IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 17th January 2010, 14:52
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Емджи, съжалявам да ти го кажа, но нали се видяхме това лято....
Та общото ми впечатление е че хич не си доволна. Страшно много се учудих на твоето всекидневно неудовлетворение, оплакваш се, живееш в невероятен стрес, даже на лицето ти е изписано. И това, че се опитваш постоянно да си запълваш дните с купони е само едно доказателство, че нещо ти липсва.
Хич не се опитвай да поставяш под общ знаменател - още повече, че даже не си чела нещата, които определяш. При теб има доста верни приказки и доста малко верни приложения в твоя собствен живот...
А това, че си агресивна и много често се оплакваш, е най-голямото доказателство за твоето душевно състояние.
И много съжалявам, че се чувстваш така. Бих искала да направя нещо за теб, защото считам, че си добър човек, но твоята доброта няма как да изплува, докато не си направиш един самоанализ. А дотогава винаги ще срещам една стена от твоя страна, тъй че съм ти ненужна сега.
В този ред на мисли се питам дали знаеш какво те прави щастлива. Защото ако знаеш, би трябвало да си щастлива, нали? А аз не видях един щастлив човек в теб, напротив. Прекалено е вкоренена в теб идеята, че един ден - като постигнеш това или онова - ще бъдеш щастлива, а сега си стресирана, защото работиш за бъдещето си.

Тъй че от теб съвети за щастие не мога да приема на този етап, надявам се скоро да си дадеш сметка за това, което си и да направиш нещо за себе си.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #62  
Стар 17th January 2010, 15:08
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Аз бях останала с друго впечатления за Ем Джи от форума , особено знаейки историята й .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #63  
Стар 17th January 2010, 15:14
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Емджи, съжалявам да ти го кажа, но нали се видяхме това лято....
Та общото ми впечатление е че хич не си доволна. Страшно много се учудих на твоето всекидневно неудовлетворение, оплакваш се, живееш в невероятен стрес, даже на лицето ти е изписано. И това, че се опитваш постоянно да си запълваш дните с купони е само едно доказателство, че нещо ти липсва.
Хич не се опитвай да поставяш под общ знаменател - още повече, че даже не си чела нещата, които определяш. При теб има доста верни приказки и доста малко верни приложения в твоя собствен живот...
А това, че си агресивна и много често се оплакваш, е най-голямото доказателство за твоето душевно състояние.
И много съжалявам, че се чувстваш така. Бих искала да направя нещо за теб, защото считам, че си добър човек, но твоята доброта няма как да изплува, докато не си направиш един самоанализ. А дотогава винаги ще срещам една стена от твоя страна, тъй че съм ти ненужна сега.
В този ред на мисли се питам дали знаеш какво те прави щастлива. Защото ако знаеш, би трябвало да си щастлива, нали? А аз не видях един щастлив човек в теб, напротив. Прекалено е вкоренена в теб идеята, че един ден - като постигнеш това или онова - ще бъдеш щастлива, а сега си стресирана, защото работиш за бъдещето си.

Тъй че от теб съвети за щастие не мога да приема на този етап, надявам се скоро да си дадеш сметка за това, което си и да направиш нещо за себе си.
Аз съвети за щастие на никого не се опитвам да дам.
А това, че не ме познаваш си е твой проблем/пропуск
Вкоренено в мен е само безграничната страст към всичко. Без значение.
Незнам, как трябва да изглежда според теб един щастлив човек и не ме интересува, никога не съм се интересувала от чужди градинки, освен, ако не ме чукат

Писнало ми е от хора, безгранично отегчени от сивия си безсмислен живот да ме анализират.
И незнам, на какво отгоре пишеш, че се оплаквам постоянно? Във форума има достатъчно хора, които ме познават наистина и едно от нещата, които се старая (някак си ми се оттадава, незнам, може би твърде готЯна) е да не се оплаквам и да товаря хората с моите проблеми Не че в момента има от какво да се оплаквам... ахахаха, не понасям мрънкачи и ги отрязвам от обкръжението си. Незнам, може би не разбирам твоя смисъл на думата "оплаквам се", може би има някакъв скрит, невидим за очите смисъл, който мога да видя, само ако прочета ЕФ
Недей да ме съжаляваш Добре съм, споко
Обичам да говоря само истини, което хората определят като агресивност.
Но стига толкова за мен, ще излезе, че съм егоист (пак - О!Ужас)...
Погледни себе си и ми кажи, дали има откакво да си удовлетворена в живота си и защо непрекъснато се опитваш да натрапиш идеите си на всички останали, четящи тук. Много се радвам, че си намерила начин да се чувстваш удовлетворена, защо не го запазиш за себе си? Може би държиш непременно да се похвалиш.
Цитирай:
При теб има доста верни приказки и доста малко верни приложения в твоя собствен живот...
Това няма как да го знаеш, след като не ме познаваш, нали? + това нямам амбицията да се изтъквам, колко съм щастлива и обичана, защо ли?
Отговори с цитат
  #64  
Стар 17th January 2010, 15:19
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Оnly
особено знаейки историята й.

