IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th January 2008, 16:38
SA6O_VR SA6O_VR не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 5
По подразбиране Помощ за режим на хранене.. ?!

Значи аз съм на 15 години и ходя на фитнес от около 5 месеца по 6 пъти в седмицата.
Имах няколко периода в които почивах. и сега ваканцията около коледа също не ходих на фитнес.
Сега вече програмата ми е за 4 дни в седмицата защото иначе много се претоварвам.
Значи искам да ви попитам с какво да се храня защото аз ям абсолютно всичко.
Теглото ми варира от 72 до 76кг. Висок съм 180см.
ЦЕЛТА МИ Е : лека полека да наедрявами да качвам килограми лека полека но в мусколи а не в отпуснато тяло.
Затова се допитвам до вас как да се храня.
Може да имате предвид че ходя на фитнес вечер.

СПОРЕД МЕН: Значи аз мисля сега да закусвам овесени ядки , след около час,час и нещо да ям пилешко или пък телешко месо със салата и препечен хляб. после на училище продават само тестени изделия и явно няма да мога да ям ?!
Веднаг селд училище пада се около 18:30 часа отивам на фитнес и след фитнеса към 20:00 часа мисля да ям повече месо и ориз после към 22:30 пак да ям нещо но не знам точно какво ще е добре ?!!?
Също такак имам кана за шейкове и са гледах един пич как си слага вътре яйца риба от консерва и някви други неща пуска ги да се смелят и разбъркат и после пие една голяма чаша аз какво мога да комбинирам в тая кана и кога да го пия ?!!?
Моля да ме опътите защото искам да се занимавам сериозно. МЕРСИ НА ВСИЧКИ
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th January 2008, 15:31
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Като цяло си се ориентирал добре - избрал си правилният и здравословен начин за качване на маса - качествена храна и фитнес.
За да трупаш мускулна маса е необходимо да имаш положителен калориен баланс т.е да приемаш повече калорий от колкото изразходваш. А тези калорий трябва да дойдат предимно от протеини ( пилешко, пуешко, телешко, чйца, извара и всякакви млечни) - те са тези които изграждат мускула; също така от бавноусвоими въглехидрати ( сложни) - това са картофи, ориз, пълнозърнест хляб и т.н
Незнам каква ти е програмата за фитнеса, но можеш да поразгледаш във форума "мъжки фитнес".
Мое лично мнение е, че тренировка 5-6 дни в седмицата е прекалено много. Ше си периодично изтощен и няма да имаш сили да да изпълняваш пълноценно упражненията.
Също така не стой гладен, пишеш че в училище има само 'тестени боклуци",...да ама ти след това отиваш на фитнес, неможе да правиш силова тренировка гладен, освен ако целта ти не е да си гориш мускулите и да слабееш. Задължително хапни преди тренировка. Вариант е да си носиш нещо приготвено от в къщи. След тренировка хапни пак месце, но мисля че е добре да добавиш и бавноусвоим въглехидрат ( ориз примерно).
Това което си видял да пие онзи мъж е пило някакво подобие на протеинов "коктеил" само че от натурални продукти. По горе ти писах за какво служи протеина. Тук във форума има доста трениращи мъже , които могат да ти дадат по-компетентно мнение относно хранене преди, след тренировка, както и за самата тренировка. Надявам се че все някой от тях ще ти даде съвет.
и не забравяй че мускулна маса се качва доста трудно. Необходима е здрава храна, усилени тренировки, воля и постоянство. Успех
__________________
"Когато желаеш нещо толкова силно, цялата вселена ти съдейства..."
Паоло Коелю
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st January 2008, 18:14
summer_jam summer_jam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 25
По подразбиране Re: Помощ за режим на хранене.. ?!

[quote="SA6O_VR"]Също такак имам кана за шейкове и са гледах един пич как си слага вътре яйца риба от консерва и някви други неща пуска ги да се смелят и разбъркат и после пие една голяма чаша аз какво мога да комбинирам в тая кана и кога да го пия ?!!? Батка и аз съм го гледал тоя филм "The game plan" Aз лично си правя протеинови шейкове: 4 сурови яйца, прясно мляко, мляко на прах, плодове ии пасираш .. успех
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощзарежимнахранене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:57.