IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th September 2007, 07:50
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране Да се похваля

От тази сутрин започнах да тренирам в къщи ,но понеже ми е трудничко, правилно ли е постепенно да увеличавам натоварването като време или трябва от самото начало да е поне един час плътно?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th September 2007, 08:00
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

Така си е , но и натоварването си оказва влияние в/у сърдечно съдова система и т.н, а аз като от години не съм тренирала и ми идва доста трудничко ...та да не взема да се гътна заради желанието за по- бързо изгаряне на мазнини иначе целта ми е по- скоро стягане , от колкото отслабване, ще продължа постепенно с натоварването, пък то ще си покаже дали е било правилно
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th September 2007, 08:14
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

На кардио уред ли тренираш или тежести?И в двата случая започни като постепенно завишаваш времето и натоварването, в противен случай може да си докараш силна мускулна "треска". Ако е кардио
прави интервално, дава по-добри резултати, задължително спазвай хранителен режим, иначе си губиш времето,Успех.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th September 2007, 08:24
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

За съжаление не са кардио уредите - разполагам за сега само с велоергометър , гладиатор - кетлер, гирички, щанга с различни тежести разбира се . Диета - понеже знам, че от въглехидрати много напълнявам, та избягвам такива храни , пия и ксеникал.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th September 2007, 08:38
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vilimart
разполагам за сега само с велоергометър
чудесно, прави на него интервално, знаеш как нали?

Цитирай:
Първоначално написано от vilimart
гладиатор - кетлер, гирички, щанга с различни тежести разбира се .
отначало по-малки тежести повече повторения. най-важното е когато свикнеш с тежестите да ранообразяваш упражненията, защото мускулите "помнят" и е важно за да не се получи застой, както е важно между сетовете и упражненията да не почиваш много

Цитирай:
Първоначално написано от vilimart
Диета - понеже знам, че от въглехидрати много напълнявам, та избягвам такива храни , пия и ксеникал.
и аз пълнея от тях, но не гладувай. приемай малко въглехидрати, а енергия вземай от мазнини, не забравяй протеините, важни са когато се тренира.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th September 2007, 09:15
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

Nelina_02 - не знам как интервално
С гладиатора имам възможност за разнообразни упражнения - за крака, дупе, гръб, корем , гърди... , мерси много за съветите , от полза ще са ми
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th September 2007, 09:46
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Интервално кардио може да е бягане на открито или пътека във фитнес, степер,кростренажор, велоергометър и т.н., започва се с 5 мин загряване, след което си разпределяш времето/например отначало15 -20 мин/ на равни интервали да речем на 5 мин, като сменяш интензитета на трениране, 5 мин високо интензивно, 5 мин с по-бавно темпо и така сменяш докато ти изтече времето. 3 пъти седмично е достатъчно. Най- важното наблюдавай тялото си и експериментирай за да разбереш коя формула дава най-добри резултати за твоето тяло, все пак всичко е много индивидуално.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th September 2007, 08:16
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

Nelina_02- мерси
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th September 2007, 08:35
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

за нищо, ти си интелигентно момиче и се надявам да бъдеш постоянна, започнеш ли веднъж да тренираш е хубаво, това да ти стане начин на живот, а не както повечето, тренират месец, два, надъхват се яко и след това нищо.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th September 2007, 08:42
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

Едва ли ще мога сама да изградя пефектно тяло ,както например Ачо( от пълна промяна) го прави , но поне за тонус мисля е добре , днес дори чувствам малко болка, като от мускулна в гърба , ръце и крака отпред
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дасепохваля
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:15.