IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #661  
Стар 18th March 2008, 09:15
svidna svidna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: София
Мнения: 53
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svinski_slon
Allegra, аз мисля, че това не е твоя начин. Първо се успокой. Това ти е най-важното. После си помисли дали наиситна имаш да сваляш толкова килограми и дали не се вманиачаваш. Според мен си направи балансиран режим - включи плодове, ядки, зеленчуци. Яж на чести и по малко. Увеличи движениет.
А, и още нещо важно - махни кантара поне за известно време.


П.П. Може да имаш липса на някой витамин (група витамини или друго важно за обмяната вещество)
Какви ядки и плодове! Това не е Дюкан!
Алегра, почвай втора фаза. Много ясно, че не отслабваш, то ударната е 7-10 дни само за хора с 30кг и нагоре за сваляне и то под лекарски контрол. Освен това всички, които са пазили ударната повече от 5 дни казват, че се сваля само до 5-ия ден.
Абе вие не четете ли книгата? Ето най- важните моменти:
http://zvetip.multiply.com/journal
Най-добре действа режима 5П+5ПЗ за втора фаза
Успех
Отговори с цитат
  #662  
Стар 18th March 2008, 09:31
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svidna
Цитирай:
Първоначално написано от svinski_slon
Allegra, аз мисля, че това не е твоя начин. Първо се успокой. Това ти е най-важното. После си помисли дали наиситна имаш да сваляш толкова килограми и дали не се вманиачаваш. Според мен си направи балансиран режим - включи плодове, ядки, зеленчуци. Яж на чести и по малко. Увеличи движениет.
А, и още нещо важно - махни кантара поне за известно време.


П.П. Може да имаш липса на някой витамин (група витамини или друго важно за обмяната вещество)
Какви ядки и плодове! Това не е Дюкан!
Е, на мен това ми е ясно. Още с първото си изречение и казвам, че това, според мен, не е нейният начин и и препоръчвам балансиран режим (С режима на Дюкан съм запозната от повече от година и имам много сериозни наблюдения).
Жената не се чувства добре и от моите наблюдения, които не са никак малко, като се има предвид, че тази диета се разразила като секта , са, че не е само тя, която не се чувства добре.

Въглехидратите са основна храна за мозъка, която той не може да си набави от мазнини и протеини. За това повечето хора се чувстват изморени и т.н. А прилагането на този режим в дългосрочен план е още по-кофти. Но сега няма да коментирам това.

Аз не съм против този режим. Всеки има право да прави със себе си каквото си иска.
Казах на Алегра какво мисля за нейния случай.

Успех на всички момичета в борбата с килограмите!
__________________
The road to success is lined with too many tempting parking places
Отговори с цитат
  #663  
Стар 18th March 2008, 09:44
_Debelanka_ _Debelanka_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

Здравейте, сладурани!!!!
От вчера и аз съм на тази интересна и надявам се успешна диета. Вчера четох доста от форума и открих, че май няма дама, която да иска да отслабне с толкова много кг като мен.
Сега (за ужас на някои от вас може би) съм 120 кг, а искам да стана поне 69, че 70 ми се вижда голяма цифра Решила съм да направя 10 ударни дни като за начало и за сега съм много ентусиазирана. От 1 месец ходя и на фитнес, така че свикнах с натоварването и мисля да продължа, защото нямам много възможност да се движа през деня.
Успех и воля на всички! Ще пиша редовно как върви при мен!
Отговори с цитат
  #664  
Стар 18th March 2008, 11:49
svidna svidna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: София
Мнения: 53
По подразбиране

Свински слон, сори, не съм те разбрала. Наистина хората са различни и имат нужда от различни режими. Но като че ли този успява при най-много хора. Има диети, които почти никой не може да пази - например т.нар. лечебен глад.
Отговори с цитат
  #665  
Стар 18th March 2008, 12:34
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от _Debelanka_
....От 1 месец ходя и на фитнес, така че свикнах с натоварването и мисля да продължа........
Браво, мацка, супер си!
Щом го искаш истински, ще махнеш колкото килограми си решила!
Ще се подкрепяме и надъхваме заедно!

Много воля и успехи ти пожелавам !!!
Отговори с цитат
  #666  
Стар 18th March 2008, 13:59
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Момичета не е ли по-добре да се редуват 2-3 пъти 5 дни първа фаза, 5 дни втора, за да не се забавя метаболизма 10 и повече дни на едно и също? Мисля, че той има нужда и от останалите вещества, който се набавят от съответно други храни
Отговори с цитат
  #667  
Стар 18th March 2008, 15:12
_Debelanka_ _Debelanka_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

Изабо, много ти благодаря! Ще се постарая да съм за пример, защото вече ми омръзна нищо да не ми става и с нищо да не се харесвам.
Притесни ме обаче един пост, който прочетох по-рано. Една мацка беше писала (казваше се нещо като ама..ло, нещо си), че след като отслабнала с "нашата" диета 30 кг имала големи здравословни проблеми. Това е било началото на декември. После никой не е питал "публично" за какво става дума и за това и изпратих ЛС. Надявам се да ми отговори. Аз най-много се притесняам от 2 неща:
1) Да не си навредя необратимо на здравето, защото тогава колкото и да съм слаба едва ли много ще ме радва;
2) Да не ми увисне ужасно много кожата, ако сваля всичките кг, които искам.
За 1-то никой не може да ми даде гаранции, но с 2-то се боря с фитнес, ходене и всякакви мазила за стягане на кожата.
Ако има някой, който е свалил повече кг, моля да сподели как стои въпроса с кожата. Гледала съм предавания по Дискавъри, които чак са ме разплаквали
Ще се радвам на всякакви мнения!
Все пак да докладвам как върви при мен, нищо, че ми е 2 ден само.
За 1 ден съм -2кг. Днес до сега съм яла 1,5 кофички кисело мляко, 2 с.л. пшенични трици, 100 гр. пушена риба (в нашата "библия" пише, че може ))) и около 50 гр. общо взето сварена пилешка пържола от бяло месо. Довечера мисля да ям 2-3 яйчени белтъка и може би малко извара, че жълтъка ми излезе противопоказен по теста Вега (ако някой го е чувал де ))))
Много дълго ми се получи, така че ще ви тормозя най-рано утре сутрин...........надявам се

Много хубава и негладна вечер!!!
Отговори с цитат
  #668  
Стар 18th March 2008, 15:52
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Тъй....

