IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 23rd February 2009, 10:59
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Може би трябва да се напише горе след името на форума

За пореден път - забележете, че аз не казвам "според мен" . От факта, че спирате цигарите, НЕ се дебелее - това е друг факт. Дебелее се от увеличения апетит и несъзнателното увеличение на приетата храна. При наличието на такъв факт, който няма нужда даже от медицинска обосновка, не виждам смисъл 5000 потребителя да кажат "според мен не се дебелее" - просто прочетете темата, преди да пишете.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #92  
Стар 23rd February 2009, 11:38
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

От личен опит - като спрях цигарите (макар че в момента пак пуша) ми се увеличи апетита за сладко. Да ми се е ядяло повече като цяло не съм забелязала(ако говорим за глад) но навика да поднасяш цигарата към устата си те кара да посягаш към храната като към заместител - трябва си огромна воля и да не пушиш и да не ядеш
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 23rd February 2009, 13:24
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от via_42
Според мен е някакъв мит, че се дебелее от отказването от цигарите....при непромяна на хранителните навици няма как да се дебелее...а пък ако се включат и малко физически натоварвания съвсем...
Метаболизма при пушачите доста се променя и след като откажат цигарите става по-бавен. Ти спирал/а ли си ги, че твърдиш това? Аз не познавам човек, който е спрял цигарите и да не е качил поне 5 кила. Включително и аз, но при мен се дължеше на комплексни фактори - лекарства най-вече. Така, че, ако си под 20 е лесно да говориш много - но метаболизма е страшна работа. След 25 особено се променя, да не говорим по-нататък. Трябва истинско желание и знание, за да запазиш килограмите си.
Точно при НЕПРОМЯНА на хранителните навици на 30 вече си тлъст. ЗАщото, за да си запазиш кг, трябва да намалиш количеството приемана храна!
Особено в критическата, тогава вече е съвсем забавен и затова почти няма човек, който да няма някакви здравословни проблеми, да е със същие кг както като на 20...! КАЗВАМ ГО ОТ СОБСВЕН ОПИТ, защото СЪМ в критическата и просто е адски трудно да отслабнеш! Почти нищо не трябва да ядеш, спорт до дупка и кво ли още не. Сега за 3 години успях да сваля 10 кг, при условие, при неуморен труд и ограничено хранене, но не прекалено ограничено, все пак начин на хранене, а не временна диета. Както и да е, дразня се , когато си на -наисе и ти е лесно - не ядеш 1 ден и вече си закопчаваш дънките от 4ти клас.
Отговори с цитат
  #94  
Стар 24th February 2009, 11:17
via_42 via_42 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Варна
Мнения: 28
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от via_42
Според мен е някакъв мит, че се дебелее от отказването от цигарите....при непромяна на хранителните навици няма как да се дебелее...а пък ако се включат и малко физически натоварвания съвсем...
Метаболизма при пушачите доста се променя и след като откажат цигарите става по-бавен. Ти спирал/а ли си ги, че твърдиш това?
Да, няколко пъти, дори в момента отново съм ги псряла с идеята да не започвам пак
Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Аз не познавам човек, който е спрял цигарите и да не е качил поне 5 кила. Включително и аз, но при мен се дължеше на комплексни фактори - лекарства най-вече. Така, че, ако си под 20 е лесно да говориш много - но метаболизма е страшна работа. След 25 особено се променя, да не говорим по-нататък. Трябва истинско желание и знание, за да запазиш килограмите си.
Всъщност съм на 27, за съжаление в момента също съм подложена на прием на лекарства, налага се, но за засилване на метаболизма трябва да се работи комплексно, струва ми се, че това ти е ясно
Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Точно при НЕПРОМЯНА на хранителните навици на 30 вече си тлъст. ЗАщото, за да си запазиш кг, трябва да намалиш количеството приемана храна!
Позволи ми да не се съглася с това твърдение-при добри хранителни навици и увеличена физическа активност не е необходимо да ставаш тлъст на 30

