IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #411  
Стар 25th July 2007, 15:57
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

кво ти пука че мъжа ти е против? да не ти е султан а ти в харем?:) просто ако го искаш го направи.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #412  
Стар 25th July 2007, 16:43
Danielka Danielka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 177
По подразбиране

Леле Devito, направо ме уби. Браво и честито! Веднага ще пиша на една приятелка да почва да чете форума и да ти пише ако иска, че тя напоследък придоби егати габаритите

Браво, браво, възхитена съм!
Отговори с цитат
  #413  
Стар 25th July 2007, 16:43
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране

С всичко ще се справиш, щом го решиш, но... дори и 90 кг са малко за такава интервенция. По медицински показатели, би трябвало да ти откажат. (Освен балон, но не мисля, че 6 месеца ще са ти достатъчни, с оглед паметта на клетките, щом винаги си била пищна хубавица) Но всичко си е комерсиализирано, така че... пращай го в командировка и... Аз, поне, така направих. И се правя на сърдита, че винаги, когато ми трябва, го няма
Отговори с цитат
  #414  
Стар 25th July 2007, 17:20
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Shona,никак не е приятно да го казвам, но все пак при тези операции са доста чести усложненията, а понякога има и смъртни случаи!
Вижте Неличка от Брюксел - ето така започна всичко, на 15-ти Април :

Цитирай:
Първоначално написано от neli4ka
Стискайте ми палци,съфорумци.Утре в 6 часа влизам в болница. Ще ми махат три кисти на далака и умирам от страх.Молете се всичко да мине успешно.
П.П.Не ми се карайте,че пускам нова тема.
и оттогава не е яла, не знам колко време не е пила вода.
Ето какво написа майка и днес
Цитирай:
Първоначално написано от kapris
Oтложили са снимката за утре.Днес са я мерили - досега е свалила 24 кг.
Мисля, че никой от нас не иска да отслабва по този начин.. крайно неприятно е, но трабва да се вземе предвид. Щом една операция от кисти може да доведе до това, най-малкото трябва добре да се премисли за по-сложните...

Не би трябвало така да изненадваш съпруга си - както и той ако ще се подлага на сериозна медицинска интервенция, сигурно най-малкото би поискал твоето мнение.

И maryana е напълно права- мерките ти съвсем не са в ИТМ, при който може да се използва друго, освен балон-обаче парите се харесват на всички... Някои лекари, занимаващи се с тези операции са склонни да занижават риска, но то става на думи. Реалният риск си остава

Предполагам, че не ми вярваш, и разбирам, че може да си отчаяна и да виждаш това като едничкото спасение. Вълнуващо е, признавам, но да не огледаш от всички страни не е най-доброто за самата тебе!
Пожелавам ти успех, по най-добрият начин за теб!
Отговори с цитат
  #415  
Стар 25th July 2007, 22:28
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: wow

Цитирай:
Първоначално написано от Shona
Две години след раждане съм около 87-90 кг (незнам точно), но стандартно не съм била много по-слаба (може би около 80), така че много ми се иска да съм слаба, при все че съм хубава , ама пусти му тлъстини-загрозяват ме.
извинявай, но не си наред за тия килограми, още повече че винаги си била такава, да се подлагаш на подобна операция ?!?! я се вземи в ръце, и почвай диета и спорт
Отговори с цитат
  #416  
Стар 25th July 2007, 23:26
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Шона, Бимби е била и повече от тебе кг.- да не си помислиш, че говори ей-така- и сега си е супер-мацка! БЕЗ гастроплостики, пръстени и балони- и тя си е истинска

Телец- дадох реален пример-нещо, което си е така 1:1.

Точно тука, в раздела пластична хирургия знаят най-добре, колко е рисковано, да препоръчваш някакви медицински намеси- и не го правят!

Интересно ми -кои вас (в мн.ч.) дразня-не че не бях сигурна, че ще има такава реакция-да, напълно очаквана е, всъщност, даже не ми е много любопитно- казвала съм го -пак ще го кажа и пак ще го казвам:

Има хора, за които тези операции са подходящи- но те са от 10 -1. най-много!

За повечето хора са ненужни, а риска винаги, винаги го има- медицински обикновено се преценява, коя е по-малко рисковата ситуация за пациента. Ако е коректен лекаря де.
За това, че лекарите във Варна са коректни ме навежда отказа им отначало да го направят- те явно са били точни хора и са предупредили!!

