IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1201  
Стар 4th February 2009, 12:11
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Продължавам с благодарностите аз за пожеланията на Izabo,Mili,Engel
За сега съм на чаша зелен чай с мед Но трябва да знаете,че довечера ще прегреша
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
  #1202  
Стар 4th February 2009, 12:14
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Engel, това с плодовете съм го правила 1 път за 6 дни след като спрях да кърмя. Нямах особена нужда, но исках да се "изчистя"
1. Не се яде неограничено количество и в никой случай банани, грозде и други сладки!!!
2. редуват се чай и плодове, а не се консумират едновременно
3. Идеята на плодогладуването (или както там го наричат) е, че простите въглехидрати доставят бърза енергия и организмът не хаби такава за преработката им
Моят опит: на 3-тия ден много ме боля глава, но мина; на 6-тия ден ми се драйфаше от сладост (а аз чаят го пия без захар) и вечерта си направих салата зеле с моркови (със зехтин и лим.сок) и през нощта не излязох от WC (с извинение).
Общо взето не е кой знае какво - по-скоро организмът се чисти, отколкото да се отслабва. И да се свали през тази седмица, после ако пак се изпуснеш (както обикновено прави човек, гладувал 1 седмица), се качва двойно повече!
За отслабването си трябва воля и дисциплина! Нищо не става с магическа пръчка!!!
Отговори с цитат
  #1203  
Стар 4th February 2009, 12:26
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

aniK: Благодаря много за мнението ти и споделения собствен опит. Да то по принцип пише, че так трябва да се прави, но не пише защо чаят с мед се пие отделно и аз мисля, че ако се яде от всички плодове пак ще има резултат /вече изядох половин банан /
Все пак смятам да го направя така няколко дена да вида има ли ефект, ще издържа ли.. кой знае може още довечера да изрева
Izabo:Спокойно аз вече съм ги отегчила с мойте безкрайни и безуспешни опити. Просто ме е срам вече и ще взема да се покрия и накрая да "изскоча" с резултати Макар, че най-странното е, че тази сутрин закусих 1 ябълка, 1/2 банан, преди това пих голяма чаша кафе и на пук на всичко реших да се тръшна на кантара, защото вече почти ми свърши МЦ и какво да видя -0.5кг. , ако щете вярвайте още немога да го осмисля как става това .. като имаш в предвид, че снощи изпих 0.5л. бяло вино и ядох кашкавал пане/ дано някой не се разстрой и да не ограби хладилника - ПРОЩАВАЙТЕ/ Ще я видим тая работа след 3-4 дни отново. Немога да повярвам, че моят кантар е решил тази ГОДИНА да се помръдне Успех на всички днес. Пожелавам ви отслабващ ден!
П.П. Izabo: Ще очаквам да ме светнеш за този режим в най-скоро време. Ще видим сега как ще протиче този мой експеримент с плодовете Най-важното е , че съм в невероятно настроение днес /дано да е така и довечера/. Поздрави !
Отговори с цитат
  #1204  
Стар 4th February 2009, 12:28
punk_girl punk_girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 106
По подразбиране

Обяд-Салата с риба тон и голяма чаша вода
Вечеря-Запечени чушки със сиренче и ще си измисля няква салата.
Отговори с цитат
  #1205  
Стар 4th February 2009, 12:34
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

hatred и Деничка, Честит рожден ден!!! Да сте живи, здрави, емоционални и вечно усмихнати и щастието да ви следва неотлъчно! Довечера приятно изкарване с много близли и истински хора. Много успехи на изпитите, в които изобщо не се съмнявам!
Заради рожденничките днес във форума е много ведро, за което сме им много благодарни Това ми напомня, че съвсем скоро трябва да се срещнем. Нека започнем с изброяване кой от къде е и кога му е удобно. На мен ми е удобно по всяко време в София- в смисъл нали трябва допълнително да съгласуваме часа и мястото, но надвечер след университет/работа или и двете мисля, че на повечето ще е удобно. А да добавя, че аз от 9 съм си в София и после никакъв проблем по всяко време.
Engel, може първият ден да ти е по-трудно, но като ти се свие стомахът после няма да имаш никакъв проблем. Чаят също определено е много засищащ. Сериозно се замислям дали да не прочета тази книга "Ултраметаболизъм" , тъкмо сега имам седмица почивка. А тя иначе на кой вид хранене залага с няколко думи, ако може някой да ми кабе? Всъщност направо си питам Izabo, но се опитвам да не е много нагло. Но при всички случаи повечето режими имат някакъв ударен период, в който сваляш по-бързо и после трябва да запазиш постигнатото. Аз лично не знам защо, но винаги си намирам някакви извинения, за да пропусна точно този етап, а без него става мн продължителен и тегав целият процес на смъкване. Мисля, че съм го казвала и преди, но повторението е майка на знанието- за да запазиш едни килограми след дадена диета са нужни 3 месеца. Това е времето, за което организмът ти ще свикне с новите килограми и ще спре всяески да се опитва да си ги качи. Между другото съм забелязала и обратното- по празниците наистина се отпуснах доста и после за кратко време без специална диета с обичайния си начин на хранене си върнах застопорените килограми. но по-надолу не.
Усмихнат ден на всички и най-вече на рожденничките
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #1206  
Стар 4th February 2009, 13:00
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Миси Goldish Наистина се разведри темата
Engel и при мен се е случвало,хапвам,хапвам и отчаяно се качвам на кантара да видя до какво е докарало прегрешението и за мое учудване виждам,че килцата намаляват(преди ми се е случвало) Така,че можеш само да си щастлива :P
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
  #1207  
Стар 4th February 2009, 13:50
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Вижте какво намерих за "Ултраметаболизъм":


