IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th June 2013, 14:08
MsSunshine MsSunshine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 4
По подразбиране Имам нужда от вашия съвет

Здравейте,
Пиша ви историята си с надеждата да ми помогнете със съвет или мнение по въпроса.. Наистина съм в много трудно положение..
Женена съм от 3 години (заедно сме от 7, нямаме деца). Като цяло бракът е съпроводен с много скандали и тормоз от самото начало, а лошото е, че ситуацията става все по-лоша.
Преди 1 год. със съпруга ми заминахме за чужбина, където той получи постоянна работа. Подкрепях го за всичко, но той беше много студен, направо съдистичен с мен. Постоянно скандалите продължаваха, а и имам чуството, че поради фактът че сме далече и никой не може да ме защити, той си позволяваше какво ли не. Оставял ме е без пари дори за билет за да се върна в България. Аз зарязах за него много възможности, една от който стаж в Брюксел, за да бъда до него, там където той пожела. Започна да говори че парите са негови, той плаща наема и тн. Гонеше ме от колата в движение.. Докато един ден каза, че парите коио вярвах, че сме отделили настрани за спестяване не са толкова, колкото смятах.. Лъжеше, че сме харчили повече. Оказа се, че е пускал от общите седства (с които ме лъжеше че ще запиша университет) на роднините си в Македония. А те никога не ни бяха помагали с нищо. Не се интересуваха за нас. Не бяха дори на сватбата ни...Реших, че не мога повече така и си събрах целия багаж и се прибрах в България. Сега той ме умолява да се върна, казва, че съжалява, но аз вече изпитвам само ненавист към него..

Моля ви, как бихте постъпили вие? Да остана ли в България и да започна нов живот, да се разведа или да му давам шанс..

Всяко мение би ми било от полза. Благодаря ви!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th June 2013, 14:53
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Може би ако прочетеш това, което написах в тази тема - http://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13453 , ще ти помогне да вземеш решението.
Повярвай много силно ме заболя, когато прочетох твоята история и те умолявам да потърсиш щастието си на друго място. Това че си решила да напишеш своята история в този форум и аз съм я прочел и ти отговарям, това въобще не случайно, просто нещо те е насочило да го направиш, за да ти помогне !

Такива мъже трябва да останат сами завинаги, те не заслужават никоя жена и те умолявам да бъдеш много силна сега и да вземеш това важно решение, защото от него ти зависи цялото щастие в живота. Не е нужно да казвам, че зад тези мои думи седи нещо, което съм видял и изпитал макар и индиректно.

Повярвай този човек и да ти падне на колене и да ти се моли, той никога няма да се промени. Знам, че повечето мъже са свестни, понякога има несходство в характерите, но такива случаи, като твоя са си просто лош късмет, да попаднеш на такъв човек от толкова много. Аз колко пъти съм си задавал въпроса как може да има такива мъже, които да се държат така със жените, а те са като цветя, които трябва да се поливат с много любов и внимание.

Най лошото обаче е, че имам не малко жени, които просто търпят тези неща, поради една или друга причина, а не трябва, но не всяка жена е толкова силна да удари по масата и да каже стига толкова и да си тръгне. Хубаво е, че това се случва сега, когато още нямате деца и по лесно ще го напуснеш и може би по добре, че нямаш деца от този човек, просто не мисля, че може да бъде добър баща.

Много добре ги премисли всичките неща, които ти казвам, решението ти е съдбоносно и трябва да го вземеш без да си повлияна от емоциите и със трезва мисъл !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th June 2013, 15:08
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

начи първо искам да напиша, че тоя фор0м се е превърнал в много скандално място, щом хората го забелязват, и им се струва добра идея да се регистрират и да пускат такива теми

НО, така и така днес съм фор0мно-позитивен (т.е. активен) и виден психолог, ше си кажа мнението.

Тва, което си написала, е едната страна на монетата. Със сигурност и мъжъ ти има какво да добави по въпроса, а и не разбрах защо не си се опитала да се приобщиш към това място
защо не си си намерила работа там, примерно
кво точно си правила по цял ден
и т.н.
(в смисъл ако си мислиш, че си била безгрешна и цялата вина е в него - едва ли)
Държал се е лошо с тебе, колко е имал причини и доколко тва си му е характера вие си знаете, обаче е важно да проумееш, че няма да се промени.
Сигурно съжалява, но тея неща се натрупват - не се забравят. Ако се съберете - най-вероятния сценарии е кратък романс с много отстъпки от двете страни и накрая мощен скандал за нещо ново + всички изплували стари проблеми. Вие за 7 години не сте се научили да живеете заедно, сеа нов шанс ше си давате

Човек се е научил от грешките си когато не ги повтаря
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th June 2013, 15:08
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Сега, като прочетох отново историята ти смятам, че този човек не само заслужава да бъде сам, а дори и да страда, за това което ти е причинил ! Аз такива същества дори не знам, защо ги наричам човек и като знам, че ти със сигурност си спестила и още по тежки неща, защото няма се учудя ако ти е посягал. Прилича на точно от тези бездушни и брутални същества, които са дори нещо повече от товар на земята, такива които с нищо не допринасят за обществото, а този човек обаче има голям принос и той е да кара хората да страдат. Такива хора най малкото, което заслужават е да останат сами !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th June 2013, 17:29
MsSunshine MsSunshine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 4
По подразбиране

