IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #361  
Стар 21st June 2007, 12:00
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Браво, Браво, Браво на тебе, enerdji_67 - това си е чудесен успех
Кажи как го постигна и за колко време горе-долу?
Отговори с цитат
  #362  
Стар 22nd June 2007, 21:01
миле-на миле-на не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 24
По подразбиране

в медлаин клиника в Пловдив ,ми поставиха балона
Отговори с цитат
  #363  
Стар 26th June 2007, 23:34
tiemti1981 tiemti1981 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Всеки с мнението си!!!!!!!!
Незнам защо си мислиш че интуицията ти има общо с реалноста........????/ Твое мнение ! Но , нямаш право да говориш така , този човек е най добрия хирург на лапроскопии с дългогодишен опит и отвърден в професията си. Недоволството ти от случилото се с жената която е починала е разбирем но наясно ли си какво се е случило???
С Вера вече всичко е наред ,аз бях с нея в Доверие.
Направила съм си операция и се чуствам изключително добре ,бях и на контролен преглед и състоянието ми е много добро свалила сам почти 15 кг.а бях 100,нямам увиснала кожа и се храня нормално /оперирана сам преди 5 седмици при доктор Цветков / .
Чудесно че си свалила ненужното тегло с собствени усилия- не си мисли че ние сме без воля и не сме сваляли килограми но коремът не е мускол за да свие ......
Адски се подразних за думите ти срещо доктора-много е добър аз съм минла от там и съм доволна.
Отговори с цитат
  #364  
Стар 27th June 2007, 00:37
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

tiemti1981-както казваш:
Цитирай:
Първоначално написано от tiemti1981
Всеки с мнението си!!!!!!!

нямаш право да говориш така , този човек е най добрия хирург на лапроскопии с дългогодишен опит и отвърден в професията си. ......
Адски се подразних за думите ти срещо доктора-много е добър аз съм минла от там и съм доволна.
да ти кажа, няма човек, в частност хирург, който да е безгрешен-за съжаление! НЯМА най-добър лекар
(освен д-р Тепавичарова за бюст )
-
и найй-именитите лекари са добри за едни, а за други НЕ са -това е реалността!!

Затуй хората са казали: "На прехвалени ягоди с голяма кошница не ходи!.."

не е едно слънце във вселената, ДАЛЕЧ не е само "твоят лекар" с дългогодишен опит и утвърден в професията си...

Отлично е, че си доволна и ще си похвалиш лекаря разбира се, но различните пациенти имат различни критерии- някои имат и повече житейски опит от тебе или просто по-различен и може по друг начин да преценяват нещата.. помисли спокойно

макар че те разбирам- доволният пациент винаги смята, че "неговият лекар" е the BEST и втори като него няма- не е така..

А и е много отговорно така да хвалиш хирург- не знам, дали си даваш сметка за това..
Отговори с цитат
  #365  
Стар 27th June 2007, 14:12
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tiemti1981
свалила сам почти 15 кг.а бях 100,нямам увиснала кожа и се храня нормално /оперирана сам преди 5 седмици при доктор Цветков / .
Като цяло реакцията ти е доста първична... а да ти кажа още ти е рано да ти увисва кожата, пък и това от лапароскопията не зависи, а от това колко си си разтегнала кожата и колко си свалила до момента. Почакай да свалиш 40-50 кг. и пак ще си говорим...
Отговори с цитат
  #366  
Стар 27th June 2007, 19:55
tiemti1981 tiemti1981 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 12
По подразбиране