Имам приятелка -140кг беше- сега е 110, тя е по-височка, изглежда чудесно и е влюбена отново. И дори по времето, когато аз бях гореща привърженичка на гастропластиката, и си казвах "Ама защо не ги въведат по-широко" тя твърдо отксазваше. и сега е на същото мнение, и отслабва по най-обикновения начин.
Отговори с цитат
  #417  
Стар 27th July 2007, 10:24
Ivan_iyi Ivan_iyi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Сливен
Мнения: 100
По подразбиране

Не знам кой се нуждае от подобни операции, но в едно съм убеден - те струват доста пари и са много опасни. Статистиката на жертвите по време на Втората световна война показват почти 100 % смъртност от рани в коремната област. Обясненията са ясни - мястото е рисково поради опасността от инфекции е трудно зарастване на раните. Никой на може да гарантира изхода от една обикновенна операция на сливици, камо ли да даде гаранция за развитието и приемането на организма на чужди тела в стомаха, още по-лошо - отстраняването на части от него. В стомаха протичат важни за метаболизма процеси, там "живее" микробиологична флора, която извършва 70 % от работата по храносмилане и усвояване за полезните вещества в организма. Тези интервенции неминуемо ще доведат до по нататъшни хранителни разтройства и неизбежен прием на витамини и лакто-бактерии под формата на скъпо струващи медикаменти.
Лекарите, забогатели на гърба на жертвите в комбина с фармацефтичната индустрия биха се радвали ако четат случайно тука.
Внимавайте, ходенето при хирург, не е като посещението при фризьор.
__________________
Когато правото поражда безправие, съпротивата е задължителна!
Отговори с цитат
  #418  
Стар 27th July 2007, 11:41
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Интересно защо "жертвите" са толкова доволни от това, което са направили с тях?!
А за мотивацията на "дебеланите", бих приложила един цитат от един американски сайт:
"Когато казах на родителите си, че искам да си направя такава операция, те категорично ми заявиха: "по-добре дебела дъщеря, отколкото мъртва". Тогава аз им отвърнах: "по-добре да съм мъртва, отколкото дебела".
Да ви кажа, тръгнах по този път с ясното съзнание, че мога да платя с живота си. Отношението на обществото към нас е под всякаква критика. Качеството ни на живот в "дебеланска опаковка" е толкова ниско. Не бих се замислила и за миг да рискувам да изгубя такъв жалък живот. Срещу това стои реалната възможност да получа нов- по-качествен живот. Рискувах и сега не съжалявам. Скрих всичките си "дебели" снимки и не искам да си спомням вече. Много поздрави от мен на всички псевдо-философи. Вие стойте и си умувайте колко е н а хилядата половината, аз ще си живея живота през това време!
Отговори с цитат
  #419  
Стар 27th July 2007, 11:59
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране

Благодарим на всички, които сега ни разясняват какво е можело да ни се случи. Надявам си, че от ІІ СВ насам нещата в медицината са се поразвили, че в болниците и аптеките има някое друго чудо на фармацията, което се справя с инфекциите. Болниците са направо като стерилни в момента, не е съвсем като по време на война. И оперират под упойка.
Мили хора, които сте съпричастни към нас, подложилите се на такава интервенция, МОЛЯ ВИ, не ни опорочавайте форума! Ние всячески се опитваме да запазим добрия тон, въпреки умението на посетителите да опонират на всяко изказано мнение. В момента сме принудени да си общуване на "лични". От това губят само тези, на които по една или друга причина, бихме могли да сме полезни. Информацията е най- добре да се получава от хората с личен опит, не да се интерпретира спрямо гледна точка. Много от поставяните тук въпроси искат конкретен отговор, не мнения.
Отговори с цитат
  #420  
Стар 27th July 2007, 12:22
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Не мога да не се намеся като админ в тази тема, тъй като тя е важна.

Към Девито и всички останали подложили се на гастропластика: Никой не може да критикува вашето лично решение. Но то е ваше! Въздържайте се да ангажирате другите хора с него.

Много е лесно, когато си минала успешна операция да говориш колко си доволна. Да, болниците са като стерилни, но може да погледнеш темата за Неличка, която се оперира в американска болница.

Рискове има и винаги ще има. Не само за усложнения след операцията, но дори и при успешна операция за продължаващия живот.

И въпреки това, аз съм склонен да погледна през твоите очи и да се съглася, че ако животът ти е бил отвратителен, ти се е искало по-скоро да си мъртва, отколкото дебела.

Въпросът е - дали всички останали хора им е такъв проблем да са дебели? Сигурно на всички им е неприятно, но дали предпочитат да са мъртви отколкото дебели?

И вторият въпрос е, дали е СИГУРНО, че няма друг начин. Всъщност повечето потребители тука точно това питат - дали е сигурно, че не може да се постигне сериозен успех по традиционните методи - с диета, тренировки и т.н.

Сигурен съм, че има клинични случаи, при които никакви диети не са помогнали. Но съм още по-сигурен, че 99.9% от четящите тук жени, които се чудят дали да не си направят гастропластика, нямат такъв клиничен проблем, а просто нямат волята и упоритостта да успеят по трудния начин. Искат нещата да се решат като с магическа пръчка - хоп една операция и готово.

Това е нещото което доста потребители са изказали и което и аз споделям.

Безотговорно от твоя страна е сляпо да проповядваш гастропластиката на всеки човек, който се интересува без да му покажеш и другата страна на медала. Запознай го с рисковете, с опасностите, с последствията. И нека той сам да вземе решението си - информирано решение. Ако той също като теб предпочита да е мъртъв вместо дебел и ако е сигурен, че е невъзможно чрез диета и спорт да постигне успех - да, гастропластиката е напълно нормална и приемлива стъпка за него.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:18.