IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1331  
Стар 18th April 2008, 10:47
ellica ellica не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 96
По подразбиране

Здравейте, слънчев и заслабващ ден на всички! Аз да ви се похваля, "зарибих" още две приятелки в нашата "права вяра" Вече са на седмица режим, чувстват се добре и имат резултати. То при тях нуждата е по 5-6 кг мах, ама айде ще ги пиша в отбора

И друго ще се хваля - вчера питам комшиите от другия склад до колко мери техния електронен кантар, а те ми викат - до 1,5 тона. Аз прецених, че ще ме издържи , помолих ги Очтиво да ме оставят насаме, нагласявам с точност до 100 грама и кво да видя - показва 2 кила по-малко ?!?! Сутринта се меря пак на моя в къщи, пак старите показания, после пак на този големия ел. - пак -2 кг. Т.е моЙто кантарче не е много верно демек! Нооо, радостното е, че засега повече не съм свалила, но съм по-малко! Тичам да си променям лентичката!

Добре дошли на всички новички и от мен!

Chervenokoska_2, чакаме нЕкоя конкретна рецепта от твоя милост
Izabo, ей сега тръгвам из града, дай адрес, ама ще ти донеса един букет марули, не шоколад
Отговори с цитат
  #1332  
Стар 18th April 2008, 12:21
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Давам рецепти.
Най-лесен десерт - желирано кис.мляко:
1коф. обезм. к.мляко; 1пак. желатин; Степ по избор вкуса
Накисвате желатина в 100-150гр вода да се подуе. После го разтопявате на водна баня. Оставяте малко да изстине. През това време разбивате кис. мляко с още 300гр. вода, слагате степче на вкус, ако искате - по-сладко - подсладител. Привабяте желатина, разбърквате, в чаши и в хладилника. След няколко часа сте готови!
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #1333  
Стар 18th April 2008, 12:26
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Чийзкейк:
За блата:
2яйца, 1/2 коф. обезм. кис. мляко, 6 с.л. трици, 1/2 пак. бакпулвер, подсладител на вкус
За отгоре:
1коф. обезмаслено кис. мляко, по желание 1пак. Екскуиза, Степ по избор, 1пак. желатин
Продуктите за блата се смесват и пекат на по-тънко в тавичка - или постлана с хартия за печене или леко намазана с олио. Отгоре сместа се прави като за желираното кис. мляко. Залива се върху блата и хоп в хладилника. Като се стегне - по желание степче с много малко вода разбито се полива отгоре.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #1334  
Стар 18th April 2008, 12:32
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Лазаня:
За корите:
Продуктите са като за блата за чийз кейк, но без подсладителя, вместо него сол. прави се тънък слой.
Плънка:
Размива се малко дом. пюре с вода и се добавя пил филе. Ако искате с тел. кайма - тя се задушава с водичка и се прибавя или пюрето или червен пипер. Слага се пресел лук, пресен чесън (сега са ткива), 1кис. краставица, подправки на вкус - чубрица, чер. пипер, и каквото друго ви харесва. Сол на вкус
За сос бешамел:
500-600мл обезм. пр. мляко, 1/2 пак. царевично нишесте, сол, индийско орехче, чер. пипер. Сгъстявате млякото с нишестето и слагате подправките.
Накрая в тавичка редувате кора от хляба, плънка, сос. Най-отгоре да е сос. Бутате във фурната колкото да хване коричка - най-много 15-20 мин и сте готови за папкане.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #1335  
Стар 18th April 2008, 12:38
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Изварата си я забърквам с кутийка риба тон, пресен чесън, къри, сварено яйце, черен пипер и друга зеления. Сол на вкус.

Пилешки кюфтаци - мелите пилешки гърди, лук, 1 яйце, малко трици, подправки. Оформяте кюфтета и на тефлонов тиган - стават много бързо, за да не станат много сухи, може малко кис. мляко. Гарнирате с чеснов сос от кис. мляко с чесън на прах и сол.

