IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th May 2008, 12:45
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране между ханша и талията

Много ви моля за помощ. Идва ми вече да крещя здраво. Искам само да разбера как се моделира тази част от тялото между ханша и талията.....паласки ли са това или какво?
Коя мускулна група трябва да натоварвам, за да стопя досадните натрупвания там. Много ви моля за помощ или насока поне. Нямам никаква възможност за фитнес, така че трябва да се справям сама с това при домашни условия....Диетата не е достатъчна, зная това. Сега е време за физическо натоварване, но какво?????????????????
Само да добавя, че това ми е наследство от бременността и раждането. Иначе нямам проблеми с килограмите, но визията в тази час ме докарва до истерия
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th May 2008, 08:22
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Ако правилно те разбирам, това са "дръжките" на хълбоците отстрани? Май типичните паласки са по-горе отстрани на талията.
Ако да - аз имам същия проблем, винаги съм го имала, без да съм била бременна, включително в годините, когато не бях дебела (в последните три-четири години натрупах доста кила). Естествено, с отслабването тези неща намаляват и с напълняването се увеличават, но при мен винаги ги е имало в някакъв размер, страшно развалят вида на задника. На снимките от 11-12-годишна възраст по бански също се виждат. Просто си ги имам и тва е. Стигнах до извода, че май само липосукция му е майката (изключвам изпосталяване като концлагерист, което освен грозно е и трудно постижимо). Не се подигравам, и аз с години търся решение и нямам до момента. Но щом при теб някога ги е нямало, може пък да има надежда... Антицелулитни, отслабващи и прочие процедури може би?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th May 2008, 12:13
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mira_sm
Ако правилно те разбирам, това са "дръжките" на хълбоците отстрани? Май типичните паласки са по-горе отстрани на талията.
Ако да - аз имам същия проблем, винаги съм го имала, без да съм била бременна, включително в годините, когато не бях дебела (в последните три-четири години натрупах доста кила). Естествено, с отслабването тези неща намаляват и с напълняването се увеличават, но при мен винаги ги е имало в някакъв размер, страшно развалят вида на задника. На снимките от 11-12-годишна възраст по бански също се виждат. Просто си ги имам и тва е. Стигнах до извода, че май само липосукция му е майката (изключвам изпосталяване като концлагерист, което освен грозно е и трудно постижимо). Не се подигравам, и аз с години търся решение и нямам до момента. Но щом при теб някога ги е нямало, може пък да има надежда... Антицелулитни, отслабващи и прочие процедури може би?
Почнах да правя едно упражнение за талията. Като го правя, чувствам усилие, натиск или направо смачкване в тази част на тялото. Дано след седмица да усетя някаква промяна, в противен случай стимулът ми ще се изпари. Все се надявам, че някой по-запознат ще се включи в темата и ще даде мнение
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th May 2008, 12:32
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Има едно упражнение от каланетиката - аз смятам, че е ефикасно. Пробвай го, ако искаш - Заставаш в разкрачен стоеж (разкрача да е колкото широчината на рамената), прбираш таза напред и нагоре - колкото можеш, кръста да е прав, изпъваш си едната ръка максимално нагоре и опъваш колкото можеш - опитваш се да пипнеш тавана (другата ръка е на кръста), с изпънатата ръка започваш да се навеждаш встрани (ако е опъната дясната ръка - навеждаш се наляво) - колко можеш по-надолу, след като си достигнала максимално надолу, задържаш в това положение и започваш леки пружиниращи движения нагоре-надолу, с амплитуда 1-2 см максимум. Целта е да се опъва проблемната зона колкото може повече. Правят се 100 такива пружиниращи повторения, след което БАВНО (всичко трябва да се изпълнява много бавно) тръгваш с ръката (изпънатата) напред - правиш един кръг напред и тогава се изправяш, да не е рязко нагоре. След това се повтаря с другата ръка.
Ох, дано ме разбра. Иначе това е от книгата "каланетика - стегнат корем за 20 мин дневно". Аз навремето като ги правих упражненията, свалих около 2 см от обиколката си за 3 седмици, но сега е доста по-трудно де, а и не мога вече да го правя (забранено ми е да си изпъвам ръката).
А ти кое упражнение изпълняваш?
Дано съм помогнала.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th May 2008, 11:14
LaDy`KiLLaZz LaDy`KiLLaZz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 7
По подразбиране

lele tova e dosta trudno, no dano se okaje efikasno :P
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th May 2008, 12:39
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Има едно упражнение от каланетиката - аз смятам, че е ефикасно. Пробвай го, ако искаш - Заставаш в разкрачен стоеж (разкрача да е колкото широчината на рамената), прбираш таза напред и нагоре - колкото можеш, кръста да е прав, изпъваш си едната ръка максимално нагоре и опъваш колкото можеш - опитваш се да пипнеш тавана (другата ръка е на кръста), с изпънатата ръка започваш да се навеждаш встрани (ако е опъната дясната ръка - навеждаш се наляво) - колко можеш по-надолу, след като си достигнала максимално надолу, задържаш в това положение и започваш леки пружиниращи движения нагоре-надолу, с амплитуда 1-2 см максимум. Целта е да се опъва проблемната зона колкото може повече. Правят се 100 такива пружиниращи повторения, след което БАВНО (всичко трябва да се изпълнява много бавно) тръгваш с ръката (изпънатата) напред - правиш един кръг напред и тогава се изправяш, да не е рязко нагоре. След това се повтаря с другата ръка.
Ох, дано ме разбра. Иначе това е от книгата "каланетика - стегнат корем за 20 мин дневно". Аз навремето като ги правих упражненията, свалих около 2 см от обиколката си за 3 седмици, но сега е доста по-трудно де, а и не мога вече да го правя (забранено ми е да си изпъвам ръката).
А ти кое упражнение изпълняваш?
Дано съм помогнала.

Да, наистина е трудничко. Ще го правя и него. Значи аз правя едно упражнение, което наподобява някое от йогата:
Поза: Разкрачен стоеж, краката са разтворени на ширината на раменете. Отново следва опъване с едната ръка нагоре към тавана, докато другата е на кръста. От това положение започва бавно, постепенно и плавно плъзгане по страничната част крака с дланта на ръката, която е поставена на кръстана, като се стремим да достигнем именно петата. Това, разбира се е невъзможно, но се стремим. Така следват плавни движения с поне 20-30 повторения. След това с другата страна. Това го правя поне 5 пъти на ден от двете страни. Мисля, че има ефект, но това със сигурност ще го кажа след 2-3 седмици.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: междуханшаталията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:33.