IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 2nd June 2006, 09:02
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Намерих го... Като го прочетох отново, пак се наплаших

"Опасен разтвор за лещи на пазара
DarikNews - 20 Април 13:39
Адвокат от Маями е поискал колективен статут за делото, заведено срещу американския производител на офталмологични продукти Бауш енд Ломб (Bausch&Lomb) от негова клиентка, получила болезнена гъбична инфекция на очите и нараняване на роговицата след като използвала разтвора за контактни лещи ReNu with MostureLoc, предаде АП. Опасният продукт се предлага и в българските аптеки. До момента в САЩ са внесени общо шест подобни иска. Всички потърпевши са използвали разтвора за почистване на лещите си и всички са развили инфекцията, твърди адвокатът. Той претендира за обезщетение от 75 000 долара за всеки ищец по делото. Миналата седмица Бауш енд Ломб поиска опасният разтвор да бъде изтеглен от търговската мрежа в САЩ,защото може би е свързан с гъбичната инфекция Fusarium keratitis, която може да предизвика ослепяване, припомня АП. В съобщение, публикувано в американските вестници, Бауш енд Ломб съветва потребителите засега да използват друг разтвор, защото“сигурността на Renu with MoistureLoc е под въпрос“. Зареждането на магазините с този разтвор бе спряно, след като 109 пациенти от 17 щата, използващи разтвора, са се заразили с гъбичната инфекция през последните 10 месеца. Ако не се лекува, инфекцията може да предизвика нараняване на роговицата и ослепяване. Симптомите са замъглено зрение, болки и зачервяване, обилен секрет и засилена чувствителност към светлина. /БТА/ "
Отговори с цитат
  #72  
Стар 2nd June 2006, 09:05
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

http://www.segabg.com/online/article...d=4&id=0000901
Отговори с цитат
  #73  
Стар 2nd June 2006, 10:04
Аватара на teddy87
teddy87 teddy87 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: BapHa
Мнения: 31
По подразбиране

Не знам в България дали от ЕС или от САЩ е този разтвор по пазарите, но аз си изпатих от него Винаги съм си купувала Опти-Фрий, обаче продавачът ми каза 2 мили думи за Реню и ме убеди да го пробвам. Ами какво да ви кажа- всяка сутрин с 2 пръста гурелчета се събуждах, постоянно ми излизаше секрет от очите, беше ми дискомфортно.Чувствах си очите мазни :-/ Накрая ми се получи ужасен кръвоизлив и отидох на лекар. Даже на 2 лекаря и не можаха да решат какво е- единият каза, че може да е от преумора(а тогава въобще не съм се преуморявала-бях в активна почивка ). Другият ми каза, че сигурно с лещата ми е влязло нещо и ми се е надрала роговицата. Тогава спрях да нося лещи и за 2 седмици се разнесе кръвта, но беше ужасна- голямо яркочервено петно, което се разтичаше из цялото бяло на окото (( После веднага си смених пак разтвора и всички оплаквания изчезнаха. На мен лично не ми понесе добре, но от мненията по-горе личи, че не при всички е така
Отговори с цитат
  #74  
Стар 2nd June 2006, 10:21
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

teddy87, аз имах подобни оплаквания, но от Sauflon. Не знам дали сте го ползвали, но аз чувствах постоянна тежест в очите и никога не усещах лещите си чисти.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 2nd June 2006, 16:12
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Я не се паникъосвайте!!!

Разтвора за който става въпрос ReNu MoistureLock се произвежда в Щатите, а този който се намира на българския пазар е произведен в Италия. Вижте си опаковките и не се шашкайте.

А колкото за тая глупост, че ReNu ти е докарал гурелите и т.н, теди, скъпа, това са единични случаи и както сама казваш никой не ти гарантира, че е от разтвора.

Аз си ползвам продукти САМО на Bausch&Lomb от 10 години и нямам никакви оплаквания. Това си е най-утвърдената фирма в тази сфера!

