IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 26th January 2011, 20:03
January January не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

Solver, ако случайно при атентата на летище Домодедово/Москва, беше загинал твой близък, пак ли щеше да слагаш етикет "патриотични действия" на атентаторите?

..........................................

Ако се върнем към темата (защото покрай обсъждането на армиите и оръжията темата стана много оффтопик), авторката й гледа в чуждата паничка, а не в своята - както тя сама обясни на какво дължим появата на темата. Аз, също като теб, мисля, че се тръгва от собсвеното дворче, и че ако някой иска 3-4-5 деца и може да си ги позволи (финансово и психически), не е коректно да го обвиняваш, че с многото си деца пренаселва планетата и обрича децата си на нещастие. Ако ти сам не си се научил как да бъдеш щастлив (нямам предвид теб,Solver, говоря по принцип), но други, познати или непознати на теб, хора са намерили щастието или смятат, че още едно дете ще ги направи още по-щастливи, не е коректно да глобализираш колко нещастно място е света. По мой опит, светът е точно толкова мрачно място за живеене или точно толкова хубаво място за живеене, колкото сам си го направиш. И ако искаш света да е хубаво място за живеене, почваш от собствената си "паничка". А не от паницата на ближния...
Отговори с цитат
  #142  
Стар 26th January 2011, 20:09
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Аз пък помислих, че идеята да поразсъждаваме върху глобалните проблеми, а не кой с колко деца би бил щастлив и на коя част от планетата точно трябва да му се случи това щастие.
Отговори с цитат
  #143  
Стар 26th January 2011, 20:10
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

January, в смисъл за теб някой окупиран московчанин е бил атентатора, щото иначе не би имало логика да слагам етикет
Обективността е да заемаш еднаква и обоснована позиция, независимо дали си засегнат от нещо или не, това отговаря на въпроса попринцип, а не в случая, щото в случая въпроса няма основа.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #144  
Стар 26th January 2011, 20:25
January January не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

Аз не знам кой е атентатора (това едва ли ше разберем скоро), но за сметка на това една от жертвите е колега от бизнеса. Не го познавам лично, но е могъл да бъде всеки един от нас... Ако атентаторът, по аналогия с другите атентати в Русия, е от Кавказ, то за него си той е постъпил патритично...

Тероризмът е враг на всички, не само на нюйоркчани и не само на московчани и не само на багдадчани...(що се отнася до обективността).

А пак по основната тема: смятам, че решението на глобалните проблеми не е в отказа да бъдеш родител, а да бъдеш родител добре възпитал и добре образовал децата си (пък било то и 13те си деца). Проблемът не е в бройката (дали 1 или 13), а в качеството. А за качеството носиш отговорност всеки ден и с всяко свое действие.
Отговори с цитат
  #145  
Стар 26th January 2011, 20:27
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от January

А пак по основната тема: смятам, че решението на глобалните проблеми не е в отказа да бъдеш родител, а да бъдеш родител добре възпитал и добре образовал децата си (пък било то и 13те си деца). Проблемът не е в бройката (дали 1 или 13), а в качеството. А за качеството носиш отговорност всеки ден и с всяко свое действие.
Съгласна!
Само това с 13-те ме притеснява - количеството може да е за сметка на качеството.
Отговори с цитат
  #146  
Стар 26th January 2011, 20:41
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е виж за качеството не трябва да има 2 мнения и такова трябва да е мисленето във всяко едно отношение, само че качеството се постига чрез способите на управлението, а човек рядко обича да бъде управляван (било то доказано добре) и рядко има всеобщо съгласие на цялата нация (като в Япония за възможно най-добър пример) .

Всъщност именно реда в света, контрола в някаква степен, уредеността помогнаха хората да достигнат 6 милиарда, така че надали с повече контрол ще се постигне обратния резултат (не може да решаваме проблемите по начина, по който сме ги създали). Ако го нямаше този ред сега, нямаше да има място за наука, прогрес, щеше постоянно хората да се избиват и регулират броя си (както е при животните, които очевидно не пренаселват земята) , но нали затова се наричаме по друг начин, а не животни.

Количеството не пречи, ако има възможност да се осигури определеното качество, 13 не ми се вижда много (при необходимите условия) , при положение че в училище един клас може да е 30 души и да учат масово при еднакви условия
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #147  
Стар 27th January 2011, 04:45
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
Ти кога точно беше в Ирак .... щото някак представи си може би някой са били и знаят, какво мислеха иракчаните? Срещу американците бяха не повече от 5-7 % от населението и основните жертви се даваха просто защото те се опитваха да спрат сунитите да избиват шиити - шиитите кюрди - кюрдите сунити и така в кръговрат. Защото арабска демокрация това е свободата да убиеш комшията защото ходи в различна джамия. Хубаво е да не се прекаляв с филмите на она дебел лайновоз Майкъл Мур. Правилото на силния е важало, важи и ще важи в този свят.... Дето има едни американнски лепенки за задната броня на колата " Не ни ядоствайте иначе ще доведем демокрацията и във вашата страна".
Не съм била в Ирак,но знам от моя хавер Иракчанина,че е точно така,както казва Кучето.Но знам и от него че мюсюлманите Иракчани избиват християните Иракчани.И това е голям проблем там
Отговори с цитат
  #148  
Стар 27th January 2011, 08:21
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

като заключение -не знам какви са Американците,как са започнали развитието си,какво от кого са откраднали,кое от къде са видели,но ми се иска и ние да ги бяхме видели тия неща и да бяхме съомяли да тръгнем по техния път и да сме сега на това ниво,а всичко останало което се изписа че били идиоти според мен си е чиста завист,може и да са тъпи но са уредени
Отговори с цитат
  #149  
Стар 27th January 2011, 08:34
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sportakus75
може и да са тъпи но са уредени
явно е,че не са
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #150  
Стар 27th January 2011, 08:56
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

мислиш ли
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Демографскиятвзрив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:42.