IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th May 2007, 15:42
sb1 sb1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 16
По подразбиране Защо дебелея???

Защо дебелея???

Здравейте,имам голqм проблем.Надявам се някой от вас да ми каже какво се случва с мен.Хора дебелея с часове!Защо???Висока сам 170см. винаги сам била 50кг.всичо започна кам януари месец,станах 52кг.казах си че не е нищо,обаче станах кам февруари 54???Опитах с диета...нищо.Напуснах работа,отидох в Гарциq да работq,обаче така стана ше започнах работа на 10 маи.Два месеца стоях станах 60кг....пак диета-глад само на салати и супи...така 2 седмици станах 57кг. отказах се,защото разбрах че скоро започвам работа и си казах че там ще ги смъкна(пък и не ми се иска да правq някакви строги диети,защото кожата ми е ужасно суха все се мажа и ми излизат стрии)И така започнах работа на парвата седмица качих 2кг...ужас.Днес се качи на кантара сутринта в 7.30 62.600кг а после се изтеглих и в 15.30 и сам 63.100кг. Искам да ви кажа че работата ми никак не е лека от 8.00х-15.00 и не се спирам, все сам в движение и така вече 12дни и не сам смъкнала нито грам ,даже сам качила.Побърквам се вече какво да правq?Искам да ви кажа сащо че и не се тапча,за цqла седмица да сам изqла един шоколад ,захар само в кафето и хляб по филия на ден или 2. И другото което искам да ви споделq е че преди година две се скаусвах да се тапча и никак не ми се лепеше.Хранила сам се по вазможно наи вредния начин...всqка вечер се тъпчех като за последно и всяка вечер по един шоколад и си бqх 50кг.Моля ви какво да правя.Мислех да си взема КСЕНИКАЛ маи така се казва, но ми обясниха че не е за мен и сега чакам сестра ми да се прибере в България и да ми вземе Златно Гхудо.Но започвам много да се плаша вече!Надявам се някой да ми помогне.Благодарq ви предварително!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th May 2007, 17:04
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

най-вероятно е на стресова основа, sb1 -
чувала съм, че ето това има ефект, за подтискане на апетита и е на натурална основа-
някъде из форума беше коментирано.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th May 2007, 18:38
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Моят съвет е да си направиш хормонално изследване - рязкото качване или сваляне на килограми може да е от нарушена функция на щитовидната жлеза. Сухата кожа също е признак. Не искам да те стряскам, но знам, че хормоналн дисбаланс води до такива аномалии, а се лекува.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th May 2007, 18:53
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

И не се тегли през два часа, защото килограмите варират през деня. Даже спри да се теглиш, ами си гледай по дрехите. Може от смяната на обстановката и новата храна да качиш някое кило, но като свикнеш, ще се оправиш. Но наистина си направи изследвания.
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th May 2007, 19:52
non_blonde non_blonde не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 58
По подразбиране

Нищо не пий преди да си направила изследвания и да е станало ясно на какво точно се дължи трупането на килограми. Възможно е да е на стресова основа, възможно е организма да задържа течности.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th May 2007, 21:18
Аватара на Суетен
Суетен Суетен не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Somewhere in time
Мнения: 489
Изпратете съобщение чрез ICQ до Суетен
По подразбиране

Наистина е възможен хормонален дисбаланс, а и нарушен метаболизъм.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th June 2007, 12:39
mekky mekky не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Dobrich
Мнения: 59
Изпратете съобщение чрез ICQ до mekky Изпратете съобщение чрез Yahoo до mekky
По подразбиране за дебелеенето

Ако си минала 25 години от това е, организма спира да произвежда хормона на растежа и започват да ти се лепят килцата. Ако не имаш липса на някой витамин. Организма се стреми да си го набави.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th June 2007, 14:54
Аватара на Olivia
Olivia Olivia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: london
Мнения: 1 477
Изпратете съобщение чрез ICQ до Olivia Изпратете съобщение чрез Yahoo до Olivia
По подразбиране

Дам..аз като дойдох в Лондон и качих 12кг смяната на климата,храната,стресът..вс ичко оказва влияние.Освен това хормонални нарушения се наблюдаваха и при мен(не ми дойде цели 6 месеца) но с течение на времето организмът ми свикна и всичко се нормализира.Моя съвет е не се панирай излишно(този стрес който преживяваш също ще ти се отрази малко или много),просто си направи изследвания те ще покажат най-ясно на какво се дължат тези "аномалии" в теглотот ти.
Спри да се притесняваш !!!
__________________
Най-добрите и красиви неща не могaт да бъдат видени или докоснати,те се усещат в сърцето!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th June 2007, 15:33
Cleopatra Cleopatra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 334
По подразбиране Re: за дебелеенето

Цитирай:
Първоначално написано от wampi
Ако си минала 25 години от това е, организма спира да произвежда хормона на растежа и започват да ти се лепят килцата. Ако не имаш липса на някой витамин. Организма се стреми да си го набави.
не е толко лесно за обяснение според мен, не всички 26-27 годишни стават дебели
сега сериозно, на стресова основа и аз трупам защото просто не спирам да ям.... гадна работа е това! а дори не знам коя е конкретната причина за стреса, явно самия живот е станал много по-напрегнат от преди
__________________
"Само този, който умее да се впечатлява, получава отговори на въпросите си"
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th June 2007, 12:58
mekky mekky не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Dobrich
Мнения: 59
Изпратете съобщение чрез ICQ до mekky Изпратете съобщение чрез Yahoo до mekky
По подразбиране Re: за дебелеенето

Цитирай:
Първоначално написано от Cleopatra
Цитирай:
Първоначално написано от wampi
Ако си минала 25 години от това е, организма спира да произвежда хормона на растежа и започват да ти се лепят килцата. Ако не имаш липса на някой витамин. Организма се стреми да си го набави.
не е толко лесно за обяснение според мен, не всички 26-27 годишни стават дебели
сега сериозно, на стресова основа и аз трупам защото просто не спирам да ям.... гадна работа е това! а дори не знам коя е конкретната причина за стреса, явно самия живот е станал много по-напрегнат от преди
Имаш липса на някой витамин или минерал в организма и той се стреми чрез храната да си го достави. Пий повече витамини,особено С и ще ти намалее глада.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Защодебелея
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:40.