Общи принципи на “Ултраметаболизъм”

Време на хранене
* Включвайте всеки ден в закуската си протеини като яйца, обогатени с омега -3, соеви шейкове, ядки, семена и масло от ядки.
* Яжте на всеки 3-4 часа, за да поддържате нормални нивата на инсулин и глюкоза.
* Правете малки закуски късно сутрин и следобед, включващи протеини като шепа бадеми или други ядки (не фъстъци или семки) и парче плод
* Избягвайте да се храните 2-3 часа преди лягане. Ако сте си направили лека закуска по-рано през деня, няма да сте толкова гладни, дори и да ядете малко по-късно.
Съчетаване на храните
* Контролирайте гликемичния товар на ястията. Това е много важно. Ще го постигнете, като при всяко ядене съчетавате подходящи протеини, мазнини и пълноценни въглехидрати от зеленчуци, ядки, семена, пълнозърнести продукти и плодове. Най-важното е да избягвате самостоятелното приемане на бързо разграждащи се въглехидрати, защото те увеличават нивата на захар и инсулин.

Предложения за пътуване
• Бадемите са полезна бърза закуска. Една шепа е добро количество за лека закуска. Може да ги изядете с парче плод. Истинската храна винаги е най-добрата.
• Сухи кайсии с орехи
• Шоколад с ядки – внимавайте с количеството!
• Пълнозърнести бисквити

Само не ми е мн ясно колко е това една шепа. Аз винаги се опитвам да ям по-малко ядки. Иначе днес съм си вкъщи и изядох около 50гр орехи , като това естесвено ми пречи да ям нормален обяд. Иначе май няма някакви новости.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #1208  
Стар 4th February 2009, 14:10
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Сутринта минах само на 2 чаши зелен чай(едната с мед,другата без),ама сега на обяд ми застърга стомаха и реших да си сготвя буламач Изнамерих 3 печени червени пиперки,стрък праз лук и парче сирене Нарязах лука и пиперките,натроших сиренето,смесих всичко и го хопнах в тефлоновия тиган и го изплюсках преди малко
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
  #1209  
Стар 4th February 2009, 15:37
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Хей, благодаря много за пожеланията на всички ви ... Трогвате ме

aniK, може да си "каката" във форума, но аз си признавам без да си кривя душата - имаш много по - хубаво тяло от моето ( предполагам и от повечето от останалите ). И това при положение, че си раждала, кърмила и т.н. Това освен да ни засрами, друго не виждам ...

Изпитът мина перфектно, по най - добрия възможен начин.

Engel, от плодовите режими има ефект, стига да съумяваш да контролираш апетита си. Което всъщност е едно голямо НО ...

Аз съм в готовност за среща, кажете кога ви е удобно. Единствената ми молба е да не е в събота или неделя, защото в тези два дни съм поне по 12 часа на работа

Което ми напомня, че трябва да тръгвам за работа
Отговори с цитат
  #1210  
Стар 4th February 2009, 17:31
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

goldish, ето тук пише и малко повече .
Като цяло идеята не е да се предпише поредната рецепта за отслабване, а да се дадат насоки за здравословно хранене, като отслабването е един от приятните странични ефекти. А и няма как да не е, не може да сме хем дебели, хем здрави. Килограмите в повече водят със себе си куп други неприятности, като неестетичният външен вид е най-малкият проблем.

Разрешени са нетлътно месо (принципно био, но аз го ям обикновено, няма как ), яйца, плодове, зеленчуци, ядки, зехтин, бобови култури, пълнозърнести продукти, соя и производните й, както и по малко черен шоколад с високо съдържание на какао.

Забранени са:
Цитирай:
Всички преработени и нискокачествени храни.

Храните, които съдържат рафинирано бяло или пшеничено брашно и захар като хляб, зърнени закуски, макаронени изделия, сладкиши.

Всички храни, които съдържат богат на фруктоза царевичен сироп.

Всички изкуствени подсладители – аспартам, захарин и т.н.

Богатите на скорбяла готвени зеленчуци с висок гликемичен товар като картофите.

Консервирани плодови сокове, на които често е добавена захар. (Вместо това опитайте да изстисквате сокове от моркови, целина, цвекло или други плодови или зеленчукови комбинации.)

Консервирани зеленчуци (обикновено са богати на натрий.)

Храни, съдържащи хидрирани или частично хидрирани масла (които се превръщат в трансмастни киселини в кръвообращението), както повечето бисквити, чипс, кексове, бонбони, маргарин, фъстъчено масло, сирена, които не са узрели по естествен начин и т.н.