не ми е първична реакцията.
Първично е да говориш за неща които незнаеш дали са така и да опотребяваш негативизъм ,казвам че доктора си е доста добър не защото е моят доктор а защото не само аз се чуствам добре,неможе да се говори срещо някои с когото си се видял веднъж и не си се възползвал от услугите му само защото не ти е вдъхнал доверие.
Аз нямам намерение да свалям 40-50 кг.
Отговори с цитат
  #367  
Стар 27th June 2007, 22:57
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tiemti1981
не ми е първична реакцията.
Първично е да говориш за неща които незнаеш дали са така и да опотребяваш негативизъм ,казвам че доктора си е доста добър не защото е моят доктор а защото не само аз се чуствам добре,неможе да се говори срещо някои с когото си се видял веднъж и не си се възползвал от услугите му само защото не ти е вдъхнал доверие.
Аз нямам намерение да свалям 40-50 кг.
Е колко ти е нормалното тегло?
Минималният ИТМ за такава операция е 40, значи ако си тежала 100кг, си примерно 1,58 м. висока. За такава височина нормалното тегло е около 58кг. Май точно 40 кг. са ти в повече... Иначе защо изобщо се оперира?
Отговори с цитат
  #368  
Стар 28th June 2007, 00:54
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

о.к.-поправено.
Цитирай:
Първоначално написано от tiemti1981
само защото не ти е вдъхнал доверие.
относно последното ти изречение- как всъщност се казваше болницата- не беше ли "Доверие"
Ако тове не е важно, защото ще го избират за свое име??


Помисли си- ако аз ти предложа един зъболекар, ти длъжна ли си да го одобриш, харесаш и да му се довериш, само защото някой си е казал така!??.............

Надявам се, да успееш да приемеш и чуждото мнение. И НЕ забравяй, миличко, че ако съдя по това 1981 ти си доста младичка-а младият организъм по-лесно приема всичко, по-лесно се възстановява.

пък най-накрая и извън възрастта всеки човек си е различен- ти не си имала предполагам сбирка от болести, с които да се съобразява доктора ти и някои от тях в напреднала фаза... виж, при тези пациенти наистина трябват много добри лекари..

прецени, все едно си отстрани.
Отговори с цитат
  #369  
Стар 28th June 2007, 19:06
tiemti1981 tiemti1981 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Теглото ми беше 100 кг.-висока съм 1.70- точно 30кг. ми тряват ,като вече съм свалила 15 ,не дей изчислява вместо мен моля те......няма нужда.
Отговори с цитат
  #370  
Стар 30th June 2007, 00:31
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ето вижте ТУК ми попадна малко инфо, част от което копирам:
Кога трябва да се пристъпи към оперативна намеса в борбата със затлъстяването?
• BMI (индекс на телесна маса)>40, което означава 45 кг над нормалната телесна маса при мъже и 35 кг над нормата аза жени
• BMI между 35 и 39.9 за пациенти, които имат сериозни здравословни проблеми във връзка с наднорменото тегло.
Бариатричната хирургия не замества хранителния режим и двигателната активност в борбата с наднорменото тегло. Всъщност дълготрайният ефект от операцията е силно зависим от сътрудничеството на пациента чрез спазване на известна диета и активен начин на живот.
Хирургичните намеси биват няколко типа – рестриктивни, малабсорбтивни и смесени. При първия се намалява обема на стомаха, което кара пациентите да чувстват пълнота рано при храненето. Така те консумират по-малко и се хранят по-бавно. При втория метод консумацията не се ограничава, но поетата храна се усвоява от организма в по-ниска степен. Третият комбинира тези механизми.
[color=darkblue]
Видове операции
1. Vertical banded gastroplasty – в горната част от стомаха близо до хранопровода във вертикална посока се поставят скоби, а отворът към останалата част от стомаха се стеснява с пръстен. Така се забавя изпразването на органа и дава усещането за пълнотата му.

2.Разновидност на операцията е поставянето на силиконова връзка в горната част на стомаха, най-често лапароскопски. Последния метод - adjustable gastric banding или "lap band" е изключително популярен в САЩ и някои западноевропейски страни.
Тези два метода са изключително рестриктивни. Те не засягат абсорбцията на веществата.

3. Biliopancreatic diversion е операция, която поради тежките малнутриртивни усложнения вече се прилага по изключение. При нея се махат
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:23.