IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 21st March 2008, 14:39
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lollipop
Соята в България е канцерогенна, поради което спрях да я ям. А толкова обичам Тофуто...
Какво те кара да мислиш така?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21st March 2008, 15:11
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Ами аз мислех, че това всеки го знае, преработката на соята я прави канцерогенна и то в много тежка степен, а наскоро даже ми казаха, че са давали някакво предаване по този въпрос (мога да питам точно по коя тв и да ви кажа). Плюс това в соята се съдържа фитинова киселина, която възпрепятства усвояването на желязо, калций, магнезий и други такива полезни минерали (за витамините не съм сигурна). Също така в нея се съдържа и много алуминий, който е крайно вреден за бъбреците. Води и до рак на гърдата, заради фитоестрогените, които подтискат функциите на щитовидната жлеза. Може да доведе и до безплодие, така поне съм чувала. Общо взето не е никак препоръчителна...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 21st March 2008, 16:23
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране


как я различаваш - коя става и коя е не ?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21st March 2008, 16:35
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lollipop
Ами аз мислех, че това всеки го знае, преработката на соята я прави канцерогенна и то в много тежка степен, а наскоро даже ми казаха, че са давали някакво предаване по този въпрос (мога да питам точно по коя тв и да ви кажа). Плюс това в соята се съдържа фитинова киселина, която възпрепятства усвояването на желязо, калций, магнезий и други такива полезни минерали (за витамините не съм сигурна). Също така в нея се съдържа и много алуминий, който е крайно вреден за бъбреците. Води и до рак на гърдата, заради фитоестрогените, които подтискат функциите на щитовидната жлеза. Може да доведе и до безплодие, така поне съм чувала. Общо взето не е никак препоръчителна...
Ужас Аз пък бях чела точно обратното - че соята предпазва от рак Ама пуснах в гугъла и наистина излизат статии за канцерогенността на обработената соя. Е, то вече човек да не знае на кое да вярва.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21st March 2008, 19:17
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Да бе, много гадно. Сега се замислям кой знае колко хора не знаят и си я ядат в количества, мислейки че е полезна. Stefiela, ми никоя не става изобщо.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22nd March 2008, 02:03
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

А знете ли че грейпфрутите увеличават риска от рак
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22nd March 2008, 08:23
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hubavelka
А знете ли че грейпфрутите увеличават риска от рак
то колко много неща увеличават риска от рак и най-тъпото е, че даже и да ги спрем, никой не гарантира, че няма да се разболеем един ден
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22nd March 2008, 09:56
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Е, да, но все пак намаляваме възможността поне с 1 процент. :P
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22nd March 2008, 09:59
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Май рискът от рак се увеличава най-много от стресовия начин на живот, а днес малко хора могат да си осигурят безметежно съществувание
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22nd March 2008, 16:18
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране


Соята не е задължително да се приема като преработена във вид на разни сирена кашкавали и тем подобни измислени продукти, които на всичко отгоре са ГНУСНИ на вкус.
Приема й е много полезен и то във пресен вид.СОЕВИ КЪЛНОВЕ.Те са чисто натурални и може да се слагат в салата.А и от самите кълнове се правят извлеци за разни продукти напр. в козметиката Никой не казва да се прекалява с консумацията на соя.Има една закономерност която важи за всичко: ВСИЧКО ПРЕКАЛЕНО НЕ Е ХУБАВО ИЛИ ПОЛЕЗНО.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Соятазацелулитакожатаженикоитоискатхубавафигура
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:48.