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Особено в критическата, тогава вече е съвсем забавен и затова почти няма човек, който да няма някакви здравословни проблеми, да е със същие кг както като на 20...! КАЗВАМ ГО ОТ СОБСВЕН ОПИТ, защото СЪМ в критическата и просто е адски трудно да отслабнеш! Почти нищо не трябва да ядеш, спорт до дупка и кво ли още не. Сега за 3 години успях да сваля 10 кг, при условие, при неуморен труд и ограничено хранене, но не прекалено ограничено, все пак начин на хранене, а не временна диета.
С това няма да се несъглася, само ще добавя, че на майка ми - много след критическа с много кила в плюс й беше нужно само време и изключване на лоши навици, и свали 10 кила...и задържа, сега сваля някъде около половин килограм за месец, но без да качва
Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Както и да е, дразня се , когато си на -наисе и ти е лесно - не ядеш 1 ден и вече си закопчаваш дънките от 4ти клас.
Не съм в тийн възрастта, макар да ми се иска...просто моите хранителни навици са такива, каквито са - ям поне три пъти на ден, ям супи, салати, постя, пия минимум два литра вода, не пия газирано и от сладкото ям само шоколад
Отговори с цитат
  #95  
Стар 24th February 2009, 12:45
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Браво! Ако имаше повече хора като вас, света щеше да е едно по-красиво място
Отговори с цитат
  #96  
Стар 24th February 2009, 18:30
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Муска какви са тези смс-си за отказване? Абе трудничко е, а и ако качиш килограми?
Иванине, от какво по-бързо се умира: от цигарите или от тлъстините?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #97  
Стар 25th February 2009, 09:59
via_42 via_42 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Варна
Мнения: 28
По подразбиране

При всички случаи ще умреш! Това е сигурно, освен това ти дебели пушачи не си ли виждала?
Аз имам няколко примери ей така на прима виста
Не че съм някакъв агитатор - спри цигарите, ама ....като нямаш мотивация, няма защо да търсиш оправдания
Отговори с цитат
  #98  
Стар 25th February 2009, 21:21
mama_nasi mama_nasi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Qmbol
Мнения: 4
По подразбиране

чЕТА, ЧЕТА, ВЕЧЕ МЕСЕЦ ЧЕТА. ЧЕ ТО АЗ СИ ИМАМ ВСИЧКО НЕОБХОДИМО! НАДНОРМЕНО ТЕГЛО, ЗАБАВЕН МЕТАБОЛИЗЪМ, ПУШАЧ НАД 30 ГОДИНИ, И ОБЕЩАНА КОЛА АКО ОТКАЖА ЦИГАРИТЕ. ДА АМА ТО НЕ Е НИКАК ЛЕСНО. ПРИ ТРИ ДНИ НЕПУШЕНЕ СТИГНАХ ПОЧТИ ДО ПРИПАДЪК.ОТ ГАДНИТЕ СИЛНИ ЦИГАРИ ЗАПОЧНАХ ДА КАШЛЯМ, АКО НАМАЛЯ ЛЮБИМИТЕ - ЯДЕ МИ СЕ СЛАДКО. КАЖЕТЕ КАКВО ОЩЕ МОГА ДА НАПРАВЯ? ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ СПОРТНА НАТУРА!
__________________
най-тъмно е преди разсъмване
Отговори с цитат
  #99  
Стар 26th February 2009, 09:21
via_42 via_42 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Варна
Мнения: 28
По подразбиране

като за начало да пишеш с изключен капс
А после-никой не може да помогне, ако ти не сиакш-някой се опитва да те "подкупи" с кола...а на теб не ти действа-за друг това би бил невероятен стимул
помисли си-всичко ти е в главата!
Пушила си 30 години и тежки цигари кво?! А леки кво?
Аз пуших около хм....малко повече от 10, всъщност малко повече е 12 години(ама това е защото аз нямам 30 ) Аз пуших (сякаш разбираш ли вече мога да се нарека непшач ) всякакви лайна-ама всякакви-тежки, леки и сега реших да спра, не защото не обичам да пуша, а защото не мога повече да се гледам къв съм наркоман - будила ли си се през нощта, защото не можеш да спиш....А запалвала ли си цигара, за да заспиш...и се оказва, че си изпушила половин кутия, гледайки някое филмче, за има-няма два часа? И на другия ден не стига, че не можеш да гледаш, щото ти се спи, ами и глас нямаш....много яко...
никой не може да ти каже "недей", ти сама трябва да го искаш
Отговори с цитат
  #100  
Стар 27th February 2009, 09:16
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

мауз, от каквото ти е писано, аз не съм видял някой да умре от тлъстини, нито от цигари Хората умират от болестите, причинени от тези фактори, сега кой какво на какво ще попадне няма как да знаеш.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отказванеотцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:43.