IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #191  
Стар 21st September 2007, 12:39
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

За мен лично няма еднакво обичане на децата в семейството. Много ми е интересна тази прословута "еднаквост". Наблюдавам всички родители-деца около нас и определено има разлика. Първият най-близък пример - мъж ми и сестра му. Свекървата категорично обича повече дъщеря си - въпреки че е на 32 г., тя е нейното "момиченце" (може би защото няма деца, гадже, съпруг и живеят заедно...). Обича и сина си, но има разлика, може би и заради пола. Родителите ми обичат повече брат ми, който е с близо 11 години по-малък от мен. Нямам нищо против това. Аз също го обожавам. И много други примери... Дядо ми казваше, че обича повече майка ми отколкото брат и - е не директно, но ставаше ясно, че му е била слабост...
__________________
Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiss ich will kein Engel sein...
Отговори с цитат
  #192  
Стар 25th September 2007, 10:35
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И аз знам много такива примери за разделяне на децата в семейството,но не съм съгласна с това.В крайна сметка,децата са различни,ама са си наши.Малкия ми син е по-инат,налага се още сега,но аз го обичам както и големия.
Отговори с цитат
  #193  
Стар 26th September 2007, 15:41
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Става въпрос за това, че в екстремни ситуации хората реагират като първо защитават децата си по съотвения начин, а след това партньора си.
По-скоро да, но не това разбрах от думите ти: "Досега не съм чула някой, който има дете да казва "партньора и детето ми са най- важното за мен"", които могат да бъдат разбрани в различен смисъл....
Отговори с цитат
  #194  
Стар 26th September 2007, 16:13
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

най-хубаво би било всички да се обичат, ценят и уважават много- и партньори и деца, но това е някаква идеалистична ситуация.
За мен е много по-разбираемо, детето (децата) да са на преден план, което е и естествено- те най-много имат нужда от подкрепа, закрила, грижа и поощрение. И вече пораснали пак имаме нужда от тези неща понякога, но се предполага, че в по-голяма степен сме самостоятелни.

Някои тук беше казал, че това "най-много обичам децата" всъщност се чува от самите деца като "не обичам достатъчно партньора си". има нещо такова. не е много хубаво да се степенува това чувство, но го правим.
А и все пак -къде по-рядко се среща да се увлечем по чуждо дете примерно.. мъже, жени (съответно съпрузи) можем да имаме неопределено количество, но с децата не е така.. обикновено поне.

Другото, от което аз много се дразня е често срещана ситуация -разведат се двама, детето остава при майката и бащата все едно и с него се е развел.... всичко може да се случи между двама души, може да не искат повече да са заедно по една или друга причина, но да престанат да се грижат за собствените си децата е отвратително!!! пък такива случаи в историята- много! може би и затова хората така реагираме. И най-често възлагаме най-хубавите си надежди на децата именно- партньора ги носи главно в пероида на влюбването..
Отговори с цитат
  #195  
Стар 26th September 2007, 16:21
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Не мисля,че да обичаш партньора си и децата си наравно и да ги постявяш заедно на една позиция,е идеалистична ситуация.Напротив това е възможно и аз съм жив пример за това. Винаги съм се отнасяла еднакво грижовно и сърдечно към тримата ми мъже в къщи.И смятам,че дори и големи хора като нас,имат нужда от подкрепа,обич и разбиране и на моменти сечувстват подтиснати.Семейството е моята крепост и всеки един от членовете му,има моята обич.
Отговори с цитат
  #196  
Стар 26th September 2007, 16:22
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
Другото, от което аз много се дразня е често срещана ситуация -разведат се двама, детето остава при майката и бащата все едно и с него се е развел.... всичко може да се случи между двама души, може да не искат повече да са заедно по една или друга причина, но да престанат да се грижат за собствените си децата е отвратително!!! пък такива случаи в историята- много!
аз пък знам повече случаи, в които бащата иска да си вижда /респ. да се грижи за детето, а майката не му го дава, като един вид му отмъщава за отношението й към нея. тъпо, но факт. от цялата работа страда единствено детето.
ама по-добре да не я засягаме тая тема.
Отговори с цитат
  #197  
Стар 26th September 2007, 16:30
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Babri, много е хубаво, че има такива случаи!
А, Бимби- и това е много гадно!! въобще, навсякъде, където се използва детето като маша е в негов ущърб..
Отговори с цитат
  #198  
Стар 27th September 2007, 12:47
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Детето ще се чувства много по-добре ако майка му и баща му се обичат и отношенията в семейството са равноправни....детето не трябва да се чувства център на внимание...мама и тати си имат нужда от време и от разбиране...това изгражда малкото в правилна насока....а и пък опита показва че екстра вниманието е по-скоро пагубно, така че самото внимание на някой трябва да се разпределя между различните членове на семейството....за равно тука никой не говори...тия неща не се мерят по тоя начин...
Отговори с цитат
  #199  
Стар 27th September 2007, 12:56
ana-maria-magdalena ana-maria-magdalena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 200
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Детето ще се чувства много по-добре ако майка му и баща му се обичат и отношенията в семейството са равноправни....детето не трябва да се чувства център на внимание...мама и тати си имат нужда от време и от разбиране...това изгражда малкото в правилна насока....а и пък опита показва че екстра вниманието е по-скоро пагубно, така че самото внимание на някой трябва да се разпределя между различните членове на семейството....за равно тука никой не говори...тия неща не се мерят по тоя начин...
Отговори с цитат
  #200  
Стар 27th September 2007, 18:14
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Голяма грешка е някой да търси осмисляне на живота чрез детето си.
То трябва да е следствие на един добре започнат и развиващ се живот, живот в който изглежда всичко си постигнал и е дошъл момента да имаш наследници. Ако чакам едно хлапе да ме кара да се чувствам добре, още по-зле за мен! Това говори че съм слаб и комплексиран, което му влияе, на него (детето), адски много!
Абсолютно съм съграсна с alfa... все едно аз съм го казала това

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Преди да имаш дете трябва да имаш партньор, към който трябва да се отнасяш по същия раздаващ се начин както и към едно дете.
... смятам, че един родител трябва да е наясно с приоритетите си и бъдещето отношение към детето си още преди да има такова!
и това е абсолютно вярно...

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Досега не съм чула някой, който има дете да казва "партньора и детето ми са най- важното за мен"
A това никак не е хубаво и зле говори за хората с които общуваш.
Всеки член от семейството е важен!
и това...

изобщо 100% съвпадение на мненията ни, alfa... и много ти се кефя, защото потвърждаваш моите теории... друго си е да видиш, че не си единствения с тези идеи ... сам срещу света...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВдаимашдете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:17.