цитат
  #59  
Стар 17th January 2010, 14:20
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

На мен също не ми влияят тези методи, явно нещо съм дефектна
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #60  
Стар 17th January 2010, 14:20
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
За мен всички подобни книги, слагам ги под общ знаменател (О! Ужас) са пълен бълвоч. Ако сам не знаеш, кое те прави щастлив и за какво се бъхтиш, за какво го живееш тоя живот, тогава напълно заслужаваш съдбата си на мижитурка и робот.
Марче
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Позитивнотомислене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:25.