IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #201  
Стар 2nd December 2007, 23:33
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Сравнително малко хора обсъждат проблемите си от този характер. аз съм била изненадана колко от познатите ми са имали в един или друг момент заден проблем, но никога не е ставало дума през годините. някак си срамно е. неудобно..

има тема във форума, където сме писали от кои хирурзи сме доволни. аз и NatalyTake сме дали координатите на "нашите" лекари, а petyaaaa сподели за неин познат. можеш първо да се обадиш по телефоните (или твой близък да го направи) и да си изберете сами.
~Ако "го" чакаш да мине само и
~ ако ползваш услугите на специалист, който това работи години наред в кой от двата случая е по-вероятно да ти мине по-скоро. Все пак ти нямаш нужда да се привеждаш в съответен ред за да види лекаря една рана. ако е счупена ръка не чакаме да заздравее за да идем тогава на лекар- нали!?
то и аз не знаех че има и проктолози, преди да ми се наложи..
Не са мъчи и не са срамувай- трябва да си във възможно най-доброто си състояние за раждането на бебчо
Отговори с цитат
  #202  
Стар 3rd December 2007, 07:58
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

за болката може да се използва лидокаин-обезболяващо е и го много в препарати го има, също и самостоятелно, като кремче, но нямам представа използва ли се по време на бременността.
Отговори с цитат
  #203  
Стар 3rd December 2007, 11:10
sallys sallys не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Точно заради лидокаина, повечето кремове не се препоръчват по време на бременността. Ще взема да пробвам с това, кравешкото мазило- антифлегмин.
Отговори с цитат
  #204  
Стар 3rd December 2007, 16:03
sallys sallys не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

На Мария и на всички, които ме карахте да отида на лекар едно много голямо благодаря. Ей сега се връщам от клиниката на др Желязков и просто нямам думи да ви опиша колко съм Ви благодарна, че ме насърчихте на отида и на него че намери време да ме приеме по спешност. Оказа се, че имам спукани вени и се е образувал тромбозен балон, което си е външен хемороид де. Изписа ми мазила дуфолак и лиотон, както и едно с д за пиене. Два пъти се намазах и вече се чувствам по- добре. Определено си е друго да те види доктор специалист.
Още веднъж, много Ви благодаря.
Отговори с цитат
  #205  
Стар 3rd December 2007, 16:29
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Добре, че си отишла на лекар, sallys ! Не е толкоз страшен самият преглед-нали!?
пиши по-нататък как върви лечението.
Отговори с цитат
  #206  
Стар 31st December 2007, 07:38
Здрaвко Здрaвко не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Земята
Мнения: 13
По подразбиране И все пак да напомня...

Много от болестите на човека се дължат на неправилно отношение към Тялото.

Цивилизованият човек не само има навика да се храни неправилно, но и да се изхожда неправилно. Затова страда от хемороиди, запек, развалени зъби и какво ли още не...

При безразборното смесване на храни при хранене настъпва ферментация и гниене на храната. Оттам и тежестта, дискомфорта, газовете... защото за усвояването на различните видове храни тялото използва различни ензими. Но не може да ги произведе всичките наведнъж. И когато се напълните стомаха си безразборно част от тези храни няма да могат да се усвоят и ще започнат да гният... Ето примерна таблица как е правилно да се комбинират: http://beinsa.info/tmp/Food%20combinations.pdf

A колкото до хемороидите и неправилното изхождане, чуйте това:

Преди време попаднах на едно клинично изследване, извършено с 20 човека. Всичките те са имали хемороиди в средна или тежка фаза, кървящи, вътрешни и външни, някои дори с лигатура.

Всичките са минали преди това стандартен курс на лечение, между 1 и 4 години без подобрения.

Целта на изследването е било да установи, дали има връзка между дефекацията в седнала поза и хемороиди.

Единственото изискване към пациентите било да започнат да се облекчават в естествено клекнало положение.

Резултатите от изследането били повече от положителни. 18 пациенти в период oт 2 седмици до няколко месеца се излекували напълно! Без лекарства, без хирургическа намеса, само с възприемане на позата, дадена ни по рождение!

Повече за изследването, виж http://squat.beinsa.info/hemmoroids.htm

Една година по-късно контролният преглед на 20-те участника не открил хемороиди.

Колко е просто всичко, нали. И колко си усложнява живота човека с неправилни навици. Научете повече как порцелановият трон ни "дарява" с цял букет болести: http://squat.beinsa.info
Отговори с цитат
  #207  
Стар 3rd January 2008, 17:51
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Извинявам се много ако се повтарям,но нямах време да прегледам напълно темата и срам не срам искам да ви попитам нещо.Никога не съм получавала хемороиди,но от една седмица получавам отвреме на време доста неприятен сърбеж в областта на ануса и се чудя дали не съм развила хемороиди..... Нямам кървене или нещо такова,но ме сърби много,до болка.Проблемът е,че няма да имам възможност тука до 4 дена поне да отида на лекар и все пак информативно искам да попитам дали сте получавали такъв проблем?Притеснена съм.И другият ми въпрос е дали на гинеколог трябва да отида или на някакъв друг специалист?Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #208  
Стар 3rd January 2008, 23:12
sallys sallys не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Тина аз мисля, че тива за което говориш е много вероятно да са гъбички, а не хемориди, така че по- добре се консултирай първо с гинеколог.
Отговори с цитат
  #209  
Стар 29th January 2008, 12:17
maiolina maiolina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте, искам малко да помогна на тези, които имат силни болки заради подути външни хемороиди....та и баща ми и мъжът ми страдат от такива.Единственото, което им помага е нещо изключително просто -"КАЛОФЕРЧЕ" купувам го от билковата аптека в гр. Бургас за 1.20 лв...от него се прави отвара, която се пие и след 2-3 дни подутите хемороиди се свиват и болката ако не изчезва поне намалява значително
Пробвайте, помага, знам от опит. Успех!
Отговори с цитат
  #210  
Стар 11th February 2008, 14:08
Meila Meila не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 32
По подразбиране

Може би трябва в тази тема да си задам въпроса:
искам да разбера дали в 4-ти стадии се лекува само с операция? много съм притеснена,много ли е опасна самата операция? Чета,че е тежка операция с дълъг период на възстановяване..ако някой се е оперирал моля да сподели,тъй като нямам възможност да изчета цялата тема,а ме е страх
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:39.