IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 20th November 2007, 13:05
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Понякога болка в краен горен или долен зъб може да се предава на другите, съседни зъби. Например болка в горен 6-ти или 7-ми може да води до чувство на болка в горен 8-ми (мъдрец) или долен 6, 7, 8-ми.
Необходими са снимки на всчики дъвкателни зъби от тази страна, изследване за виталитет (жизненост) на останалите зъби и консултация с хирург-стоматолог. Подобно нещо би могло да се получи и при синузит.
Първо консултация със стоматолога, после с УНГ и лечение на синузита.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #272  
Стар 20th November 2007, 13:15
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Благодаря за съвета.
Отговори с цитат
  #273  
Стар 14th December 2007, 22:51
L'art L'art не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Привет на всички.

Благодаря ви за споделения опит и съвети, мисля че са много полезни. Аз също имам проблем с мъдрец. Горе вдясно расте накриво (към бузата) и понеже няма място избутва явно цялата редица, като това го забелязах в промяна при предните - започнаха да се изкривяват и да се "катерят" един върху друг. От време на време усещам и лека болка и напрежение там. Тъй като съдбата му ми беше ясна отидох и си направих рентген и с него отидох при стоматолог-хирург, който не ми вдъхна много доверие. Естествено каза, че трябва да се извади, но при въпросите ми: какви усложнения могат да се получат, колко време е оздравителния период и други подобни много общо ми отговаряше като че ли бягаше от темата. И така се реших и днес се записах и в сряда съм при един от хирурзите на Пълна Промяна (не казвам име за да не е реклама), мисля дори че ме записаха директно за манипулацията. Сбърках ли, че се записах без предварителна консултация и някой има ли някакви впечатления или опит с лекарите от там? В друг форум четох много позитивно мнение и затова се реших там да отида.

Другият ми въпрос е: имам ретиниран долен мъдрец, който е полегнал върху 7мия, но в същото време е под венеца. Явно няма как да порасне повече. Нямам проблеми с него и не помня да съм имала. Имам зъбите на майка си, а на нея така и не й порасна единия мъдрец и сме почти убедени, че и при нея положението е същото. Казаха ми да не прибързвам щом нямам оплаквания, защото вероятно цял живот ще си е така.
Задължително ли е да се отстрани?

Също така имам проблем с 6-ти долен. Може би от около 2 години вече ме наболява само при натиск и то на периоди, понякога повече понякога не го усещам. Появи се ей така без причина. Зъбът ми е неколкократно пломбиран (мислеха че е висока пломба, ходих и с временни), правила съм многократно ЕОД, все с резултати в норма, също и рентген, който не показва нищо. Няма да забравя една некадърна зъболекарка какво ми причини и то с упойка болката беше огромна. След като махна тогавашната никак евтина пломба на която нищо и нямаше ми показа някакво по-тъмно петно под пломбата и твърдеше че е кариес, който е оставен и е от него проблема. Да ама след като няколко дни се възстановявах от нейния "професионализъм", и зъба ми беше толкова чувствителен че ми беше трудно и да го чистя си казах че повече при такива: не! А и проблема не мина само ми направи огромни пломби и по-дълбоки дупки. Трима лекари питах всеки вдига рамене. Някой има ли представа какво може да бъде?

Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #274  
Стар 15th December 2007, 00:14
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравей!
Мъдрецът наистина трябва да се извади,а за усложнения ,възстановителен период и т.н. предполагам ,че си прочела темата
При горните мъдреци нещата минават много по-меко и безболезнено ,отколкото при долните...
За долният ти мъдрец ще ти кажа същото,ако той"подпира" 7ми зъб и ако е под венеца(а не изцяло в костта)
6тия ти зъб предполагам,че има "бяла" пломба,която или е малко по-висока ,или не е направена както трябва и затова имаш чуствителност при натиск...и запомни че ЕОД е класифицирано на първо място в списъка с най-субективните изследвания в стоматологията,т.е не може да се разчита изцяло на неговата информация...трябва и снимка,оглед ,сондиране и едва тогава може да се каже защо и какво...
успех
Отговори с цитат
  #275  
Стар 15th December 2007, 00:19
L'art L'art не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Благодаря ти за бързия отговор.
Проблемът относно 6тия зъб е че какво ли не му правиха, на няколко лекаря ходих, сменяна е пломбата поне 4 пъти, пилена е максимално не би трябвало да е висока, и с временна ходих доста време и нещо ала лекарство май имаше но оплакването не отшумява...

П.С. Ще съм благодарна ако някой изкаже мнение по въпроса с избора ми за ваденето..
Отговори с цитат
  #276  
Стар 17th December 2007, 14:24
barby85 barby85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 8
По подразбиране

И аз имам проблем с мъдреца! Явно горният ми расте малко накриво към бузата и там имам и афта и не може да зарастне, защото се опира. Не искам да го махам, защото знам, че по този начин се разреждат зъбите, а аз отпред и место това имам разстояние! Има ли начин да не се маха? Някакви лекарства да взимам ли?
Отговори с цитат
  #277  
Стар 17th December 2007, 17:48
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравей!
Зависи колко настрани излиза..Ако има място за него(което е малко вероятно щом така расте) ,ще се изправи...Но ако не ,остава така ,с дъвкателната си повърхност към бузата и освен ,че ще ти прави постоянно раничка на нея,ще бъде много трудно да го достигаш с четката за зъби....Няма да ти се разредят зъбите,защото те се преместват напред...а това е последен зъб в редицата.
В повечето случаи всичко е отлагане на неизбежното ,което в един момент идва...Моят съвет е (ако намя място за него),ходи да го извадят...
Отговори с цитат
  #278  
Стар 18th December 2007, 19:47
barby85 barby85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 8
По подразбиране

Къде да има място за него? На зад или отстрани?
Отговори с цитат
  #279  
Стар 18th December 2007, 20:53
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Tрябва да има място в зъбната редица....назад и настрани не върши работа.Ше задържа зъбна плака и зъбен камък,ще прави афти на бузата и т.н. до клещите....
Отговори с цитат
  #280  
Стар 18th December 2007, 21:37
barby85 barby85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 8
По подразбиране

Как така на зъбната редица?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:38.