IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 1st May 2007, 07:33
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Гледахте ли на 1,5,2007 от 8 без нещо по НОВА ТВ за Медлайнклиник-лап-банд операциите?
Отговори с цитат
  #152  
Стар 1st May 2007, 09:47
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Не ми е неуместен въпроса що се отнася поне до моето индивидуално състояние.

Аз като ям шоколад и въобще сладки неща ми прилошава и започва да ми се повръща - затова питах при теб как е? Но може би при мен е заради хиперинсулинизм-а, нещо като екстремна хипергликемия се получава предполагам.

От сладките мога да ям бисквити тип закуска или диабетични десерти но и те малко ме натоварват.
Знам за други които не могат да понасят кетчуп или спанак заради по засилена чувствителност на активната част от стомаха.

Генерализирането не е най добрият начин за да получим представа как се получават нещата при барiятричните тъй като всеки човек е различеn и различни са причините поради които се е подложил на терапията освен теглото.

Деви - Шарон Осборн си махна пръстена не защото той и създаваше проблеми а защото тя си има психологични разстройства свързани с храненето и не може да спре да се тъпче, нещо като хиперфагiя при която самото набиване на храна и създава усещане за комфорт и спокойствие. Сега ще се пробва да си оправи този проблем и ако пак качи килата пак ще ходи на ЛапБанд.

Дай Боже да не ви създаде проблеми вие сами ще дойдете до заключение дали да го свалите или не, а и както е известно няма твърдо становище по въпроса засега така че ENJOY:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #153  
Стар 2nd May 2007, 00:29
queenpepe queenpepe не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Greece
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до queenpepe
По подразбиране

Лично моят доктор казва,че пръстена е за постоянно,но ако искам може да го махна,но трябва пак да се подложа на лапароскопия.което според мен е излишно след като нямам проблем.За сраствания нищо не съм чувала,но хора различни,организми различни-може да се появи някакъв проблем и тогава ще е наложително отстраняването му.Мен ме увериха преди да си направя операцията,че възможността от странични ефекти е минимална тъй като пръстенут е от силикон и стомахут привиква лесно на материята му.Преди години,когато се е появил този метод сее правил от някаква метална сплав и се е махал след определено време,но сега е просто доживотно решение на проблема ни.Не е задължителнода си над 120кг.за да си го сложиш(аз бях по-малко).Когато си с огромно наднормено тегло пръстена сам по себе си не е единственото решение(говоря за килограми над 130-150 и т.н.)трябва да се сучетае с байпас на стомаха или само байпас,но това е вече по-сложна и опасна операция,въпреки,че вече и нея я правят с лапароскопия-поне тук в Гърция.
Яна,щом имаш проблем от такъв характер и не само ти а всеки,който има подобен вид проблем трябва да избягвате шоколада и сладките или да хапвате само тези,които са с подсладители,но в никакъв случай това няма нищо общо с пръстена-или го имаш този проблем или го нямаш,но със сигурност той не се появява с поставянето на пръстена!Най-добре е,ако можеш да не ядеш изобщо сладко,тъкмо ще имаш и по-голям ефект със премахването на килограмите
Това е засега момичета,ако имате някакви въпроси-кака ви е насреща
Желая ви успех!
Отговори с цитат
  #154  
Стар 2nd May 2007, 11:50
Errika Errika не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 92
Изпратете съобщение чрез ICQ до Errika
По подразбиране

Днес трябва да е операцията на numb.Дано всичко бъде наред и скоро да се появи да пише как е
Отговори с цитат
  #155  
Стар 2nd May 2007, 13:35
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Дано всичко да мине добре.

И ще и честитим Новият Рожден Ден. Аз след операцията празнувам Happy Bithday освен моят си също и на операционният ден, все пак това са два коренно различни живота един от друг които водя и като качество и като самочувствие и като визия:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #156  
Стар 2nd May 2007, 22:34
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

мисля, че numb каза че днес влиза в болницата за подготовка, а евентуално утре ще я оперират.
ще и стискаме палци и ще я чакаме да ни разкаже
Отговори с цитат
  #157  
Стар 3rd May 2007, 03:03
Errika Errika не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 92
Изпратете съобщение чрез ICQ до Errika
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от numb
... След 6 дни ставам на 31 - мисля да си подаря вертикална гастропластика при доктор Цветков. Направиха ми изследванията. Всичко сякаш е ок. Гастроскопията беше отрицателна - т.е нямам бактерии. Планирана съм за втори май. Пожелавам си успех и го пожелавам на всички, които са се решили. Ще разказвам след това. ...
Ние те чакаме,numb.Успех!

Не съм много сигурна,но предполагам,че става въпрос за д-р Ивайло Цветков от МБАЛ Доверие.Аз имам в петък консултация при него.Обаждах се и в клиниката в Пловдив.Човекът беше много любезен и нашироко ми обясни,каквото го питах.Каза ми,че избягват да поставят в тяхната клиника балон,защото се получавали много неприятни усложнения понякога и макар че % бил малък,го имало като вероятност и той бил длъжен да ме предупреди.Понеже средата,в която се вкарва балона е необичайна и много агресивна,заради стомашните сокове,понякога се получава разяждане на балона,а може да се стигне и до преплитане на червата,което е тежко състояние и изисква спешна коремна операция.Дори ми каза,че на шефа на тяхната клиника били сложили балон и точно той получил такова преплитане на червата.Махнали го и след време му поставили Лапбанд,с което проблема се решил кардинално.Понеже аз нямам индекс на мазнините достатъчен за поставяне на банд,попитах дали изобщо ставам за такава манипулация и ми каза,че няма проблем по принцип и че това е най-доброто решение,но вече съвсем точно може да се каже на консултация.Цената при тях е около 4000Евро.
Междувременно се обадих и на д-р Цветков.Той също беше много любезен.След консултацията ще разкажа по-подробно.При него операцията е 2300Евро.
Отговори с цитат
  #158  
Стар 3rd May 2007, 08:58
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Хайде по вода да ти върви и на теб:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #159  
Стар 3rd May 2007, 09:36
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

малко уточнение - говорех си с numb по icq и тя ме каза, че влиза на 02-ри да я подготвят. и аз бях остатала с впечатление,че на този ден ще я оперират, но важното е всичко да мине гладко и да е добре! не знам кога ще може да пише пак, но ще я чакаме! болницата е Доверие и май е д-р Цветков.
Ерика- ти си много красива и доколкото съм виждала твои снимки нямаш никаква нужда от нищо!!! защо ще се подлагаш на това? мися, че си с идеално тяло то е за хора, които имат сериозен проблем, труднопреодолим по друг начин. ти си знаеш, но просто се чудя
Отговори с цитат
  #160  
Стар 3rd May 2007, 09:43
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Мария, за Ерикка доколкото знам при нея йо-йо-то е вече много хронично, постоянно сваля и качва в голям диапазаон. Може би е по добре за здравето и да уплътни нещата:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:32.