IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 28th February 2008, 19:51
Lady Blue Lady Blue не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 89
По подразбиране

Аз също имах доброкачествен тумор на едната гърда,мамологът каза че няма нищо притеснително ако не нараства и няма болка.когато слагах имплантите,Д-р Тонев каза че аденомът не е проблем.
Помолих го да го махне,така или иначе ще ме реже.
По време на операцията се оказа че този аденом е просто една киста/топче което понякога се втвърдява и прилича на малка бучка/.Спука се,и само изтече.Доброкачествените тумори са често срещани при жените!Не съм доктор,не съм компетентна по въпроса,но ДОБРОКАЧЕСТВЕНИЯТ тумор според мен не би трябвало да води до ампутация!Имам една позната ,за съжаление с ампутирана гърда,за съжаление при нея е било рак в много напреднал стадий/тя е без импланти/.
Желая на теб и твоята приятелка много късмет и не надявам всичко да се оправи.Обичай я каквото и да стане,сега тя най-много има нужда от теб!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 28th February 2008, 19:55
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране Re: Ампутация на гърда!!!

Цитирай:
Първоначално написано от MIHAIL
Здравейте! На приятелката ми и откриха тумор на гърдата, тя има силиконов имплант от 2 години. Бучката, която трябва да се отстрани оперативно, е в следствие на въпросните импланти според хирурга. Приятелката ми е на 25 години, красиво и добро момиче. Сега е отчаяна, защото не само гърдата ще се премахне /слава богу е доброкачествена бучката/, но хирурга каза, че вече няма да може нищо да се сложи там /имплант имам предвид/.
Взета ли е биопсия, която да доказва доброкачествено заболяване?
Колко е голяма формацията? (в см)

При доброкачествен процес НЕ СЕ ПРАВИ АМПУТАЦИЯ НА ГЪРДА. Отстранява се само туморът. Освен това със сигурност не е предизвикан от имплантите. Не виждам причина да се маха имплантът, нито да се забранява поставянето на нов (освен при много голям тумор, при отстраняването на който от гърдата не би останало почти нищо.)

Така че ГОРЕ ГЛАВАТА!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 28th February 2008, 21:49
simplewoman simplewoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 56
По подразбиране

Аз също имам операция на гърдата-фиброаденом-по време на самата операция се направи експресно хистологично изследване(гефрир)което уточнява обема на операцията.Отстраниха само тумора.Гърдата се запази.Така че не се отчайвай!!!Минаха осем години оттогава.Два пъти в годината правя ехография.За сега всичко е наред.
Стискам палци !!!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 15th July 2008, 13:54
Аватара на Be.sun
Be.sun Be.sun не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София
Мнения: 542
По подразбиране

Какво се случва с момичето?
Има ли някакъв резултат!
Успех!!!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 15th July 2008, 14:17
Аватара на demili 1
demili 1 demili 1 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 443
По подразбиране

Много се впечатлих от историята. Как е минала операцията? Някой знае ли нещо?
Отговори с цитат
  #36  
Стар 22nd July 2008, 08:42
bebka bebka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 13
По подразбиране

Уважавам този форум, но мисля, че някои хора го използват не по предназначение. Съчувствам на приятелката ти ако изобщо има този проблем. Това което ме накара да се съмнявам е твърдението, че доц.Евстатиев не я е пратила на мамолог преди операцията. Аз и моя приятелка си увеличавахме бюста при него и мога да кажа, че това е измислица. Също ми прави впечатление как много лесно хората "кълват" на такива постинги и почват едва ли не да ронят сълзи и да дават съвети без да се замислят, че това може да е тенденциозно написано за да се оклевети дадения лекар. Не приемайте всичко за чиста монета. Весел и усмихнат ден!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 28th September 2008, 17:54
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от demili 1
Много се впечатлих от историята. Как е минала операцията? Някой знае ли нещо?

И на мен ми е странно как някой влиза и пише сърцераздирателни историй ,кара хората от форума да съчувстват и после дим да го няма...
Ами влез и драсни два реда поне да успокоиш хората които са ти влеззи в полжението и са ти съчувствали
Отговори с цитат
  #38  
Стар 28th September 2008, 19:56
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от demili 1
Много се впечатлих от историята. Как е минала операцията? Някой знае ли нещо?

И на мен ми е странно как някой влиза и пише сърцераздирателни историй ,кара хората от форума да съчувстват и после дим да го няма...
Ами влез и драсни два реда поне да успокоиш хората които са ти влеззи в полжението и са ти съчувствали
Би трябвало да пишат, но явно наистина или нещо не е наред в историята или нещастието или пък проблеми са ги накарали да забравят за форума. Аз лично не бих могла да не споделя с вас какво ме тревожи икакво става. Както и правя де...редовно ви изкарвам акъла с какво ли не, но не е нарочно разбира се ...неведението и незнанието ме довеждат до ужасна паника понякога.
Целувки на всички добронамерени съфорумници!
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #39  
Стар 28th September 2008, 20:30
Атина Атина не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез ICQ до Атина
По подразбиране

Много ме потресе това което прочетах и много съжалявам за момичето.знаеш ли когато аз имах проблеми с гърдите-преди една година имаше моменти в които исках да махна всичко и да нямам чуждо тяло в себе си....мразех силикона ...мразех себе си за това че се потдадах на суетата и си сложих импланти....това което искам да ти кажа е че Бог не ни приема по лице а по сърце....външният ни вид е най малко важен....дано твоята приятелка се оправи но каквото и да стане казвай и че ти си до нея и че това как изглеждаме е само суета -нищо повече....няма начин да я избегнем,но и не трябва да сме и подвластни напълно....много по важни неща има тук на тази земя-обичта,уважението,топлинат а които можем да си дадем са едно от тях...ако ти си до нея и я подкрепяш и окуражаваш тя ще се справи и дано Бог да е с нея също
Отговори с цитат
  #40  
Стар 12th November 2008, 14:00
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

И на мен си ми остъргаха гърдичките и дори в едната ми е останало само влакно от мускул,но благодарение на доктор Тонев сега всичко си е наред!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ампутациянагърда
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:04.