А за повече инфо за MoistureLock вижте:

http://www.bausch.com/us/vision/abou...statement.html

http://www.bausch.com/us/vision/abou...15_recall.html

ПП За прекалено предпазливите мога да предложа да минат ReNu MultiPlus на също много добър разтвор!
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #76  
Стар 3rd June 2006, 01:05
Ol`Dirty`Bitch Ol`Dirty`Bitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: Plovdiv
Мнения: 117
Изпратете съобщение чрез ICQ до Ol`Dirty`Bitch
По подразбиране

като чета за гъбички и проблеми и почвам да се разубеждавам.Аз от 5 месеца нося зелени лещи без дъоптер,на Bausch&Lomb,стоят супер естествено и не съм имала никви проблеми по принцип засега,но като чета тук някви кофти филми и зех да се параноясвам
__________________
Прави каквото трябва,да става квото ще
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94308
Отговори с цитат
  #77  
Стар 7th June 2006, 16:15
nels nels не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: varna
Мнения: 22
По подразбиране

За разтвора ReNu with MostureLoc...Аз лещи няма и не ползвам такива разтвори, но по случайност писах курсова работа точно за този случай и имам малко инфо По-важното накратко:
Разтвора беше забранен в Щатите на 13 април тази година след като властите установяват огромно увеличаване на случаите на Fungul Keratitis, иначе много рядка очна инфекция, и то предимно сред потребители на въпросния разтвор. Малко след това се разбра, че още през септември 2005 властите в Хонг Конг са направили същото както и в Малайзия и Сингапур. Само че от Бауш са се правили на ударени щото уж не била доказана връзката между препарата и инфекцията. Във всички тези държави става въпрос за продукт от фабрика във Грийвил, Сащ. 109 са случаите в Сащ, 75 в Сингапур и се увеличават. Симптомите са зачервяване, болка, сълзене, подуване, дразнене. Веднага трябва да се потърси помощ, нелекуването води до ослепяване.
Следват разследвания, съсредоточени точно около въпросната фабрика, в която през 2002 година е имало сериозни нарушения на хигиената. През цялото време Бауш твърдят, че проблем няма, а когато го признават, че е просто съвпадение, моля ти се. И накрая вече, че е проблем във фабриката.
Да, ама не. Съвсем наскоро FDA (комисия, котролираща храните и лекарствата в Сащ) най-накрая установява за какво става въпрос. проблема си е в разтвора. Оказва се, че при определени условия при контакт с въздуха (който , нали се сещате, си е напрактика неизбежен) се образува микрофилм, който създава благоприятна среда за развитието на гъбички.
В заключение - това къде е произведен препарата не е от значение, проблема е във формулата му, независимо от внушенията на Бауш. Вероятността за възникване на инфекция се увеличава в страни с по-топъл и влажен климат и при повече от 12 часово носене на лещите. Проблем е установен единствено при този продукт - ReNu with MostureLoc. Всички останали продукти на Бауш се смятат за висококачествени, компанията (поне досега ) беше лидер в сегмента.
Надявам се да съм помогнала...
П.С. Хи-хи, курсовата работа всъщност беше за кризисният ПР - случаят с Baush&Lombs беше примерът ми за абсолютно некадърен антикризисен мениджмънт. Имам отличен...
Отговори с цитат
  #78  
Стар 7th June 2006, 18:00
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nels
П.С. Хи-хи, курсовата работа всъщност беше за кризисният ПР - случаят с Baush&Lombs беше примерът ми за абсолютно некадърен антикризисен мениджмънт. Имам отличен...
Много се радвам, че имаш отличен, скъпа, но това не означава задължително, че версията, която защитаваш "против" разтвора на Бауш е правилната... все пак останах с впечатление, че се занимаваш с мениджмънт, а не с контактология...
Доколкото знам, а аз продължавам да използвам въпросния разтвор, тази версия не е доказана...
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #79  
Стар 7th June 2006, 21:10
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

и аз все още го ползвам
Отговори с цитат
  #80  
Стар 7th June 2006, 21:33
nels nels не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: varna
Мнения: 22
По подразбиране

Далеч съм от мисълта че разбирам нещо от медицина, биохимия или каквото и да било свързано. Информацията, която имам е от интернет - сайтове като snn.com, yourlawyer.com, имаше и един специално посветен на случая, не си го спомням точно...Та според тези източници последното официално изявление на FDA съвместно с Бауш е точно това...а пък и не се заразява всеки, който го ползва, все пак. има грубо казано 200 случая, а годишно се продава разтвор точно от тази марка на стойност 150 млн. $. Сега като спомена прегледах пак за какво става въпрос. Та обяснението за лаици е че във формулата на препарата е включен дезинфектант, който да се бори с тази гъбички, НО също така съдържа и полимер, който ги предпазва от въпросния дезинфектант. факт. официално оповестен от фирмата, от Food and Drugs Administration, Здравното министертво на Сащ.
И това ей сега го видях...има три случая в Дубай. там разтвора се е продавал до 16 май , цял месец след спирането в Сащ, 9 след спирането в Азия.И тези нещастни хорица са се заразили точно през този един месец.
Не искам да давам съвети за области, в които не съм компетентна, но аз лично не бих поела този риск - очи са все пак...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Информациязалещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:55.