Рафинирани масла като царевичното, слънчогледовото, фъстъченото, шафрана.

Червени меса (освен органичните или от животни, отгледани при естествени условия) и карантия.

Големите хищни риби и речните риби, които съдържат в големи количества живак и други вредни вещества, като риба меч, риба тон, акула.

Млечни продукти. Заместете ги с неподсладено соево мляко без глутен или продукти от бадемово или лешниково мляко.

Кофеин. Ограничете го максимално (опитайте да преминете на зелен чай или на половин чаша кафе дневно.)

Алкохол. Ограничете се до не повече от три чаши червено вино на седмица.
Само първите 3 седмици не се ядат яйца, млечни продукти и зърнените, които съдържат глутен. След това може обезмаслено мляко, яйца, пълнозърнест хляб.

Някои от препоръчаните билки и хранителни добавки за ускоряване на метаболизма, намаляване на стреса, подобряване на функциите на щитовидната жлеза и т.н. са:
1. Рибено масло (както знаем, 1000 мг ЕРА)
2. Смляно ленено семе
3. Алфа-липоева киселина – силен антиоксидант, подобряващ глюкозния метаболизъм, 1000-300 мг два пъти дневно за подобрение при инсулинова резистентност
4. Комбинация от мултивитамини и минерали
5. Втамин В-комплекс – за намаляване на стреса
6. Магнезий - за намаляване на стреса
7. Витамин С - за намаляване на стреса. 1000-4000 мг дневно
8. Цинк - за намаляване на стреса . 15-30 мг дневно
9. Пробиотици като лактобацилите или бифидобактериите
10. Коензим Q10, антиоксидант и ключ към енергийното производство на митохондриите. 50-1200 мг дневно
11. Ацетил-L-карнитин – пренася мазнините в митохондриите – 500-2000 мг на ден
12. Витамин D
13. Аминокиселини

Билки:

Женшен, Зелен чай, Канела, Сладък корен, Куркума, Какао, Джинджифил, Бял трън, Розмарин.

Много съм щастлива, че закусвам с киноа, елда, научих се да ям сурови ядки и не бягам от бобовите като дявол от тамян... Въпреки че може да се наложи и да ги огранича, не че сега прекалявам ...
Много оспамихме темата. То си има отделна такава за книгата... Там пише и повече неща...
Книгата е адски въздействаща, момичета, дори да не решите да спазвате препоръките едно към едно.
За да се отслабва здравословно и ЕФЕКТИВНО, т.е. достатъчно бързо, предвид положените от нас усилия, трябва да засилим метаболизма си, да не плашим организам си с крайни и ограничителни диети, защото така той автоматично минава на икономичен режим и се стреми да трупне всяка поета калория. В по-малко лошия случай, не хаби толкова енергия, колкото е нормално, защото се стреми да се съхрани (трупайки мазнини) поради екстремната ситуация, в която сме го поставили като приемаме малко калории или не приемаме необходимите мазнини, въглехидрати, протеини.
Метаболизмът се ускороява с правилно хранене, спорт и добавки. Това е !
За да се отлабва ефективно, трябва да се контролира и глада. Изключително малко хора успяват да го правят със силна воля без помощта на правилното и засищащо хранене, а останалите обричат опитите си да отслабнат на неуспех, като отслабват по начини, които го изострят до неузнаваемост (консумация на бързи въглехидрати, рядко ядене и т.н.). На мен падне ли ми пердето, край ..., нищо не може да застане на пътя ми към шоколада! Затова не бива да допускам подобно озверяване !
Преди не вярвах, като ми казваха, че с гладуване или с една чисто протеинова диета няма как да отслабна трайно.. Бях убедена, че рано или късно ще се получи, каквото и да ми обясняват... И се получаваше, само че за кратко... Така озверявах за сладко след това, че можех да изям (и го правех) килограми сладко, мазно и солено наведнъж... Сещате се за резултатите...
Непрекъснато сваляне и качване на килограми, познато ли ви е???? От години съм така.
Гордеех се, че часове наред не изпитвам глад, сега знам, че това е означавало, че метаболизмът ми е бил тотално блокирал.., и въобще е нямало как да отслабна. Чудех се как мога да ям по една ябълка на ден и 2 чашки натурален сок и да НЕ отслабвам след втората седмица на този зверски режим... Ами много просто и ясно, ама глава куха и упорита...
Всъщност, от доста време вече съм далеч от това мислене, но все ми липсваше убеждение за нещата... какво и как се случва в тоя моя дебел организУМ , че не се получават нещата....
Убедеността идва с четенето обаче, не ми стигаше да знам фактите, а причините, затова препоръчвам да прочетете книгата. Никой не може да ви предаде съдържанието й достатъчно подробно и компетентно.

Прекалих вече ! Крепи ме надеждата, че, на когото му е досадно и излишно, няма да чете !

П.П. Аз ям по десетина бадема на ядене (примерно предиобедната ми закуска е 1 ябълка и 10 бадема), за мен това е една шепа. В рецептите в книгата се говори и за 1/4 чаша, чаена май . 10 бадема според мен са о.к.
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:02.