IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 9th February 2007, 11:31
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

Аз ползвам Низорал обаче незнам защо,при положение,че явно моя проблем не е пърхут,просто цялата кожа на главата ми се лющи,а от шампоана почти не се повлиява.И все още продължава.За пърхута щях да ти предложа Себорал Форте,както ти е предложила и jito7 не е скъп и е на билкова основа(екстракт от чемерика мисля),може да пробваш с него,а хининовата вода е по-скоро за усилване на разтежа .Аз преди за пърхут съм ползвала катранен шампоан и ми се отрази сравнително добре.Домашни маски....една приятелка на майка ми и беше казала за кисело мляко +половин ч.л. сода бикарбонат,намазваш се преди да се изкъпеш,постояваш половин-един час и си се измиваш после.Надявам се да съм ти била полезна
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10th February 2007, 13:56
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

При мен единствено от Head & Shoulders не ми се появява пърхут от години го ползвам и съм много доволна.
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 10th February 2007, 14:28
ana-maria-magdalena ana-maria-magdalena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 200
По подразбиране

Аз също мога да кажа че шампоанът head&shouders помага при пърхут,защото моята половинка имаше пърхут много години и откакто ползва този шампоан вече( над четири години),няма.Но ако си измие косата с друг шампоан веднага му се появява.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th February 2007, 14:50
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ana-maria-magdalena
Аз също мога да кажа че шампоанът head&shouders помага при пърхут,защото моята половинка имаше пърхут много години и откакто ползва този шампоан вече( над четири години),няма.Но ако си измие косата с друг шампоан веднага му се появява.
Именно не трябва да се сменя, защото смени ли веднъж всичко започва наново
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10th February 2007, 18:02
marzelan^ marzelan^ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Единствено серията против пърхот на La Roche-Posay Kerium ми помогна, но е скъпичко.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 12th February 2007, 20:17
ana-maria-magdalena ana-maria-magdalena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 200
По подразбиране

Не съм я чувала.В аптеките ли само я има или и в козметичните магазини? А за боядисана коса става ли?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 13th February 2007, 19:17
marzelan^ marzelan^ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ana-maria-magdalena
Не съм я чувала.В аптеките ли само я има или и в козметичните магазини? А за боядисана коса става ли?
Има я само в аптеките доколкото съм гледал, и то не във всички. Серията La Roche-Posay Kerium има три шампоана - хидратиращ за суха коса и такъв за мазна коса. Има също и някакъв гел, който е за "много упорит" пърхот и се използва два пъти в седмица в продължение на 3 седмици.

Най-добре разгледай сайта им-
http://www.laroche-posay.com

Аз съм пробвал само този за суха коса и ми действа много добре. Отървах се от пърхота за горе-долу няколко седмици и косата става мека и пухкава. Струва 19 лв и е дерматологична козметика - всмисъл няма да ти опада косата, така че не виждам проблем да го ползваш за боядисана коса.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 16th April 2007, 18:40
Аватара на charmy
charmy charmy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Пловдив
Мнения: 102
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
себорал е лосион против пърхот - нанася се в корените с памуче, след като косата е измита и още влажна. български продукт е, мисля...не е и скъп,ако не се лъжа.
Под 2 лева е.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 16th April 2007, 19:29
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

Честно казано повечето от нещата ,които ги изредихте съм ги ползвала ,но на мен не ми помогнаха ,но откакто ползвам(звуча като рекламата за Активия )на Davines -Naturaltech вече повече година -косата ми е супер.
Иначе преди от Низорала бях доволна ,ама много фалшификати напускаха ,за които само си даваш парите ...
А относно Head and Sh.... един приятел установи ,че бар кода трябва да започва с 5 (значи че е произведен в UK)и само той лекува.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21st April 2007, 07:59
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Аз имам себорея.Наследствена Появява ми се,когато се сменят сезоните и когато съм притеснена и изнервена. Пробвала съм какво ли не.От Хед енд Шолдърс ми се появява повече.Пробвах един шампоан - казва се Кетозал.Той ми помогна,а след него трябва да се продължи с някакъв продукт за профилактична употреба ,за да не се появи наново.И така един ден от избора в аптеката се спрях на един български шампоан, производство на Красная линия.Казва се Bilka против пърхот.Страхотен е.Не само,че ми поддържа косата без пърхот ,но и я прави мекичка и лъскава.След него втривам в корените Себорал Форте,който пък овсен че пази от себорея,спомага за растежа на косата и я прави по-гъста.След това мога да си правя косата каквото си искам, без да ми се появява пърхот-къдря я,изправям я,дифузирам я..общо взето различни прически.Общо двата продукта ми струват 6 лв.
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пърхот
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:15.