Искренно благодаря за отговорите и на двамата!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th June 2013, 10:43
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Пиши какво си решила.
Но както са ти казали и двамата по-горе - този човек няма да се промени. Ти си толкова години с него и предполагам това вече го знаеш.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th June 2013, 10:46
MsSunshine MsSunshine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 4
По подразбиране

Няма да повярвате, но днес разбрах, че съм бременна... По-абсурдно нещо не съм и вярвала, че ще ми се случи. В пълен шок съм.. Просто нямам думи...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th June 2013, 11:39
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Хм ... съдбата такива шеги си прави понякога ...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th June 2013, 14:37
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Аз също съм в шок и дори не искам да си представям какво ти е в момента. Тук вече никой не може да ти каже, как точно да постъпиш. Някои жени дори не биха си и помислили да правят аборт, други точно обратното, но при всеки мотивацията за едното или другото решение е много индивидуална, различни истории, различни хора.

Сега трябва да бъдеш много силна и да се държиш да не рухнеш психически. Сега се успокой, защото ти ще се справиш с това изпитание, което ти изпраща съдбата. Внимателно прецени всички възможни сценарии.
Вече трябва да мислиш и не само за себе си, а и за детето ако решиш да го родиш. Единият сценарии е да родиш детето и да се върнеш при него, какъв ще бъде твоят живот, какъв ще бъде животът на детето ти, което съм сигурен, че ти е на първо място по важност вече, тези неща трябва да ги премислиш внимателно.

Какво ще стане ако го родиш, но решиш да се разведеш преди или след раждането, ще иска ли да вземе детето, ще има ли съдебни битки, скандали и т.н.
Нямам си на представа как ще реагира този човек, ще иска ли да вземе детето след няколко години, според мен той няма шансове в съда, но ще ти се наложи да го виждаш още много дълго време, освен ако не проявява интерес или най добре ако е в друга държава.

Аз лично знам не една или две истории на жени, които са се развели с мъжете си, когато са имали деца на по 5-6 или повече години и след това те са намерили истинското щастие при друг човек и съм ги виждал колко са влюбени и щастливи с вторият си мъж.

Много е важно да помислиш сега и за живота на детето ти, тук вече не трябва да има никакъв егоизъм в решението ти. Много жени са правили аборт поради една или друга причина, при теб е малко по сложно защото си в брачен живот и сигурни си искала да имаш вече деца, но сега когато разбираш, че това не е твоят човек идва и тази новина от която дори не можеш да се зарадваш.

Сега ще ти разкажа един случай на една позната на майка, която също като теб не е имала късмет и е попаднала на такъв брутален и жесток човек. Когато те се сключили брак и са заживели при родители на мъжа и, но са си имали техен етаж от къщата. Тази жена е родила първото си дете и когато то е било на около 1 година, свекървата и свекъра са се отнесли толкова лошо с нея (явно от къде е наследил лошотията си този мъж) имало е скандал, след която жената не издържа и отива при майка си, която се намира далече в друг град. Детето го кърми и лекарите са и казали да го кърми колко може по дълго, защото е било по болнаво дете имало е някакви проблеми.

В един ден идва мъжът и там и по едно време и казва, че иска той да го преспи детето и да му го даде, след като тя му дава бебето и той, като го грабва и хуква на вън и там зад завоя го чака брат му със колата и те с мръсна газ изчезват и открадват бебето (това е кражба), както казах лекарите са казали, че е много важно да кърми детето, но този човек това въобще не го е вълнувало. След това се налага да се вика полиция, съдилища и лекарите, за да вземе детето обратно.

Те обаче не са се разделили дори след това им се разжда още едно дете, но тази жена и до ден днешен не е видяла много щастие и ако е имало, то е било най вече заради децата и. В момента скандалите са им всекидневни със грозни псувни и въобще живота им е обраното на розов, ако мога така да се изразя. Същата тази жена беше казала - "на мен живота ми е точно като един турски сериал" . Дори сега, когато дъщеря и е студентка, а синът и завърши преди 2-3 години и дори тя сама ги издържа тези деца, добре, че не се случи и двамата да са студенти едновременно, тогава щеше да и е много трудно. Този мъж освен лошото си отношение не може дори да изхранва и семейството си и е натрупал сумати дългове.

Сега мило момиче ти трябва да вземеш, много важни решения, ако решиш, че не искаш това дете и го махнеш, то никога той не трябва да разбира за това нещо !!!
Най важното е да разбереш, че в момента съдбата на твоят живот е във собствените ти ръце и всичко зависи от теб.

Хубаво е, че споделяш и това е много важно, не просто заради съветите, а защото тези неща не трябва да ги таиш в себе си. Сигурно имаш приятелки, родители с които може да споделяш, ако решиш да споделиш каквото и да е, то знай, че аз съм насреща и бих помогнал с каквото мога.

Знам, че хората им е трудно да го осъзнаят, как така някой непознат човек би си предлагал помощта на този или на онзи, но колкото и странно да звучи на някой хора ще кажа само, че на света има повече от 6 милиарда души и между тях има хора, които го правят това нещо с удоволствие на тях това им е живота, те просто живеят за другите !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th June 2013, 21:22
Аватара на Лудите клавиши
Лудите клавиши Лудите клавиши не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 241
По подразбиране

MsSunshine, в коя държава се намираш? Има ли там условия за самотните майки от изтока? Каквото и да става, на твое място не бих се върнала при Изрода, какъвто и сценарий да поема.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имамнуждаотвашиясъвет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:55.