IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 8th January 2008, 20:18
Аватара на Allure_
Allure_ Allure_ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1 270
По подразбиране

И аз имах изкривяване като по-малка.После почнах да се занимавам повече със спорт и танци и проблема се реши.Пилатеса наистина е много добро решение.Ето това е едно от упражненията специално за гърба,не е никак сложно: http://www.easyvigour.net.nz/pilates/h_csealbeg.htm
Отговори с цитат
  #32  
Стар 11th January 2008, 17:58
absentee absentee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Някои от вас писаха, че са имали сколиоза и са се оправили - на колко години сте? Мисля, че след 25 вече няма шанс, защото костите са се изградили напълно... От друга страна, мисля си, че след като може да се влошава, значи логично е и да може да се подобрява?

absentee, а теб страх ли те беше от водата, преди да се научиш да плуваш? Аз много обичам, но само "жабешката" - ако трябва да си потопя главата във водата, изпадам в паника Дали някой би се занимавал с мен, то май е повече психологически проблем това

Не ме е било страх. Всичко зависи от треньора ти - дали ще му се занимава, и ако да - вече от теб самият. Трябва да му се довериш на 100%! След това се отпускаш малко по малко и накрая ще го преодолееш...
Отговори с цитат
  #33  
Стар 16th April 2008, 11:44
naumbg naumbg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 26
По подразбиране

Упражнение за изправяне на гърба ето:
Лежите на твъдия под у дома по гръб продължително време всеки ден.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 19th May 2008, 07:25
azyasen azyasen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 22
По подразбиране

Добре де защо не ми отваря първия линк към дата.бг ? аз правя едно упражнение нещо като люлка към което Аллуре_ е дал/а линк и го правих и още на първия ден отзад на гърба ми се излезна една червенина ... Ефикасно ли е това упражнение някои знае ли нещо повече
Отговори с цитат
  #35  
Стар 19th May 2008, 23:09
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

за линка от 1ва стр и на мен сега не ми се отваря, незнам защо
виж тук
по повод на упражненито наречено люлка- или го правиш на неподходяща повърхност или с много повторения. ако нямаш постелка за земя пробвай с по-дебела кърпа непример.
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #36  
Стар 20th May 2008, 08:21
azyasen azyasen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 22
По подразбиране

Явно многото повторения пише от 6 - 8 аз правих първия ден 15 после ги намалих на 10 това не ме боли даже усещам как се оправя ли де да знам :Д а постелка не ми трябва... Имам един въпрос полезно ли е да се спи с възглавница ... ?
Отговори с цитат
  #37  
Стар 20th May 2008, 08:29
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

зависи от това до колко ти е удобно от висока се получанат бръчки
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #38  
Стар 20th May 2008, 08:30
azyasen azyasen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 22
По подразбиране

ми казаха ми че все още имам шанс се пак съм на 19 години дали упражнението е подходящо нз ... А за възглавницата ми е по удобно но сутрин ме боли врата често спя на криво за това без възглавница сякаш съм по добре сутрин и по - лесно се наспивам което нз как се получи :Д и едва ли е от това де ...
Отговори с цитат
  #39  
Стар 1st June 2008, 13:54
napalmov napalmov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 4
По подразбиране

За момичетата, които се чудят дали да започнат плуване:
Няма какво да се чудите, записвайте се някаде с треньор (особено сега лятото като имате повече време) и за около 3 месеца интензивно плуване ще плувате поне 3 от 4 стила. И въобще няма да се притеснявате или срамувате... всеки се учи. Първата ми тренировка по плуване беше като бях на 15 (сега съм на 19), а всички около мен бяха някакви много малки хлапета и на мен ми беше много зле и гадно, обаче не се отказах. Така че не му мислете. Това, освен че е супер полезно ще ви остане за цял живот...където и да отидете ще знаете че може да плувате... Надявам се че съм помогнал.

П.С. absentee да те питам, за изправяне на гърба брус-а ли е най-полезен?Как мислиш?
Отговори с цитат
  #40  
Стар 8th October 2008, 14:28
fit-bg fit-bg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Varna
Мнения: 2
По подразбиране

По принцип има две движения при коригиращите: тези които се занимават с кинезиотерапия, твърдят че мускула следва костта и обратно привържениците на фитнес корекциите са на мнението че ако се отслабят и стегнат определени мускулни двойки се постига и корекция в стойката на човек.
Пилатес са добра алтернатива, но специално за коригиране упражненията от йога са на много добро ниво.
За комплексно изправяне на гърба погледнете тук: http://newiaqua.royalsbg.com/article-629.html
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Упражнениезаизправяненагърба
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:51.