IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #171  
Стар 21st July 2007, 12:01
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jova
Той само моичкия да се навие слагам главата в торбата
Ако не се навива го бъзни лекичко, че има и други кандидати


Цитирай:
Първоначално написано от jova
Или пък да вземе да проговори нещо че да не му разбирам...
Кофти наистина, в пубертета като ти се ядоса да вземе да те изпсу'а на джинджикитайски...

Сериозно обаче - от това което съм видял, деца израстващи в чужбина научават еднакво бързо и лесно и двата езика. Единият не се забавя заради другия. А това е огромен плюс за него, да знае два езика като майчини.
Отговори с цитат
  #172  
Стар 21st July 2007, 12:09
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Сериозно обаче - от това което съм видял, деца израстващи в чужбина научават еднакво бързо и лесно и двата езика.
Това наистина е така. За децата някакси е по-лесно. Мои приятели заминаха за Канада, дъщеря им беше тогава на 4 годинки. Само след 1 година престой там, тя вече дори бълнува на френски
Отговори с цитат
  #173  
Стар 22nd July 2007, 23:47
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Изобщо, ама хич не се притеснявай. Аз съм израстла двуезично, както и много от приятелите ми. Още от 3 годишна насъзнателно научих и двата езика, и много добре знаех с кой роднина на кой език да си говоря. И получаваш огромен бонус - 2 майчини езика. Най-добре се учат езици, когато си още малък, после много трудно можеш да постигнеш "безакцентие". И в последствие учиш езици доста по-бързо. На мен ми се налага да говоря 5 езика, почти ежедневно, но само майчините ги говоря без акцент, на другите се вижда че съм чужденка.

А, и един пример - познавам едно четиригодишно момиченце, което говори 4 езика. Майка и е италианка, бащата швейцарец, живеят в Германия. Всеки от родителите държи малката да говори неговия език. И така момичето говори свободно с майката италиански, бащата френски, с другарчетата по игра немски, а в детската градина английски. Аз такова чудо не бях виждала, направо ме разби това дете. Макар че това е по-скоро изключение. Но два езика не са никакъв проблем.
Отговори с цитат
  #174  
Стар 24th July 2007, 09:26
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jova
...Той само моичкия да се навие слагам главата в торбата...
Леле четох го 2-3 пъти и реших, че неговата глава ще слагаш в торбата... Мисля, че е много важно и мъжът да иска или поне да е съгласен. Аз все още не искам и засега няма да гоня срокове.
jova, действай и се похвали!
__________________
Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiss ich will kein Engel sein...
Отговори с цитат
  #175  
Стар 19th September 2007, 05:18
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране Re: ЗА и ПРОТИВ да имаш дете!

Цитирай:
Първоначално написано от partalinaa
Вие как мислите кои са плюсовете и кои минусите когато имаш дете !
За да родиш и да отгледаш дете изисква огромна отговорност ,задължителни и непрестанни грижи ,внимание,обич,търпение.

Наистина няма нищо по хубаво и по голяма радост от радостта от това да имаш дете ..да изпитваш истинско щастие когато наблюдаваш новороденото си бебе как спи през ноща..няма нищо по хубаво от това да гледаш как едно дете се учи да чете.
Но за това трябва да си подготвен и физически,психически,финан сово и не на последно място и най важно да срещнеш подходящият (и не чак толкова) подходящ за себе си човек.Всичко това звучи малко шаблонно но 99% от щастието или нещастието ти зависи от това с какъв човек се събереш!... затова и за мен лично няма абсолютно никъв смисъл без любов и разбирателство да създаваш семейство и деца.А и брака не винаги е лесен ,за да се окаже сполучлив ,трябва да работиш за него повече ,от колкото за всичко друго в живота.
Отговори с цитат
  #176  
Стар 19th September 2007, 16:39
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Децата осмислят живота ни,правят ни щастливи и същевременно по-отговорни.За да имаш дете,както каза и Малвина,е нужно да срещнеш точния човек,с когото да изградите заедно своето бъдеще и да бъдете заедно във всичко.След това логично се появяват и децата и ставате истинско семейство със хубавите и не толкова хубави моменти понякога.Но когато я има обичта и усмивката на едно малко човече,лошите мигове се преодоляват по-лесно.
Отговори с цитат
  #177  
Стар 20th September 2007, 08:13
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Голяма грешка е някой да търси осмисляне на живота чрез детето си.
То трябва да е следствие на един добре започнат и развиващ се живот, живот в който изглежда всичко си постигнал и е дошъл момента да имаш наследници. Ако чакам едно хлапе да ме кара да се чувствам добре, още по-зле за мен! Това говори че съм слаб и комплексиран, което му влияе, на него (детето), адски много!
Отговори с цитат
  #178  
Стар 20th September 2007, 08:45
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Голяма грешка е някой да търси осмисляне на живота чрез детето си.
alfa, и аз си помислих същото, като прочетох изказването на Бабри, но после като се позамислих - може би тя не го е имала предвид чак толкова буквално. Според мен е имала предвид, че когато имаш дете, започваш да имаш по-широк мироглед. И ако преди си виждал смисъл в едни ценности, след раждането на дете, виждаш И други ценности, които дори стават по-значими... Това, разбира се, не означава автоматично, че животът ти преди детето е бил безмислен! Не знам, това беше моята итерпретация. Бабри да си каже как е наистина
Отговори с цитат
  #179  
Стар 20th September 2007, 10:05
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Petyaaa и Alfa, нямах предвид,че живота на човек преди раждането на детето му е бил безмислен.А че след това осъзнаваш приоритетите и отговорностите си и придаваш друг смисъл на съществуването си.Защото ако до вчера си бил free,след появата на детето ти,вече гледаш на живота през призмата на родител.Ето защо казах,че се осмисля.Правиш си равносметка за това,което си свършил и ако то не е задоволяващо,не виждам защо да не потърсиш смисъл в детето си?Някак си,мирогледа се променя и всичко се подчинява на това малко съшество.
Отговори с цитат
  #180  
Стар 20th September 2007, 10:16
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Преди да имаш дете трябва да имаш партньор, към който трябва да се отнасяш по същия раздаващ се начин както и към едно дете.
Разбира се че не съм приел думите на Babri буквално, но аз смятам, че един родител трябва да е наясно с приоритетите си и бъдещето отношение към детето си още преди да има такова!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВдаимашдете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:17.