IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 23rd January 2008, 16:47
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Аз съм с лингвални горе, заради стърчащ кучешки и не особено равни останали (ама те почти се наредиха за месец и половина ). На по-късен етап от лечението вероятно ще сложа долни керамични, а може и пак лингвални да са. Ако те интересува нещо конкретно за лингвалните, питай, ще се радвам да бъда полезна .
Отговори с цитат
  #52  
Стар 24th January 2008, 10:11
Елинор Елинор не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maariaa
Мойте струват 2400 лева. Може да ги платиш първоначално 1000 и после на всеки преглед, т.е. на около 5 седмици, по още 100. И така докато ги изплатиш. Аз ги дадох всичките наведнъж. Иначе не знам точно за керамични и прозрачни /хем са ми в устата/. Аз нося прозрачни, поне до 4тите зъби - оттам са метални, но не се виждат. Вадени са ми горе два зъба - по един от всяка страна, но бяха много зле. На 14. 04 съм на зъболекар и мога да поискам снимките сега и след Аз ги нося вече почти 8 месеца и горе са почти подредени. Ще ги махам декември.
Ако мога да помогна с нещо друго пиши!
При коя докторка ако не е тайна?
Отговори с цитат
  #53  
Стар 25th January 2008, 17:32
ConfuseD ConfuseD не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 65
По подразбиране

Sunflowera, а колко пари ти излязоха лингвалните брекети? И виждат ли се, въпреки че са отвътре? Как се чувстваш с тях вече месец и половина - фъфлене, рани по езика, целувки и други неудобства? И казаха ли ти колко горе-долу ще ти продължи лечението?
Отговори с цитат
  #54  
Стар 28th January 2008, 13:22
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Струваха ми 1900 евро, плащам половината в началото и другата половина по средата на лечението. Ще ги нося 1.5 - 2 години. Относно фъфленето, първите 3 седмици говорех много трудно, шъшках и не можех да казвам Р, освен това езикът ми се разрани доста и болеше като говорех и като ядях. После обаче изведнъж всичко се оправи и сега дори не се сещам, че нося брекети, освен като се храня (внимавам с по-твърдите храни, за да не ги счупя или отлепя). Не се виждат изобщо, моите са горни. Относно целуването и някои други сексуални техники, слагам ортодонтска вакса по брекетите и няма никакъв проблем, не се усещат (казват опитните зайци ). Без вакса обаче си е кофти .
Отговори с цитат
  #55  
Стар 8th February 2008, 16:46
Елинор Елинор не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от azalia
maariaa,кои са прозрачните,керамичните ли?Аз сащто искам да си сложа,но още не съм се наканила да ида на консултация?Би ли ми казала,каква им е горе долу цената,наведнъж ли се плащат или при контролни посещения,поетапно?Знам само че металните са най-евтини но и тяхната цена преблизително.
Това е от темата " Ортодонт във Варна "

Понеже съм на тая вълна, имам кръстосана захапка , но вече твърдо съм решила да си пооправя фасадата, опитах се да събера колкото може повече информация за условията и цените на ортодонтското лечение и различните типове брекети при различни зъболекари - ортодонти . Аз съм от Варна , но уча в София, така, че не ми пречи да се лекувам и там .
Цени:

Лечение с метални брекети около 2500 - 3200 лева



Лечение с естетични прозрачни кристални ( сапфирени )или висок клас керамични брекети около 3400 - 3900 лева. Лично аз май съм най-склонна за тези, не ми е чужда суетата човешка...



Определено са доста по-малко грозни !

Лечение със самолигиращи тип Деймън брекети (от д-р Деймън / Damon /, а не като диамант, макар, че за тия пари наистина би трябвало да получа диамантени ) , около 3400 - 4200 лева в зависимост от ортодонта или типа брекети - метални или полуестетични. На мене ми изглеждат доста по-кофти от прозрачните... / на снимката долу в горната челюст са полуестетични, а в долната челюст - метални Деймън /




Лингвални - от 6500 лева и нагоре. Проблема е, че ги работят на много малко места в България.

За Инвизалайн не знам, ама очаквам да е там някъде...

Естествено Здравната каса не покрива нищо. Това са базови цени, за сложност или допълнителни неща (на една моя приятелка се наложи да и поставят микроимплант ) цената може да се качи малко.
Важно е да се пита каква е каква е крайната цена на лечение и дали е фиксирана, да не ви накачулят хиляди допълнителни неща в хода на лечението... Не е зле и да се поровите в нета, да прочетете отзиви за конкретния стоматолог ...

Успехи на всички мацки които са се решили, аз продължавам още малко с рисърча, като започна лечение обещавам да споделя...

Ето и сайтове на някои ортодонти да си ги разглеждате за обща информация, има и снимки на случаи:

http://www.valortho.com

http://www.ortodont.biz

http://www.usmivki.com

http://www.kamendent.eu

http://www.bgortodont.bg

http://www.orthodont-bg.org

Отговори с цитат
  #56  
Стар 16th March 2008, 09:17
cveti_v cveti_v не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране брекети

И аз съм с брекети от седмица насам. Моите са сапфирени, не се виждат. Първите три дни са трудни, но след като премина изтръпването и раничките се чувствам комфортно, дори ще ми липсват, когато дойде време да ги свалям. Успех на всички! :-#)
__________________
I Depend On Me...
Отговори с цитат
  #57  
Стар 25th March 2008, 15:54
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Вече 3 месеца съм с лингвални и съм доволна, зъбите ми се движат доста бързо. За съжаление стърчащият кучешки още не е вързан за дъгата, защото тепърва ще му се прави място, като се издърпат задните назад. А ще се издърпват с помоща на микроимплант, който вчера завинтиха в небцето ми . Скоро ще пусна снимки с преди и след и ще ги ъпдейтвам, надявам се с добри резултати.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 23rd November 2008, 10:47
black_mamba black_mamba не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 7
По подразбиране

Sunflowera какво става с ле4ението ти?
Отговори с цитат
  #59  
Стар 25th November 2008, 17:46
alfega alfega не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 10
По подразбиране

Sunflowera, здравей!
Ти си единствената, която споделя накаква информация за лингвални брекети, моля те, дай координати на ортодонта си. Ако си ходила при повече от един, още по-добре.

Не искам да отида при някой, който не работи с лингвални брекети, и той да ми каже дежурно, че те за моя случай не стават...
Отговори с цитат
  #60  
Стар 25th November 2008, 19:48
black_mamba black_mamba не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 7
По подразбиране

alfega не съм Sunflowera , но знам 4е д-р Димова слага такива бреки, защотото и аз се интересувам от тях ....много искам Sunflowera да се появи да ни разкаже какво става с нея
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:03.