IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 5th October 2007, 14:16
Subi Subi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 17
По подразбиране тея са луди

според мене тея трябва веднага да се връштат в ъчилищата . Стачка а а това че работят по - малко от другите хора а ! Нали почиват цяло лято , казват ли нещо ! Не мълчът си ! ами пролетна ваканция , като не им харесва да си намеря работа другаде !
Отговори с цитат
  #102  
Стар 5th October 2007, 14:20
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране Re: тея са луди

Цитирай:
Първоначално написано от Subi
според мене тея трябва веднага да се връштат в ъчилищата . Стачка а а това че работят по - малко от другите хора а ! Нали почиват цяло лято , казват ли нещо ! Не мълчът си ! ами пролетна ваканция , като не им харесва да си намеря работа другаде !
За съжаление и с теб съм съгласна А за частните уроци, които не се облагат с данък и никъде не се регистрират - никой нищо не казва... Колегите ми през ден са в отпуска, защото няма кой да им гледа малките деца, тези дни не им се плащат или им се взимат от отпуската, ако имат такава... От друга страна тези, които по някаква причина не могат да дават уроци са наистина много прецакани - с 300 лв месечно и дрехи само от втората употреба - и това не е живот
Отговори с цитат
  #103  
Стар 5th October 2007, 14:36
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране Re: тея са луди

Цитирай:
Първоначално написано от Subi
според мене тея трябва веднага да се връштат в ъчилищата . Стачка а а това че работят по - малко от другите хора а ! Нали почиват цяло лято , казват ли нещо ! Не мълчът си ! ами пролетна ваканция , като не им харесва да си намеря работа другаде !
E хайде стига вече с тези ваканции! Не разбрахте ли, че отпуската на учителите не се равнява на ваканциите, т.е. учителите не почиват по време на цялата ученическа ваканция? Вярно, че отпуската не е малка като брой дни, но много други държавни служители също имат такива големи отпуски.
А за намирането на друга работа - ами да, аз точно това направих, но замислете се, ако всички го направят, кой ще учи децата ви?
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #104  
Стар 5th October 2007, 14:41
Nortisha Nortisha не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 78
По подразбиране

Аз въобще не съм съгласна с вас! При положение, че газта, токът, парното,хранителните продукти непрекъснато се увеличават е немислимо как човек може да се живее с 300 лв. месечно. Напълно подкрепям учителската стачка, тъй като един необразован мияч на коли взима по 450 лв. месечно.Е, сори,но тези хора са давали пари,за да получат някакво образование и за какво..за да мизерстват!? Те трябваше да се вдигнат на стачка още преди 3 год., когато беше повдигнат този въпрос в парламента от партията на „Новото време”.Но нали за всичко винаги си мълчим...
Отговори с цитат
  #105  
Стар 5th October 2007, 14:43
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Не си мисли, че на мияча на коли му стигат 450 лв. или пък, че му е лесно Просто според мен 1000лв. са минимума, който трябва да взима всеки, за да задоволи първичните си нужди (при сегашните цени), ако ще и да е метач по улиците, и той е човек. Друг е вече въпросът, че запращането трябва да градира според образованието, стреса, натоварването...
Отговори с цитат
  #106  
Стар 5th October 2007, 14:44
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nortisha
Аз въобще не съм съгласна с вас! При положение, че газта, токът, парното,хранителните продукти непрекъснато се увеличават е немислимо как човек може да се живее с 300 лв. месечно. Напълно подкрепям учителската стачка, тъй като един необразован мияч на коли взима по 450 лв. месечно.Е, сори,но тези хора са давали пари,за да получат някакво образование и за какво..за да мизерстват!? Те трябваше да се вдигнат на стачка още преди 3 год., когато беше повдигнат този въпрос в парламента от партията на „Новото време”.Но нали за всичко винаги си мълчим...
Така е... Винаги за всичко си мълчим... Понякога съжалявам, че съм част от този овчи народ с робски манталитет... Не мога да разбера защо хората се примиряват с мизерията и когато някой се опита да се измъкне от нея, всички се настройват срещу него...
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #107  
Стар 5th October 2007, 14:45
shuggar shuggar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 23
По подразбиране

много правилно chick !!!! напълно съм съгласна с теб много хора казват като не ти харесва работота - откажи се . винаги може да си намериш работа в някое магазинче да работиш дори ще взимаш много повече пари но пък ако всички учители направят така какво ще се случи с образованието в нашата страна много интересно ... да не би всички да се раждаме научени...... парите които получават учителите не плащат 1/10 от нервите които си късат там........... според мен всички трябва да бъдем единни и да ги защитаваме нека получат това , което заслужават!!!!
Отговори с цитат
  #108  
Стар 5th October 2007, 14:47
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране Re: тея са луди

Цитирай:
Първоначално написано от chick
Вярно, че отпуската не е малка като брой дни, но много други държавни служители също имат такива големи отпуски...
Да, и получават подобни пари.

Всъщност винаги ми е било любопитно какво точно правят учителите докато децата са във ваканция, нали казваш, че те не са в отпуск. Да не си помислиш, че нещо се заяждам, наистина ми е интересно, в смисъл няква административна работа ли вършат.
Отговори с цитат
  #109  
Стар 5th October 2007, 14:51
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ами аз лично ако бях учител щях да се захвана сериозно само с частни уроци, ако знаех език щях да се занимавам с преводи (както и правя), в краен случай и на морето сувенири като трябва ще продавам, ама да работя за едното потупване по рамото, че изпълнявам дълга си като учител - нямаше да я бъде, да ме извинят практикуващите тази професия. Славата и честа не ме хранят На някои хора не им достига воля, което не е причина да мизерстват, но сме в Бг - тук животът е такъв - трябва да се натискаш и да си предприемчив.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 5th October 2007, 15:00
Subi Subi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 17
По подразбиране мм

както казах ве4е тея са луди как така ще искат 100 % увеличение та нали ако на тях им го дадът ще настане ебахти .... оффф както и да е ама неможе 100 % увеличение нестава според мене треа да ги махнат вси4ките други ще доидат на тяхно място А това че ученеците си правя квото искат и че тези учители по цял ден се занимават с некакви идиоти е друг въпрос !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Учителскатастачка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:15.