IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 19th July 2007, 19:48
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava
Абе казах ви аз да прочетете "Разговори с Бога" на Нийл Доналд Wolsh. Ако някой има втора част, моля да ми я предостави, че не мога да я намеря!
Вярвам, че книгата е страхотна, но първо прочети няколко пъти Библията. Толкова пъти колкото трябва, за да я разбереш.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 20th July 2007, 11:46
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Не разбрах коментара ти, Passion.
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #73  
Стар 20th July 2007, 12:09
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Ми в смисъл, кой е първоизточника на всичко ...
всичките изводи до които е достигнал авторът, може да достигнеш и ти самата, ако прочетеш Библията малко по-задълбочено.
а и някой неща не ми харесват ...
Най голямата лъжа е тази в която има много истина и съвсем малко лъжа ... понякога трябва да се научим да четем между редовете.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 20th July 2007, 15:36
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Извинявай, че не прочетох Библията по- задълбочено и не си направих същите изводи, които и автора. Благодарна съм, че този път не трябваше да чета между редовете, говоря за тогава, когато четях книгата. Интересно ще ми е да разбера какво точно не ти хареса, за да го обсъдим. Уважавам гледната ти точка и разбирам, че добре си разбрала Библията, браво на теб, на някои хора им отнема цял един живот да я раберат- ти си щастливка! И това го казвам без грам ирония.
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #75  
Стар 20th July 2007, 17:28
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Нещо не схванах що намесихте Библията.
Отговори с цитат
  #76  
Стар 21st July 2007, 11:05
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

ОК дърпам си книгите и ще почнем да ги обсъждаме Супер
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 21st July 2007, 12:03
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Четох малко от книгата, но нямам желание да я чета цялата, не и в момента, има истина до някъде в думите му, но не е това което пише в Библията, затова ми е трудно да се съглася със написаното. Ето примерът, който ще ти дам, защото не ми се чете повече ...

Ще ти кажа обаче следното: Аз не съм нито цар, нито владетел. Аз съм просто (и внушително) Творецът. Творе¬цът не владее, а чисто и просто твори, сътворява и продъл¬жава да твори.
Аз съм ви сътворил - благословил съм ви по Мой образ и подобие. Дал съм определени обещания и съм поел определени задължения към вас. Казал съм ви с прости думи какво ще стане, когато се свържете с Мен в неразрив¬но цяло.


Накратко: Никъде не видях в книгата да се разглежда триединството на Бог и да се говори за Бог ОТЕЦ, ИСУС и СВЯТИЯ ДУХ.
После на Исус му викат Господи, което буквално означава ГОСПОДАРЮ. Изрялтяните са чакали да дойде мисия, избавител, нов ЦАР. Ние чакаме второто пришествие, където Исус ще Царува.

Той ни е сътворил да по негов образ и подобие, така е. Но след грехопадението нещата малко се променят ... И връзката между човека и Бога се губи. Затова и Изрялтяните като чуват в пустинята, Бог да им говори се плашат и казват на Мойсей върви ти говори с Бога ... те не търсят да разберат, че са избран Народ, те знаят че са богоизбран народ, но сърцата им са били закоравени ...
Ако кажеш, че Бог е само Творец, не обезсмисляш ли силата му ... и кво той е там някъв безащитен Творец дето не може да му се чуе гласчето и дяволът видиш ли ще се окаже по-силен от него в един момент .... Вярно, че Бог е БАЩА и Бог е ЛЮБОВ, но Той е и наш Господар. Затова се говори и за страх от Бога. Страх, не като този страх която изпитваме от тъмното или от нещо друго, а за страх, като уважение, почит, приклонение ...

Ти знаеш какво пише в книгата, ако искаш задай ми тема на разговор, ще се радвам да ти отговоря. А за книгата си отговори, тя към Бог ли те води? Съответства ли на написаното в Библията? Насърчила ли ти е да се молиш? или да четеш Словото на Бога, както наричат Библията ...
сама си отговори на тези въпроси ...
а че Бог говори, говори и че не е престанал да говори, не е престанал, дали сърцето и умът ти ще са отворени, за да чуеш гласът му ...
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 21st July 2007, 15:21
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Slyn4i, продава се това, което ще се хареса на много хора-да е лесносмилаемо.. дават ти това, което искаш да чуеш-така правят много мошенници
начин на печелене на пари..

с Бога разговаряш вътрешно, в себе си..
Отговори с цитат
  #79  
Стар 21st July 2007, 19:04
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

съжалявам за изказването си,но тази книга ми прилича на някаква сектанска....
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #80  
Стар 21st July 2007, 20:50
Nata6ka Nata6ka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 77
По подразбиране

кое е сектантско??? аз нещо не зацепих...
__________________
Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати ... те се усещат в сърцето.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Философскаговорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:36.