IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 23rd July 2006, 22:06
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ако наистина зад отговорите стоят компетентни лица,много хубаво като идея,защото много хора биха отишли на подобна консултация,но или не намират време или се притесняват да отидат.И такава онлайн консултация улеснява нещата много.Чакаме да пишеш какъв отговор ще ти дадат,а за дъщеричката ти,ще ти кажа една моя приятелка как си убеди детето,че няма нищо по-хубаво от детската градина.Започна да го подготвя месец преди това,най-напред с истории,как едно време тя като е била малка,е чакала всеки ден в ДГ с нетърпение,колко хубаво е било да си играеш по цял ден с толкова много деца,колко много играчки има там и т.н.Докара го до такава ситуация,че в един момент той сам каза"Мамо,а защо и аз не ходя в тази детска градина?"
Естествено,всичко зависи от конкретния случай,но пробвай да и представиш едно хубаво място,където по цял ден ще може да си играе с много други деца на нейната възраст,без да и казваш,че ТРЯБВА да тръгне на градина,наведи я на мисълта сама да поиска.
Дано да съм ти дала някаква идея
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23rd July 2006, 22:15
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Благодаря ви на всички!

bimbi,
сетих се за коя Светлина казваш Надявам се да не е тя, ох, много смешно ми стана.

apoklistika,
аз така процедирам, убеждавам я че ще й е добре там, но в един момент се усещам, че може да постигна обратен ефект. Понякога сякаш се ентусиазира, а в следващия твърдо отсича : "Няма да ходя на детска защото ще плача за мама!"

Абе все ще се преживее някак.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 23rd July 2006, 22:16
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
Цитирай:
Първоначално написано от TedyK
а за детската градина аз имам лоши спомени от моята.
Защо, TedyK, заради раздялата с мама или по друга причина? Ако не е тайна.

yavor,
прав си, определено е редно да пазя дистанция.
Ами татко ми идваше да ме взима винаги „пъйва” от градината.
Учителката ни беше някаква..... Спомням си, че един зимен ден ни заключи няколко непослушни деца в тъмното мазе. Ама знаете, че зимните дни са къси. Свечерява се още около 4.30. Каза, че ще ни изяде мечката. Още си го спомням като днес. Едно такова тъмно, студено, мрачно. Ужас. Бях на 3 год. За щастие татко ми дойде да ме вземе рано. на следващия ден след инцидента, ч не можех да играя с децата и трябваше да стоя мирно на столчето целия ден. За назидание.
Преместиха ме след това на друга градина, но мина доста време.
За това съм казала, че аз моите деца един ден на градина няма да ги давам.
Обаче приятелките ми си дават децата. Вярно, през 10 дни са болни, ама свикват да сред други деца.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 23rd July 2006, 22:21
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ти пък ся как я уплаши
сина ми го дадох на ясла на година и три месеца, плака първите 2 седмици, сега даже и чао не ми казва като влиза. аз съм на мнение, че за децата е по-добре да са там. ама всеки си знае детето, и си решава сам. аз просто нямах друг избор
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23rd July 2006, 22:26
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И аз си мисля,че е по-добре да е сред деца,а и освен това едва ли в днешно време ще се случи подобно нещо.Все пак сега има детски градини на доста по-високо ниво,отколкото като сме били ние деца.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24th July 2006, 00:37
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

ааа не плаша никого. само кавам какви спомени имам аз.
ама сигурно когато имам дете един ден и аз ще го давам на градина.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 24th July 2006, 07:19
Natasha Natasha не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 191
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
детето е много привързано към мен, отделя се трудно и ме е страх от постъпването й в ДГ.
Прати я за няколко часа,един час,ако трябва-стой някъде наблизо.Кажи и,че я водиш при деца,които искат да поиграят с нея и да и покажат играчките си.Дори и да пророни няколко сълзи,ти ще разбереш,ако и е било интересно все пак да е сред деца.За 1 седмица ще свикне.
Обаче има деца,които просто не са за детска градина.Аз бях такова дете.Не ревях-беше ми под достойнството ,бях кротка и изпълнителна,обаче почти не общувах с децата и очите ми бяха все вперени в прозореца за да видя дали майка не идва.Чудесни учителки,но аз си тъжа и това е.Затова много се дразня,като чуя някой да казва:"Ще пореве и ще и мине-как иначе ще свикне да се справя в колектив".От дете до дете има голяма разлика и само ще го травмираш,ако го караш да не бъде себе си.Ако не се получи с дъщеря ти,подготвяй вариант да си я оставиш в къщи и да пробваш пак догодина,може тогава да прояви интерес.Това,че децата в градината стават 'оправни'е мит.Аз си останах срамежлива и чувствителна дълго време,сега съм си истински Лъв по зодия и асцедент Не насилвай детето-ако видиш,че не се "вписва" в градинката,не я пращай.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24th July 2006, 07:37
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ми то по принцип нали се почва с по един час, и постепенно се увеличава времето, включва се и обяд, после и спане...минава доста време докато се тръгне на ясла/градина целодневно. Борката винаги е бил много контактен, непознати от бебе го взимат на ръце и той не реве, а като тръгна на ясла и ми казаха че седял сам в ъгъла се изумих сега 8 месеца по-късно вече се чуства като у дома си и им се качва на главите.
случаите като Наташа са явно много малко, аз още не съм чувала за такъв, на всичките ми приятелки децата тръгнаха на ясла тия месеци, без проблеми.
има обаче и друго - колкото по-малко е детето, по-лесно свиква...ако дъщеричката ти досега е седяла все вкъщи при мама и баба, може и да е малко по-трудничко. ама трябва да пробваш, успех
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24th July 2006, 08:15
Natasha Natasha не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 191
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
случаите като Наташа са явно много малко, аз още не съм чувала за такъв, на всичките ми приятелки децата тръгнаха на ясла тия месеци, без проблеми.
Не са толкова малко,но не всеки може да си позволи да си задържи детето у дома.Брат ми и едно Нели постоянно висяха на оградата на градинката и гледаха минувачите дали сред тях няма да е мама.Сърцето ме болеше и заобикалях градинката отдалече,за да не гледам рижата главичка с огромни сиви насълзени очи.Но нямахме избор и на 11 месеца го дадохме на ясли.Но пък повечето деца бяха много доволни и се сърдеха на майките си,че идвали рано да ги вземат.Надявам се,че и при тебе,Асет,ще е така.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 24th July 2006, 08:51
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Асет,
да ти кажа честно, малките са големи манипулатори Моите и двамата такъв театър играеха, а аз будалата се скъсвах да рева пред яслата от жал. Водех ги по 1 час, по 2 часа ,по половин ден - и така две седмици. Та аз рева, а те наште, докато съм при тях рев, като изляза още на втория ден се кротвали и хукват да обръщат яслата наопаки. Като отида да ги взема пак тъжни. Абе докато им повярвам на сестрите, че ме правят на луда, големи страдания преживях. После и моите като на Бимби ми се караха защо ги вземам рано. Стискам ти палци детенце бързо да се приспособи, да не те прави на маймуна и ти да си спокойна. Аз моите си ги гледах абсолютно сама от раждането и затова си мислех, че са безкрайно привързани - дръжки
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Психологическиконсултации
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:46.