IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 11th March 2008, 17:57
barrywhite barrywhite не е на линия
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 529
По подразбиране

Като си плати, единствено
Отговори с цитат
  #22  
Стар 11th March 2008, 18:24
Аватара на Morozko
Morozko Morozko не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 217
По подразбиране

ами късно се мисли по въпроса каква да е специалността.. и понеже тия специалности само с математика са шит (меко казано), та затова сега спешно трябва и с английски да се кандидатства, но като човек учил и знаещ не лошо 3 езика, мисля, че за 3 месеца може да се подготви човек, ако се занимава само с това по цял ден, но за съжаление си има и други ангажименти...
__________________
That's mee!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 11th March 2008, 19:41
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
[според мен е възможно да се подготвиш за няколко месеца, като се има предвид английския език, който си е доста лесничък но за френския вече е абсурд
ммм, да доста лесничък... представям си как някой който го знае на ниво -'хелоу, хау ар ю, май нейм из...', да се подготви за кандитатстудентски изпит..... понякога не се чуват хората какво говорят...
и дори в езикова гимназия да е учила (което става ясно, че не е...), пак й е нужно време за подготовка. а ако пък го е учила в училище само по между другото - шансовете за 3 месеца да се подготви спадат критично...особено при положение, че и на математиката трябва да обръща внимание...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 11th March 2008, 21:42
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

mo_mo много черногледо , но то си зависи от случая... никой от нас не може да знае въпросната мацка до колко е научила езика. Иначе на изпита наистина повече е заяждането за дребни грешки, които наистина отнемат много точки. Аз имах сертификат за напреднали на Кеймбридж още преди да се явя и в СУ изкарах към 4 дори без малко Но не съм съгласна, че ще е изостанала и няма да се справя ако влезе, трудната част е изпитът... от собствен опит го казвам, защото уча на немски и въобще нивото което ти трябва не е толкова високо, колкото го искат.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 11th March 2008, 22:21
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране


Много добре казано!
И аз мисля че веднъж да си вътре после се изкарва.
Човек трябва да мисли позитивно.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11th March 2008, 23:16
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от {Boni}
mo_mo много черногледо , но то си зависи от случая... никой от нас не може да знае въпросната мацка до колко е научила езика. Иначе на изпита наистина повече е заяждането за дребни грешки, които наистина отнемат много точки. Аз имах сертификат за напреднали на Кеймбридж още преди да се явя и в СУ изкарах към 4 дори без малко Но не съм съгласна, че ще е изостанала и няма да се справя ако влезе, трудната част е изпитът... от собствен опит го казвам, защото уча на немски и въобще нивото което ти трябва не е толкова високо, колкото го искат.
а, не е черногледо - по-скоро реално се опитвам да гледам на нещата... пък и да - не я знам какво й е нивото... аз съм се явявала на кандидатстудентски изпит по английски, без никаква подготовка преди самия изпит, но нямаше диктовка, само граматика! така става, но иначе на диктовките е немислимо! но ако влезе, това че ще е назад с материала, така да се каже, няма да й поречи, ако има желание и учи яко и съвестно..... това е...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12th March 2008, 08:25
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Morozko
но като човек учил и знаещ не лошо 3 езика, мисля, че за 3 месеца може да се подготви човек, ако се занимава само с това по цял ден, но за съжаление си има и други ангажименти...
След като си има други ангажименти, защо не се пробва, когато това и стане приоритет, вместо да навлиза в някви схеми?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12th March 2008, 08:28
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hubavelka
И аз мисля че веднъж да си вътре после се изкарва.
Зависи къде е това "вътре". Тази "максима" не важи за университети като СУ, ВИАС и Мед. академия. И за СУ зависи каква специалност си. Някои може и да се избутват.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 12th March 2008, 14:58
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Еми незнам, въпрос на лични качества.
Според мен момента с изпита е психологически. А да не говорим че е и много субективен.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 12th March 2008, 16:11
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Според мен субективни могат да бъдат изпити като български и литература, рисуване и тези в НАТФИЗ, но не и по математика и език? там си има строго определени правила за отнемане на точки и т.н. А иначе психологическия момент си го има, спор няма А и е доста решаващ.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: какможедасевземеизпитСУпоанглийскибезподготовка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:53.