Дюканското кексче - 2яйца, 1/2 коф. кис. мляко, 1/2 пак бакпулвер, щипка сол, 6с.л. трици. Добавка, пуешка, пилешка шунка на ситно. Разбърквате и печете или в малки отделни форми или в малка тавичка.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #1336  
Стар 18th April 2008, 12:41
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

За ПЗ Супа топчета:
Правите си топчета от телешка кайма, варите във водичка, аз ги овалях в малко пшен. трици. После на кубчета малко морков, чушка, зел. фасул, тиквичка, броколи, каквото искате още (лук, чесън). Посолявате на вкус. Разбивате едно яйце и през цетка пускате в кипящата вода, за да стане на фиде. Може малко пр. мляко да не е прозрачна супата, черен пипер също, оцет.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #1337  
Стар 18th April 2008, 12:45
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Пълнени пил. гърди (пържола от бут без кожата):
Взимате си пресни пилешки гърди или пържоли без кожата и ги начуквате. Приготвате плънка от пресен лук, пресен чесън и режимна шунка. Посолявате на вкус, пълните ги, отгоре парченче топ. Сирене Екскуиза 0,1% и ги зашивате. Слагате в тавичка, малко водичка или направо във пликове за печене. Отгоре заливате с червен пипер разбит във вода. Печете. Гарнитурата е по-избор Това става за всички дни от режима.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #1338  
Стар 18th April 2008, 12:51
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Крем - карамелът е ясен как се прави, като захарта се заменя с подсладител. Просто не правите карамел, а изсипвате направо във формички или тава и на водна баня. Печете на 150 град., защото на по-силно се отделя вода.

Може да си направите шкембе чорба, който обича - шкембето е позволено. Просто не слагате мазнина.

Може да си направите желиран език (телешки най-добре), като може да добавите и сварео тел. месо, 1кис. краставичка и варено яйце, черен пипер и сол на вкус към желатина.

Воденички, сърца и други - на фурна, с подправки, червен пипер, лук и вода.

Рибата - слагате каквато риба искате филе или цяла с кожата - вътре резени лимон, скилидки чесън необелени, сол (вадите после лимона и чесъна), завивате във фолио и във фурната.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #1339  
Стар 18th April 2008, 13:30
ellica ellica не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 96
По подразбиране

Chervenokoska_2, много ти благодаря! Много интересни рецепти!

Аз не си готвя много, макар че обичам да се занимавам, защото ... изяждам сготвеното за 2 дни още първия То това идва от липсата на време де, с тази работа.. Но сега през почивните и предстоящи празнични дни ще си позволя едно Дюканско угощение
Отговори с цитат
  #1340  
Стар 18th April 2008, 15:46
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Мили момичета...не искам да се повтарям, но има специална тема за дюкански рецепти и мисля че на тази последна страница мястото и е там! Нека тук само обсъждаме режима, а там само рецепти да има (и в рими почнах да говоря вече)
нпп, нИ сЪ коси оТи че ти мИне Ще се снимам скороо обещавам (ам то така без повод не върви де..не че не съм го правила )
_Debelanka_, много си права душа (въпреки че като пишеш хващам бас че си седнала) Вчера никакви яйца лицето ми е по-добре Ама яе видим де...кое от кое е
Вчера нали ми беше ужасно денче..и след обяд си взех почивка- никво свирене, учене..нищо..пих чай, запалих си ароматни свещи (оф едната на крем карамел мирише и по едно време ми идеше да я ръфна ), после филм гледах, взех си вана и си легнах! Днес съм отново доброто детенце Гери
Вече ще гледам да свщ възможно повече!!!!!!
Вие как сте момичета..нещо напяоследък всички са много заети
Оооо да щях да забравя: казаха ми да пия противозачатъчни за лицето..някой правил ли го е това..
Аз отивам да потичам малко и после се връщам да ви проверя!
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетатанаПиерДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:58.