Само да допълня, че "историята ми" никога не съм я оставяла да ръководи живота ми и не я считам като някакво оправдание или причина, затова, каква съм. Един вид, не съм се оставяла да бъда зависима от някого или нещо, което ми се е случило. Може би на това се вика егоизъм, но не смея да твърдя, имайки предвид лаишкото ми отношение към подобен род термини :P
Отговори с цитат
  #65  
Стар 17th January 2010, 16:23
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

еМ дЖи
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #66  
Стар 17th January 2010, 16:44
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Четох, четох и вече започнах да губя каква е връзката на позитивното мислене с щастието. Не може ли човек да не е толкова позитивен и добронамерен и пак да си бъде удовлетворен от живота?

Това е въпрос на вътрешно усещане за хармония, дори на някакъв вид реализъм!!!

Споделям и мнението на Ем Джи. Дори ще си позволя да го интерпретирам, че човек колкото и книги да е прочел, пак може нищо да не е разбрал. А да се опитва да прави еди си какво, да мисли еди си как, защото еди си коя велика книга от еди си кой гениален автор казва така - еми, това е глупост за мен.. освен, че е много затормозяващо и губещо време!

От друга страна, в различните етапи от своя живот, човек има различни нужди и книгите могат много да помогнат на човек в процеса му на себепознаване и изграждане - ако той сам вече е подготвен това да се случи обаче!
Отговори с цитат
  #67  
Стар 17th January 2010, 17:10
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ

Писнало ми е от хора, безгранично отегчени от сивия си безсмислен живот да ме анализират.



еМ ДжИ , много ме кефи "голямата ти" уста и "агресивният" ти характер .Остани се такава каквато си и никога не се променяй
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #68  
Стар 17th January 2010, 17:21
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Стрейндж,един човек с добро сърце,един наистина добър човек ,обичащ себе си и хората...никога не би си позволил да уязви друг(да прави опити тоест),по какъвто и да е повод.

Маренце
Отговори с цитат
  #69  
Стар 17th January 2010, 17:54
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Все повече започвам да съжалявам,
че споделих мнението си тук.
Явно ние българите не умеем да водим диалог,
направо скачаме на караница.

Не съм длъжна да се обяснявам,
но не ми се иска да бъда зле разбрана,
но бих искала да уточня,че тези книги лично аз не издигам в култ,
но понякога ти дават светлинката,
от която имаш нужда,за да намериш себе си,пътя си.

Колкото до агресивния тон-
не ми допада.
Не харесвам в изказа си да бъда груба и да целя
нараняване на нечие достойнство и настъпване по мазола.
Точно това е проява на слабост /лично според мен/.

Ако някого съм подразнила с постовете си-
моля да бъда извинена.
Ако някой смята,че това са несвързани приказки
и съчинения за вятърни мелници-така да бъде
ще знам,че наистина не съм разбрана и този разговор не си е струвал
словесните знаци.

Жалко,че идеята да поговорим за нещо позитивно
предизвика негативно отношение.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 17th January 2010, 19:09
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Ей ви едн ужасяващо "щастлив" човек. Само като му видя изкуствената усмивка и ми става страшно.
Много неестествено ми стои човек да иска постоянно да е щастлив все едно е надрукан с халюцигенни гъби. Една новина от днес. Ако следваме логиката постоянно и от всичко да сме най-щастливи и на това ли трябва да се хилим..

Имам се за оптимистичен човек. На моменти дори съм щастлива. Но не е постоянно и аз не виждам никаква драма в това. Така е нормално. Поне за мене.

п.с. "Постоянно щастливите" ми напомнят ми онези редки болестни състояния, при които страдащите изпитват постоянен оргазъм... и това хич не е така привлекателно както може би звучи на пръв поглед.

(отделно, Стрейндж, хората казват, че трябва да изядеш една торба сол с един човек за да го опознаеш... Това, че си видяла някого очи в очи дава някаква представа за него, но нима наистина го познаваш? А и да декларираш в интернет форум, който се чете и от хиляди непознати кой какъв е... дори да е така не ми се вижда много коректно. Ше напиша ена притча специално за тебе у съответната тема тема и по-спокойно, бейби. Преди да тръгнеш да оправиш света и друите хора виж първо дали няма нещо в тебе за поправяне и насила не се опитвай да променяш хората. Не става така, най-много да обидиш някой, може би дори без да искаш.)
Аз съм Голям фен на Ем Жито и без да съм я виждала и тя го знае.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Позитивнотомислене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:39.