Относно увисването....На колко години си? Според мен ще е трудно да свалиш почти половината от теглото си обаче и да не поувиснеш малко. Ако кожата ти е млада, може би ще го понесе по-леко, но...50 кг. са си 50 кг... Затова най-важното е да сваляш умерено, да спортуваш и да се мажеш с подходящи кремчета... ..Със сигурност ще изглеждаш превъзходно !!! А и сама можеш да прецениш от кой момент нататък увисването (ако се появи такова) ти идва в повече и да спреш за малко със свалянето. Ако сваляш плавно, няма да имаш сериозен проблем (или ще можеш да го предотвратиш овреме )

И аз писах ЛС на амапола преди доста време, но така и отговор не получих. Надявам се да е добре и да не е било нещо сериозно. Въпреки това, аз също съм на мнение, че този режим не е хубаво да се спазва прекалено дълго време. Не е хубаво толкова време да караме без въглехидрати...Сега искаме да сваляме бързо, но това не е балансиран режим. За тези, които имат да свалят малко повече килограми, си мисля, че ще е добре да се премине по някое време на НВД и след това пак да се върнат на Дюкан, но не и да карат 4-6 месеца (че и повече) на него само. Мозъкът и сърцето имат нужда от въглехидрати, не го забравяйте!!!

Относно споменатото от теб меню...Не е ли малко??? Предвид, че спортуваш??? А и каква е тая пушена риба..? Може да съм пропуснлаа нещо в книгата, но пушените продукти нито са диетични, нито са здравословни. Тази риба ще да е адски солена и пълна с консерванти. Забрави я !

Относно спортуването...Бях писала по-рано, че при високобелтъчен режим се препоръчват чести (всеки ден) и краткотрайни! (30-40 мин.) тренировки. Затова не прекалявай и внимавай с фитнеса. (Не съм казала да се отказваш! )

Пий много вода, за да облекчиш функцията на бъбреците, а, ако имаш проблеми с тях, режимът не е подходящ.

Виждам, че си сериозна, ще вдъхновяваш и нас !!!

Поздрави и много усмивки !
Отговори с цитат
  #669  
Стар 18th March 2008, 16:10
_Debelanka_ _Debelanka_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

Е няма как да не отговоря, въпреки че обещах да не досаждам повече днес )))
По въпроса за възрастта - на 27 г. съм. И аз се надявам все още да нямам проблеми с кожата, но това е един страх, който за сега ми е като за "нероден Петко".
И аз се чудя колко време да спазвам диетата, защото тя все пак трябва да мине през 4-те фази. Обърквам се и не знам точно как да планирам нещата (аз съм много по планирането ). Да отслабна примерно 20 кг, да захранвам 200 дни и после в 4 фаза, но с другите какво да правя?! Лошото е, че и лекарите са на различно мнение. 1 ти казва няма проблеми, друг ти казва-изобщо не се захващай и всеки препоръчва различни неща. То е ясно, че универсална рецепта няма. Ако имаше всеки щеше да я прилага и нямаше да има дебели, които искат да са слаби, но това е толкова обезверяващо понякога. Има хора, предимно йоги, които карат само на вода сума ти време и нищо им няма, други пък могат и да умрат по този начин........ Празни разсъждения, които с нищо не помагат.
Чудя се, ако се чувствам добре дали мога по-дълго време да я прилагам и при какви ли симптоми би трябвало да я спра?!
И м/у другото аз ли се бъркам или в зеленчуците има въглехидрати? Ако е така, смесеният режим трябва да дава храна на мозъка ми. Ха и друг философско-физиологичен въпрос, който ще доведе най-вероятно до много догатки: Ако дълго време се спазва режима, дали оглупява човек от липсата на въглехидрати? Ако е така, аз за какво учих толкоз време
Колкото до пушената риба, в книгата го прочетох, където се разяснява 1-та фаза. Учудих се, но понеже я обичам, не подложих написаното на размишления и съмнения. Ще гледам да не я ям и ше се мъча с тъпо, сухо, гадно, безсолно, отблъскващо бяло месо.
Хайде за този пост стига толкова! ))))
Отговори с цитат
  #670  
Стар 18th March 2008, 16:24
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Ползвай диетична сол....Аз даже си слагам в умерени количества комбинирана подправка за риба, ястия, иначе няма да издържа на абсолютното безвкусие. Пише, че може да се подправя с бульон, което е същото (че и мазничко дава).

В зеленчуците има въглехидрат, ама... ..кой го брои тоя въглехидрат в тревата...!?! Не, сериозно, не е достатъчен.
Можеш да правиш например 6 -8 седмици Дюкан (1-ва и 2-ра фаза), след това 1-2 седмици НДВ (добавяш ядки, кисели плодове), след това пак Дюкан. Възможно е негативнит последици да не се проявят веднага, така че по-добре не екпериментирай...

Относно затъпяването , има нещо вярно... Докато сме на режима, мисълта ни може да не е толкова остра, колкото обикновено... .. Е, поне по-умничките можем да си го позволим
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетатанаПиерДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:58.