IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 24th July 2006, 22:09
elison elison не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 8
По подразбиране

здравейте, имам булемия вече от 5 години, просто е ужасно, решила съм и ще престана, здравето е преди всичко, човек трябва да се обича за да живее...а аз явно не се оценявам достатъчно. въпроса ми е - някой пил ли е прозак, с рецепта ли се изписва, каква е цената му, питам защото засега нямам намерения да ходя по лекари, просто мисля, че и сама бих могла да се справя
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25th July 2006, 01:07
summer_68 summer_68 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 236
По подразбиране

ако мислиш че може да се справиш сама не виждам защо трябва да пиеш прозак.доколкото знам е доста силен антидепресант и според мен не е правилно да го приемаш без да ти е назначено за лечение.на своя глава може да пиеш аспирин но не и прозак а да не говорим че има и по-нови, с по-малко странични действия вече медикаменти... успех на теб и всички останали дано успеете да се справите
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25th July 2006, 10:11
Natasha Natasha не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 191
По подразбиране

Каква е разликата между булимия и анорексия?
От какво се провокира:желание за перфектно тяло или силна депресия,която задейства самоунищожаването на организма?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 25th July 2006, 11:30
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

оф, и аз нещо не мога да ги опрая тия двете болести някой разбиращ дано да ни светне
Отговори с цитат
  #15  
Стар 25th July 2006, 12:12
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

при анорексията непрекъснато мислиш, че си дебел, вманиачаваш се да отслабваш, хвърляш храната си, намираш си оправдания за пред хората да не ядеш изобщо..превръщаш се в скелет...съзнанието ти е болно - думи на анорексици:" - Кога ще спреш да гладуваш, колко килограма трябва да станеш, за да си доволна? - Нула !! "...
а при булимията не винаги си скелет - просто яденето предизвиква гузната ти сувест и след като ядеш, повръщаш принудително...в един момент обаче не можеш да не повурнеш след ядене...стига се до там да не можеш да приемеш и една лъжичка вода, без да повърнеш...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25th July 2006, 21:09
elison elison не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 8
По подразбиране

смятам, че не е задължително след време да повръщаш от само себе си,аз имам булемия както казах вече от 5 години и съм забелязала, че когато повръщам по често, все по трудно ми е следващия път, което предполагам е добре, защото не съм привикнала, а оттук нататък всичко е въпрос на воля,въпросът е че е трудно, наистина трудно - по принцип имам воля, но това ме съсипва, а най големия ми страх е ,че се е отразило вече необратимо на здравето ми
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th July 2006, 11:38
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

не знам какво ти минава през мислите, не знам как 5 години осъзнаваш, че имаш булимия и разбираш, че съсипваш здравето и въпреки това не си се излекувала..със сигурност не е лесно и не става бързо, но съветвала ли си се с лекари, действала ли си по въпроса?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th July 2006, 21:27
summer_68 summer_68 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 236
По подразбиране

ето тук http://together.edu.ms/viewtopic.php?t=6 попаднах на доста инфо за Анорексия - anorexia nervosa и Булимия – Вulimia nervosa
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th July 2006, 10:41
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

А има ли нещо за изключително популярната histeria femina nervosa
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28th July 2007, 01:24
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Анорексията - да напълнееш, все още не значи, че си оздравял
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лекувалисеанорексията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:46.