IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #761  
Стар 12th August 2009, 22:44
Аватара на Dimitrоff
Dimitrоff Dimitrоff не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Hell...
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valeto
Цитирай:
Първоначално написано от Dimitrоff
....
...
Вале...тук пак се различаваме!
Аз за разлика от теб предпочитам да взема кола на 2-3 години, но доказала се като модел на пазара (разбирай надеждност, НЕдефектност, кола, върху която имам наблюдения), отколкото чисто нова за същите пари...

да речем, че в джобчето имаме 30 000лева излишни (те никога не са излишно, но както и да е...) - за нова кола с такава цена ще има n на брой екстри....същата цена, но кола на 2-3 години ще е с 3хn на брой екстри!

И тук не говорим за покупка от Дупница, Горубляне и сие... колите си ги взимам директно от собствениците им...но в НемачкУ

3та поредна вземам - първите 2 не ме разочароваха - надявам се и с тази да е така!
Само за примерче:
колата е 12.2007 година, на 43 000км, фулл екстри!...гаранционна е!!!
Цена с пристигането в България 32 000лв. - същата кола на такива километри 2007-2008 година в Българистан върви 45-47 000лв...
Кажи сега как да си купя чисто нова кола за 33 000 лева, като след 2-3 години като реша да продавам тази ще и взема МИНИМУМ пак 32 ??? (да не кача, че ще съм отгоре!)

Може би ти си права, може би аз...или всеки е прав за себе си?
__________________
Мъж, който никога не е вбесявал жена, се е провалил в живота-той никога не е видял истинския облик на жените!
...тежко му на такъв мъж...
  #762  
Стар 12th August 2009, 22:49
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Бих подкрепил Димитров за това му мислене, щото и аз съм на такова.С всяко едно нещо съм съгласен, бих добавил само и това, че след покупката на такава кола не си задължен да ходиш при точно определена фирма на определени километри на прегледи и обслужвания, имаш свободата да си избираш сам сервизите и майсторите, договорите по сключвания на автокаско и т.н. сумати свободи и липса на ограничения в експлоатацията на личното си МПС, които иначе не би могъл да имаш.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
  #763  
Стар 12th August 2009, 22:56
Аватара на Dimitrоff
Dimitrоff Dimitrоff не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Hell...
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
Бих подкрепил Димитров за това му мислене, щото и аз съм на такова.С всяко едно нещо съм съгласен, бих добавил само и това, че след покупката на такава кола не си задължен да ходиш при точно определена фирма на определени километри на прегледи и обслужвания, имаш свободата да си избираш сам сервизите и майсторите, договорите по сключвания на автокаско и т.н. сумати свободи и липса на ограничения в експлоатацията на личното си МПС, които иначе не би могъл да имаш.
Въздържах се от това...мислех го, но не го написах!

Reason е прав...не може да ме задължат да сменя едно...ЕДНО (1) скапано реленце при тях, след като са ми на 30 мин път, а аз мога да си го сменя за 1минутка!

Отделно като знам какво скубане е с облужването...какви са цените на БОЛТОВЕТЕ И ГАЙКИТЕ !!! (4 лева комплекта?!!??!), Каска-та са най-неизгодните за клиента...казват новото си е ново...ама...нещо не ме блазни - не и в България!
__________________
Мъж, който никога не е вбесявал жена, се е провалил в живота-той никога не е видял истинския облик на жените!
...тежко му на такъв мъж...
  #764  
Стар 12th August 2009, 23:09
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitrоff
Може би ти си права, може би аз...или всеки е прав за себе си?
Винаги има две страни, то е нормално.

Във връзка с това ще цитирам един познат - "Няма лоши марки, има лоши стопани".

Така че дори и Голф 2 да имаш, грижиш ли се добре за колата, ще те слушка и ще ти е верен приятел години наред.
А друго различие при нас е също, че ти сменяш колите си на определен период от време. Е ... аз не съм така и искам да си я гледам от бебе, така поне знам какво й има а и се привързвам много
Ей го, догодина ще си търся нов мотор, ама няма да продавам стария .. ко да ти разправям, там съм още по-зле.

А за разликата в цените между Бг и "белия свят" си е за без коментар, напълно си прав за ненормалните разлики.

