IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 22nd March 2008, 18:23
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Аз ям кълнове от люцерна, хем са вкусни, хем съм спокойна.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22nd March 2008, 18:38
Bonobo Bonobo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 11
Изпратете съобщение чрез ICQ до Bonobo
По подразбиране

http://hanlin.hit.bg/soya_bul.htm

кратко, точно и ясно.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 23rd March 2008, 09:51
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране д

Аз сега отново почнах да си правя домашно пшенични кълнове. Но за люцерна не знаех. ОТ тази соя суровата също ли стават кълнове като се навлажняват?За пшеничните знам че разкрасяват и то това е само едно от многото му полезни свойства но като се прекали също много кофти става в корема. Има една дълга статия почти книжка в нета за -Голямата конспирация за соята или защо не бива да се консумира тя. Има и ЗА има и за НЕ консумирането й. Хайде върви че разбери кое е правилно. По малко може би е ОК особено за хора като мен които не обичат месото и много рядко си хапват местни продукти освен риба де..
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23rd March 2008, 18:03
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Еми соята е вредна и това е факт. Най - малко, защото и някои лекари я забраняват на болните, не мисля, че ако беше полезна, щяха да я забраняват. :P Пък и аз например винаги когато съм яла соя, колкото и да е вкусна, после имам киселини, а принципно не се водя с чувствителен стомах или нещо такова...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23rd March 2008, 18:26
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lollipop
Еми соята е вредна и това е факт. Най - малко, защото и някои лекари я забраняват на болните, не мисля, че ако беше полезна, щяха да я забраняват. :P Пък и аз например винаги когато съм яла соя, колкото и да е вкусна, после имам киселини, а принципно не се водя с чувствителен стомах или нещо такова...
Много си крайна. Винаги има мнения ЗА и ПРОТИВ дали за продукт, съставка, апарат, процедура и .т.н. ВИНАГИ.това обаче не значи че трябва да се афишира нещо с което не сме запознати добре. Това че някой си пише едно,а друг друго съвсем не значи че трябва да се обявява нещо за вредно. По принцип самата храна, която поемаме на днешно време е ВРЕДНА и то много голям %.
Има си изследвания в разл. области с разл. показатели и съответно спорове и то не от такивма като нас, а от светила с международно признание с титли и т.н. които дебатират по между си. Тук можем да изказвме лично мнение и наблюдение но не и да слагаме мнение кое е вредно и кое не.Всеки човек е различен.Като имунитет, като раса, като начин на живот, като организъм в детайли.
Не искам да съм груба но не ми харесва подхода на изложеното мнение.Звучи ми краен и в същото време не сигурен и лаичен.
Нищо лично.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 23rd March 2008, 18:31
Аватара на Allure_
Allure_ Allure_ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lollipop
Аз ям кълнове от люцерна, хем са вкусни, хем съм спокойна.
Е,това с люцерната не е за мен,ужасно ми е на вкус.Виж салата от соеви кълнове обожавам.Те вредните неща са безброй,,но ако тръгна да се съобразявам с всичките,няма да ми остане време за нищо друго.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 23rd March 2008, 20:24
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Ами не мисля, че съм крайна, да съм казала, не яжте соята, забранено е? Просто изказвам мнение и аз лично смятам да не я ям, тва е... ся който си цени здравето ще се замисли.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Соятазацелулитакожатаженикоитоискатхубавафигура
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:38.