IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th June 2007, 12:27
vipogosta vipogosta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 28
Изпратете съобщение чрез ICQ до vipogosta Изпратете съобщение чрез AIM до vipogosta Изпратете съобщение чрез MSN до vipogosta Изпратете съобщение чрез Yahoo до vipogosta
По подразбиране помогнете ми :(

Знам, че ще ми теглите една огормна лекция по повод на темата,но хора снощи направих криза за първи път в живота ми щях да пукна лазех по земята скубех се неможех да стана...... едвам се обадих на личната каза ми да пия аулин и бусколизин и ношпа мина ми само за около 20 мин. след като ги изпих.... Обадих и се каза да съм готов да ме заболи отново след като ме отпусне лекарството ми нищо не ме заболя.... Тази сутрин и се обадих каза да пия мн вода може би е песъчинка и няма смисъл да ходя на преглед обаче като ходя да пикая ми пари едно такова мн неприятно и умирам от страх да не се повтори ..., а паренето си го обяснявам наистина с песачинка какво да пия освен минерална вода.... чувал съм за чай от цвят на слунчоглед но не съм сигурен ... благодаря ви
__________________
И вълка сит и агнето цяло!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th June 2007, 12:31
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Иди на лекар! Може да не са песъчинки, а да е възпаление, това става ясно единствено след изследвания. Най-разумния съвет в случая е преди да започнеш да пиеш каквото и да било, да отидеш на лекар!
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th June 2007, 09:26
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Аз бих те посъветвал същото,освен ако не искаш пак да направиш "криза" ,която между другото се казва "Бъбречна криза" и пак да звъниш по телефона...
Незнам дали е така,но ако направят лекарите онлайн оператори ,ми се струва ,че биха печелили много повече!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30th June 2007, 15:22
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Чая от коса от царевица много помага за изхвърлянето, ако обаче наистина е песъчинка. Най- добре отиди все пак на изследвания, може да е възпаление, може и да е по- голямо от песъчинка и да се наложи да ти го разбиват...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th June 2007, 18:21
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Това е бъбречна криза и наистина много боли. При всички случаи отиди на лекар, за да се види имаш ли песъчинки или нещо по-сериозно.
Иначе има наистина много полезни чайове, а и пий повече минерална вода тези дни, поне по 2 литра на ден, за да изхвърлиш песъчинките.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th June 2007, 18:46
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

За съжаление това не е само до песъчинките!Може да се окаже наистина сериозен проблем,а без бъбреци не може да се живее,така че при чичо Доктор овреме!Никакви бабини рецепти и махлемски отвари на стринка Райна и тем подобни! Не мога да разбера защо първата инстанция е интернет!?!?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd July 2007, 07:52
vipogosta vipogosta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 28
Изпратете съобщение чрез ICQ до vipogosta Изпратете съобщение чрез AIM до vipogosta Изпратете съобщение чрез MSN до vipogosta Изпратете съобщение чрез Yahoo до vipogosta
По подразбиране

втората инстанция е ... ходих само песачинки са ... мерси на всички
__________________
И вълка сит и агнето цяло!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd July 2007, 08:30
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Майка ми пие отвара от "мечо грозде" когато и се обадят бъбреците. От нея знам, че много помага. Ако не се лъжа, беше по 1 водна чаша 3 пъти дневно. Предполагам, че ще има указания на опаковката или продавача да ти каже.
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #9  
Стар 3rd July 2007, 08:32
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Renkata
Майка ми пие отвара от "мечо грозде" когато и се обадят бъбреците. От нея знам, че много помага. Ако не се лъжа, беше по 1 водна чаша 3 пъти дневно. Предполагам, че ще има указания на опаковката или продавача да ти каже.
Да и аз съм пила мечо грозде по лекарско предписание и помага
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 3rd July 2007, 11:41
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Първо като стане нещо подобно звънни/отиди на лекар. Да, мечеото грозде помага. Но смятам, че е по-важно да се наблегне на превенцията, тоест да не се повтаря кризата. А затова пий доста течности през деня и не забравяй да пише вода. Когато ти се уринира не се стискай ами върви до тоалетната. Забрави евтините протеини и тем подобни прахообразни "благинки" (то не че със скъпите има гаранция). Другото е божа работа. Дано да нямаш бъбречни кризи повече, от личен опит знам че не е най-приятното чувство на света.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: помогнетеми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:44.