От сервиза не съм доволна, то е ясно, отсвирих гаранцията на втората година след като ми казаха, че не трябва да си карам колата 2 седмици, за да мина на задължителния преглед и смяна на масло и филтри и то защото имало строеж пред сервиза и било разкопано ... За цените на маслото, дето ми го наливат от казана пък да не говорим. Та у лево. И май няма собственик на Киа, който да е доволен от сервиза им, но все пак познавам хора, които си купуват втора или трета поред, не заради друго, а защото искат по-нов модел.
Каско нямам и никога не съм имала намерение да си правя по ред причини.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
  #765  
Стар 12th August 2009, 23:15
Аватара на Dimitrоff
Dimitrоff Dimitrоff не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Hell...
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valeto
Цитирай:
Първоначално написано от Dimitrоff
Може би ти си права, може би аз...или всеки е прав за себе си?
Каско нямам и никога не съм имала намерение да си правя по ред причини.
Тук допускаш огромна грешка...но ми е интересно как така вземаш нова кола, а нямаш каско?
Или го отсвири с гаранцията?
__________________
Мъж, който никога не е вбесявал жена, се е провалил в живота-той никога не е видял истинския облик на жените!
...тежко му на такъв мъж...
  #766  
Стар 12th August 2009, 23:23
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

И какво като имам каско? Да ходя да се разправям и да се доказвам и да ми изплятат и то колко? Като знам горчивия опит на доста мои познати, минали през това, ми не, мерси. Въпрос на личен избор, както се казва.
+ това правя каско и какво - 3 години вадене по 1400 лева за тоя дет клати гората, да не обиждаме вятъра.

Гаранцията обясних защо съм я отсвирила и на мое място доста хора биха направили същото. И ти надали ще се оставиш без кола 2 седмици, въпреки, че ти трябва, само и само да скатаеш 6 месеца гаранция още.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
  #767  
Стар 12th August 2009, 23:36
Аватара на Dimitrоff
Dimitrоff Dimitrоff не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Hell...
Мнения: 247
По подразбиране

Вале, разбирам те много добре!
Каското не ти е нужно за това, че някой те е задрал лекичко - нужно е ако някой спре в теб с 80 примерно! (да не дава Господ!)
Нужно е ако утре станеш и отидеш до колата, а нея...просто я няма!!

Относно Официалните представители в България...няааамам думи!!
Последния път като имах вземане даване с тях беше когато карах ей това сладурче : http://photos-a-9.ak.fbcdn.net/photo...52_7992868.jpg

http://photos-b-9.ak.fbcdn.net/photo...53_6420466.jpg

http://photos-c-9.ak.fbcdn.net/photo...754_888057.jpg

със запазен час за сервиз от Хасково до София и ми казаха...ми сега не може!
Вярвай ми...можеше!! Шефчета и охрана дойдоха при приемчиците, но накрая се оказа, че може!
Проблема беше в това, че видяха младо момче като мен в тази кола...и решиха, че ще ме минат (да си чакам аз 5 часа...пък ако стане за оставащия 1-стане, ако ли не-да му мисля аз), пък аз не давам да ме минават току-така

П.с. Колата е на шефа ми - не е моя!
__________________
Мъж, който никога не е вбесявал жена, се е провалил в живота-той никога не е видял истинския облик на жените!
...тежко му на такъв мъж...
  #768  
Стар 12th August 2009, 23:41
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Вале, Голф 2 е пушка!Няма нищо общо с френските изпълнения.Извинявай, ама аз лош стопанин ли съм, че поради малоумното техническо изпълнение на машинката за клапата дето ти затвяра купето, трябва да се бръкна 120 лв?Като я свалиха ми беше любопитно какво се е развалило толкова.Отворих си я и вътре "О Богове!"...реализирано е с пластмасови колелца, подобно на тия дето се падаха за играчки от корекомските шоколадови яйца преди да падне комунизма.Еми тва колкото и малко да работи ще се счипи като стой та гледай.Ама французи, прости хора.Аз съм ги признал.Щом трябва да сметнеш 4 х 20 + 12, за да кажеш 92, трябва да си много тъп, за да го въведеш като правило в езика си.Винаги съм се питал как ли казват 1 567 878 997...
Така, че Голф 2 е много напред, пред която и да е френска кошница.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
  #769  
Стар 12th August 2009, 23:52
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitrоff
Нужно е ако утре станеш и отидеш до колата, а нея...просто я няма!!
А, точно. Само дето тия като на шефа ти // без коментар // задължително си им трябва каско именно защото са интересна плячка. А в мойто Рио надали ще се огледа някой. Не отключена, отворена съм я оставяла, патка с патка, и си ме чакаше.


Рийз, не си лош стопанин заради това, че франсетата са малоумни. Баща ми има Рено от 12 години и нищо хубаво освен здравия двигател няма в тази кола. Ама само с двигател не става, нали. Нямам високо мнение за френските коли, да ме прощават собствениците им. Ама и ти си го казваш сам де.

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
Голф 2 е много напред, пред която и да е френска кошница.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
  #770  
Стар 13th August 2009, 00:56
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitrоff
Продължавам да се обеждавам, че жена избира кола по цвят и форма - нищичко друго!! - няма лошо!!
От моя страна - включвам 4-те врати и голям багажник .

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitrоff
Каското не ти е нужно за това, че някой те е задрал
Хъм , три пъти ползвах каско - само за ожулвания , естествено мои . Сега като задобрях , , се кротнах и си ходя с ожулена задница и чакам големия удар да ми поеме всичко .
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквиколикарате
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:18.