IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #401  
Стар 26th September 2007, 11:37
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

В американското шоу във всеки епизод имаше победителка,която накрая се класираше за финалния тур.А в българския вариант,ще има ли победител?
Отговори с цитат
  #402  
Стар 26th September 2007, 11:45
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

MariaVassileva знам , че знаеш ... права си , че е добре да се пише с подробности , но понякога си ги спестявам, смятам , че който трябва ме е разбрал. Слагам . по въпроса
Отговори с цитат
  #403  
Стар 26th September 2007, 11:50
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

а иначе наистина ме заинтригува това, което казваш за чужбина. и то най-вече това, дали няма поне мъничък шанс нещичко от това мислене да се пренесе и насам...
Отговори с цитат
  #404  
Стар 26th September 2007, 12:18
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

MariaVassileva - дано и тук да дойде момент,в който лекарските грешки да се наказват и корекциите да не са за сметка на пациента !
Отговори с цитат
  #405  
Стар 26th September 2007, 12:19
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vilimart
MariaVassileva знам , че знаеш ... права си , че е добре да се пише с подробности , но понякога си ги спестявам, смятам , че който трябва ме е разбрал. Слагам . по въпроса
Стига сте се чепкали де Аз разбрах. Не, че и преди това не знаех как е в чужбина и чаках vilimart да ми каже...

Но не всички имат възможност да се оперират в чужбина, където е вярно, че нещата са с точно и ясно дефинирани права и задължения на лекаря и пациента... Затова и тук ходим на 1000000 консултации, за да преценим на кой лекар бихме се доверили, защото не всеки заслужава доверие, то се знае..

Само за справка- проверих и писах на американски пластични хирурзи за цената на ринопластиката при тях. Цените варират между 10-12 000 $.... В Европа също не е без пари, затова и много чужденци идват да се оперират при наши специалисти(или поне такова инфо имам аз )
Отговори с цитат
  #406  
Стар 26th September 2007, 12:28
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Е,да,в чужбина е в пъти по-скъпо от тук.Но дали тук нашите хирурзи са по-добри,е друг въпрос.Отделно за това,че някои интервенции не могат да ги направят дали поради липса на техника или талант,не знам.
Отговори с цитат
  #407  
Стар 26th September 2007, 12:31
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ний спряхме вече, Ava-ava.
просто много е различно отношението дори. тук все още медицинския персонал хлопва слушалката, когато искаш информация и то в частни клиники и прочие.. (днес ми се случи)
По-щадящо отношение към пациента мисля, че на всички ни би се харесало. (това, да се решава проблема с 1 операция, когато е възможно например, а не да се травмира допълнително..)
Отговори с цитат
  #408  
Стар 26th September 2007, 13:05
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

Ava-ava- не си чакала да ти кажа каквото и да било , но това насадено мнение тип оправдание , което чета,а и слушам от мноого момичета , че са необходими ред операции за да се получи максимален резултат са пълна заблуда - това ми беше и идеята !!! Иначе всеки има глава на раменете си да решава за себе си !
База за сравнение с цените в чужбина няма , защото стандарта не е еднакъв най- малкото(макар , че в последно време доста неща тук са по- скъпички в сравнение с там , но това е друга тема) но честно казано нямам представа дали тук здравната каса поема разходите по някои пл. оп. , но там да и всеки здравно осигурен човек има право по избор дали при частен или не лекар да си направи безплатно полагащите му се интервенции , ако има нужда и иска разбира се . Затова е много относително да се прави ценово сравнение пък и тук след няколко неуспеха при дадена операция може и да ги задминем като крайна цена
А с MariaVassileva не се чепкаме , просто имаше недоразумение кой, къде , защо и как, но се изяснихме
Отговори с цитат
  #409  
Стар 26th September 2007, 17:36
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от laska
Забелязахте ли че освен близнаците и още 1 дъщеря нямаше други нейни деца?Малко клю-клю
Аз видях едно момченце, по-малко от дъщерята, но големия син (които би трябвало да е абитуриент) не го видях.
Отговори с цитат
  #410  
Стар 26th September 2007, 17:39
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vilimart
...нямам представа дали тук здравната каса поема разходите по някои пл. оп. , но там да..
Не съм чувала тук здравната каса да поема такива разходи, освен може би, ако не се касае за някакъв вроден дефект. Някой има ли информация по въпроса?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ШоутоquotПълнапромянаquotБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:39.