IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th August 2007, 11:23
Феята Феята не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 8
По подразбиране Проблем с вечерята

Здравейте!
Преди малко се престраших да се регистрирах. От известно време ви чета и се опитвам да се преборя с някои лоши навици в храненето ми. Аз съм на 22 г, висока 170см и тежа 57кг. Изглеждам отлично, но и аз като всички суетни жени смятам, че винаги може и по-добре. А що се отнася до спорта - ходя пеша между 40 минути и 2 часа на ден.

При мен лошото е, че има моменти, в които съм лабилна. Това е точно вечерта. Цял ден спазвам определен хранителен режим и вечерта се изкушавам от 1 парче шоколад. Незнам просто как да го премахна. Ще напиша как се храня за последната 1 седмица, ако може да ми покажете къде греша и да ми предложите друго примерно меню, с което за меня погрешното.

Храната я приготвям без сол. Избягвам всякакви тестени изделия. Стремя се да ограничавам въглехидратите и да наблягам на белтъчните храни, но нещо някои захарните изделия ми се опъват още. Пия около 1.5-2.00л вода на ден.

07.08 - вторник
12.00 - супа тиквички
18.00 - супа тиквички
20.00 - пиле

08.08 - сряда
12.00 - супа тиквички
16.00 – пюре от картофи + пиле
18.00 – варено зеле

09.08 – четвъртък
10.00 – кисело мляко 400г
14.30 - сарми 300г
18.30 – супа зелен фасул – 400г
картофено пюре – 100г
пуканки – 50г
сладки – 100г
кола лайт – 100мл

10.08 – петък
10.00 – извара – 110г
13.30 – супа фасул 400г
картофено пюре – 200г
17.00 – 2 праскови – 200г
21.00 – телешко – 200г
краставица – 150г

11.08 – събота
10.00 – кисело мляко 2% - 400г
11.30 –
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th August 2007, 12:27
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Според мен ядеш малко и затова си мислиш, че ти се яде сладко. А и какъв е проблема да си позволяваш от време на време нещо сладичко, ако го обичаш?!?! Давай го по-леката. Още си под 25г. и според мен ти е рано за драстични диети, пък и ти самата казваш, че се чувстваш добре а това е най-важното
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th August 2007, 07:45
Феята Феята не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 8
По подразбиране

Е, искам още мъничко мазнинки да стопя, пък и да поддържам това, което съм постигнала.
Иска ми се и малко така по-стегнато да изглеждам не че сега ми е отпуснато месото, н о съм виждала и по-добре изглеждащи от мен с хубаво коремче и така.

Вчера си организирах млечен ден:
11.00 - 2 яйца
14.00 - кисело мляко 2% - 200мл
18.00 - извара 100г
Разходка 1 час.

Днес мисля да съм на зеленчуков ден.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th August 2007, 08:39
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Хранителния ти режим си е ОК, даже малко прекаляваш според мен...с броенето на калории и грамажи. Ако се храниш здравословно и то в моментите когато си гладна, а не по часове ще видиш че резултата ще е много добър. Няма лошо да си позволяваш нещо сладко от време на време, но това което ще те накара да се чувстваш отлично е спорта, няма диета която да стегне тялото ти! Разходките са ОК..но не са достатъчни, така че помисли върху това. Относно килограмите според мен нямаш проблем, може би просто трябва да започнеш да спортуваш!

П:С: аз съм против зрънчото и разни други негови производни, придържай се към възможно най-естествени храни с най-малка обработка.
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th August 2007, 16:32
Boyan Boyan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 16
По подразбиране

напротив - това с часовете е много важно и трябва да са по едно и също време всеки ден яденетата защото така организма се ориентира и винаги в този час е пик-а в храносмилателната дейност. Например 7, 10 , 13, 16, 19 - трябва да се яде на много пъти по малко
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th August 2007, 09:08
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Ами ако теглото е проблемно...съм съгласна, но когато е в раммките на нормалното е напълно излишно. Колкото повече се придържаме към нормален начин на хранене, толкова резултатите са по-трайни, иначе ставаме роби на броенето на калории и следенето на часове,което освен че има краткотраен резултат, не може да се изпълнява ежедневно и идва момента в който се нарушава! Най-добре е да се изгради начин на хранене, който да стане начин на живот! Тогава имаме трайни резултати!Все пак става въпрос за момиче което иска да се постегне, а не да става културист
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th August 2007, 10:28
Boyan Boyan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 16
По подразбиране

e, то не е нужно да си културист да се опиташ да се храниш на равни интервали и по еднакво време - целта е просто храносмилателната жлеза да работи най- функционално и усвоява храната напълно, което води до добра фигура ;] Също така е много добре например 30 минути преди ядене да пиете по една чаша вода - тогава дейността на панкреаса е най- функционална. И за тези които искат да отслабват едно от най- важните неща освен яденето е движението, особено сутрин преди закуска на гладно - около 20-30 минутен крос върши чудесна работа ;]
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th August 2007, 12:37
Феята Феята не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 8
По подразбиране

Да и аз съм съгласна с Mariapilates. Може би наистина трябва да наблегна на повечко спорт. По принцип не е ли по-добре да се правят определени упражнения за дадения орган, които искаш да развиеш или е по-добре някакъв спорт. А нещо, което в къщи мога да правя ще ми препоръчате ли, защото при нас няма наблизо фитнес.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th August 2007, 12:52
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Ами имаше доста теми с линкове към различни видове гинастика. Ти сама можеш да избереш кой вид ти харесва най-много.
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th August 2007, 15:47
mibuu mibuu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 59
По подразбиране

Здравейте аз имам голямпроблем с вечерното хранене много ми е сладко да си хапвам а после ми е много тежко и не мога да спя
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемвечерята
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:38.