IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #201  
Стар 12th May 2007, 17:24
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране балон

Здравейте, уплашени момичета. Хей, бяхме тук, за да си даваме кураж и да отчитаме положителното от всяка интервенция. Радвам се за всички вас, които можете да "се вземете в ръце" и да постигнете резултати. Относно поставянето на балона, в "Доверие" се поставя от д- р... да ме извини, забравих и името, но е млада жена. (Това по повод "един и същ хирург", ако мога да успокоя някого). Има един човек от Варна, не го познавам лично, но е пациент на моето JP, който е възхитен от д- рката и от резултата от балона. Според него е напълно безболезнана процедура, на следващия ден се е качил на собствената си кола и е карал 500 км.... на което и аз се надявах да мога, но не и след процедурата, подходяща за моите 140 кг. Така че, моля момичета, недейте с този негативизъм, някои от нас сме взели вече решение и нямаме нужда да се разколебаваме. Нито по този начин помагаме на момичетата, които са вътре. Нека повдигна малко духа ви: На следващия ден след NUMB, т. е 03.05 оперираха едно момиче, което дойде от Кипър, може би е била сред нас, направиха и вертикална (като на VERA), а си тръгна на третия ден. Нека не забравяме, че Господ (който и да е Той) няма да разреши на никого да ни убие или да се самоубием, ако има планове за нас.
Отговори с цитат
  #202  
Стар 12th May 2007, 17:34
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

просто за всеки човек, си има различни варианти.
също както когато избираме, каквото и да е друго-за всеки влак си има пътници.. и всеки си преценява за себе си.
аз за мен- ти за теб!
Успех на всички съфорумци, писали в темата- който и да е техния път!
аз продължавам, да си я следя с интерес
пък и Господ не е планирал да сме вечни-поне тук
Отговори с цитат
  #203  
Стар 12th May 2007, 18:35
Errika Errika не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 92
Изпратете съобщение чрез ICQ до Errika
По подразбиране Re: балон

Цитирай:
Първоначално написано от maryana
Здравейте, уплашени момичета. Хей, бяхме тук, за да си даваме кураж и да отчитаме положителното от всяка интервенция. Радвам се за всички вас, които можете да "се вземете в ръце" и да постигнете резултати. Относно поставянето на балона, в "Доверие" се поставя от д- р... да ме извини, забравих и името, но е млада жена. (Това по повод "един и същ хирург", ако мога да успокоя някого). Има един човек от Варна, не го познавам лично, но е пациент на моето JP, който е възхитен от д- рката и от резултата от балона. Според него е напълно безболезнана процедура, на следващия ден се е качил на собствената си кола и е карал 500 км.... на което и аз се надявах да мога, но не и след процедурата, подходяща за моите 140 кг. Така че, моля момичета, недейте с този негативизъм, някои от нас сме взели вече решение и нямаме нужда да се разколебаваме. Нито по този начин помагаме на момичетата, които са вътре. Нека повдигна малко духа ви: На следващия ден след NUMB, т. е 03.05 оперираха едно момиче, което дойде от Кипър, може би е била сред нас, направиха и вертикална (като на VERA), а си тръгна на третия ден. Нека не забравяме, че Господ (който и да е Той) няма да разреши на никого да ни убие или да се самоубием, ако има планове за нас.
Марианка,аз лично не съм ни най-малко уплашена за себе си.Притеснена съм от това,че ако се получи усложнение детето ми ще остане без жизненоважни грижи.Затова за себе си реших,че не мога да си позволя да рискувам.А риск винаги има,дори когато става въпрос за съвсем безобидна процедура.Никой никога не може да ти даде гаранция за нищо!
А хирурга,за когото писах е д-р Ивайло Цветков от "Доверие" и доколкото знам той е правил операциите на Вера и numb,затова и казах "един и същи хирург".
Негативизъм не мисля,че има някъде.Всички пишем това,което сме разбрали от личен опит и преценяваме за себе си.Съгласи се,че е най-малкото детинско да твърдим ентусиазирано,че операциите са лесни и никога няма проблеми.
В крайна сметка ако аз реша да се оперирам,ще взема своето решение след лично мои проучвания и срещи с доктори,а не въз основа на окуражаването,което само по себе си е добро,но дотолкова,че да ни дава усещане за съпричастност.Има хора,които наистина се нуждаят от такава операция и за тях това е жизненонеобходимо.Всяка такава интервенция приветствам с две ръце.При мен не е така,а както каза Мария май се опитвам да си реша проблема с магическа пръчица,а така не става.Нищо не се получава лесно в този живот и трябва да си го извоюваме.За мен не е жизненонеобходима операцията и аз реших,че ще се опитам с всички сили и цялата си енергия да се справя сама с този проблем,преди да е станало прекалено късно.
Но на всички,които имат нужда,решили са и ще се подлагат на гастропластика,пожелавам от сърце успех и ще стискам палци.Защото всеки човек заслужава да се чувства добре в собствената си кожа.
Успех момичета!Не се разколебавайте,извървете тази крачка към по-доброто здраве,просто преди това се консултирайте поне с двама-трима доктори и когати изберете вашия,смело напред!
Отговори с цитат
  #204  
Стар 12th May 2007, 21:25
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране

Знам, мила, че и двете са оперирани при д- р Цветков. Аз бях там- в болницата с Numb в деня на и деня след операцията. Прибрах се във Варна и се чуваме. Опитах се само да кажа, че порочния кръг на д- р Цветков не включва поставянето на балона. Естествено, че всеки взема сам своето решение, не се опитвам да повлияя на никого. Само наблюдавах как настроенията са коренно променени от 1 до 9 страница. И забравихме хората, които успяха: mezzoforte, Yana, Devito. Vera е случай, който ще търси своето обяснение, за сега се говори за влиянието на цигарите или нещо такова. При numb нещата са в рамките на очакваното. Навсякъде пише, че при тази операция е възможно да се получи. Все пак си е 6- часова. И тя не е уплашена. Доволна е, че всичко мина. Адските болки са първата нощ след операцията, втория и третия ден са дните на неприятните тръбички и търпима болка. След това... чакането да те изпишат и да се изкъпеш
... Това знам от нея.
И пак казвам, браво на всички момичета, които отказват вълшебната пръчица и се хващат здраво за работа- глад и спорт. Желая добри резултати.
А на всички нас, които са опитали всичко, както казва mezzoforte, желая кураж и бързо възстановяване.
Отговори с цитат
  #205  
Стар 13th May 2007, 10:59
hansolo hansolo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 18
По подразбиране

sory за латиницата, ама сам с уеб джи-ес-ем. та по същество операцията ми беше на 8. май при Кирязов във Варна. Първите 2 дни беше трудно, но сега се чувствам супер и дори ми дават супа. Утре ме изписват и ще пиша повече.
Отговори с цитат
  #206  
Стар 13th May 2007, 11:04
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Момичета & Момчета говорим за оперативна намеса все пак, при положение че методиките са нови а повечето искат да минат тънка лаисна и да не отиват на open surgery нормално е да има по някои несполучлив опит, за ЛапБанд-а не е голяма сложнотiя но за лапароскопската вертикална или там Rouх както я наричат колко пациентки мислите има хирурга ви че да минете в 80% успешни.

Ако отворите чуждите сайтове ще видите че екипите са подготвени да минат на отворен вариант по всяко време така че дори и да сте отишли на лапаро може да се събудите с open вариант не защото доктора ви не си е свършил работата а защото причината е в техническата невъзможност на навигационната апаратура да се справи и ще ви обясня защо:

Проблема при лапароскопските Rouх-та (вертикални пластики както вече са се наложили сред пациентите макар че самата вертиkiална е малко по различна от Rouх) е че ние наднормените имаме огромен процент така наречен VISCERAL FATTY POOL (хайде лаишки да го наречем езерце от подвижна желеобразна сланина обвиваща всеки орган в коремната кухина която има ужасното свойство бидейки аморфна да се 'разлива'' насам натам) именно това прави лапароскопските доста продължителни даже по продължителни от отворените. Ако погледнете клипчето на Celine07 която го е пуснала тук ще видите как роботизираните клещи или 'пръсти'' се мучат да отмахнат тази пихтиеста сланина от всеки сантиметър от стомаха и червата за да си свършат работата и точно в този моmеnт много често доктора и апаратурата губят 'видимост'' заради тва 'езеро''от мас а не защото те не са специалисти в това което правят. Когато това се случи започва част втора на action-а и се минава на отворен.

На мен Др. Кириязов ми е 'бръснал'' около 1кг мас от червата за да получи достъп докато Др.Щерев е отмятал слоевете мазнотия за да може другият оператор да работи спокойнo и това при положение че бях 110 кг ами при по тежките?

Не се стряскаите, за разлика от другите направления в медицината специално във вътрешната хирургия имаме прекрасни специалисти и съм сигурна че всички споменати тук са много добри но да не забравяме че основно при нови методики добрите специалисти се създават след много тренинг а той се получава като се работи върху някои като нас с всичките му рискове, затова вие сте тези които трябва да решите за себе си кое е най добро а не само да се водите от цени, време на възстановяване, степен на болка при един или друг метод и т.н.

Мисля че най важното в този случай е да си зададем въпроса 'При кой метод и при кой доктор ще си възстановя нормалните кг с най малък риск, при кой метод има най малък риск да се провалят нещата?''

На всички които са направили стъпка към барiятричната хирургия мога да ви пожелая само успехи да ви гарантирам че още с първите 20 кг ще започнете един съвършенно нов живот.

А на тези които ще се борят с 'голи ratse'' много кураж и мотивация. Всички знаем че най простите неща са най трудни за изпълнение. Успехи и на вас.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #207  
Стар 13th May 2007, 11:22
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Мисля че най важното в този случай е да си зададем въпроса 'При кой метод и при кой доктор ще си възстановя нормалните кг с най малък риск, при кой метод има най малък риск да се провалят нещата?''
Поздравявам те за това изказване!
Отговори с цитат
  #208  
Стар 13th May 2007, 12:44
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Thanks Devil-че:)

Хансоло много се радваме за теб, обаждах се в клиниката на 10 Май и ми казаха че всичко с теб е минало ок и се възстановяваш. Не се свързах с вътрешният в стаята ти защото ми казаха че спиш.

Разкажи ни всичко като се пооправиш.:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #209  
Стар 13th May 2007, 17:32
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Момичета и момчета, нещо след тези неуспехи на две от приятелките ни ми е малко трудно да внеса ведрост в атмосферата, но е добре да споделяме и добрите и лошите си преживявания.
Благодаря на всички ви!
Аз пък, да ви се похваля, на 35-я свален килограм вече откривам, че съм имала и кокали под месото!
Много се радвам на откритието си и си ги пипам от време на време с кеф!
Отговори с цитат
  #210  
Стар 13th May 2007, 17:48
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Ха-ха-ха Деви тоа номeр с кокалите ми е известен, като си видях ребрата в огледалото за първи път са притесних нещо да не ма е хванал рахит:).... кво ли не прави сланината с човека:)

Съжалявам за момичетата, дано да се оправят нещата, няма да им обърнат гастроплатиките нали? остават си така или?. Всичко ще се оправи, да им запалим по една свещ за здраве казвам.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:17.