IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 1st July 2008, 14:41
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Ivanin, съжалявам, че си имал толкова кофти опит.
Аз съм с лингвални и не плащам за натягане и смяна на дъгите, тоест не плащам нищо при месечните си посещения. Иначе ми излизат 2000 евро за горна челюст, което е най-евтината цена за лингвални, която съм чувала в света. Относно скоростта на лечение, не ми се вярва ортодонт умишлено да забавя такова, по-скоро има такъв метод на работа или просто не е добър. Може би е трябвало да го смениш, ако си се съмнявал във възможностите му. Поздрави и успех с лечението ти (явно е към края си)
Отговори с цитат
  #32  
Стар 1st July 2008, 23:30
selvaggia selvaggia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: софия
Мнения: 91
По подразбиране

Да се изкажа и аз по темата

Та ,значи, Ivanin, много кофти късмет си имал и не си си намерил ортодонта Аз си ги носих брекетите две години без малко и се получи идеааален резултат А долните ми зъби бяха в плачевно състояние,имах свръхбройни при това, и ужаса на ужасите-един зъб ми растеше в челюстта под другия!Показват ми панорамните снимки "преди" на студенти сигурно...Но ми ги нареди ортодонтката като бисерчета и вече съвсем не спирам да се хиля-постижения да показвам Преди две години и половина ми махнаха железата и сега леееко ми се струва,че са ми поразместени зъбите,но едно приятелче(зъболекар) каза веднага да си извадя мъдреците,че много поникнали и май те мътят водата Абе-то е ясно,че при ортодонтката пак трябва да отида да погледне, но съм се закотвила много сериозно във Варна и не ми се прибира в София...
Ееее,сори,много странична информация изпонаписах,ама такава съм си аз-малко хаотично мисля...
__________________
La vita e' bella
Отговори с цитат
  #33  
Стар 7th July 2008, 11:03
Елинор Елинор не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Ivanin, мисля, че просто не си попаднал на правилния ортодонт. А иначе, не съм съгласна, че лечението в България е чиста търговия. Водеща е репутацията на ортодонта - когато сметнеш, че си попаднал на подходящия човек, просто го поглеждаш в очите и му се доверяваш, като го оставиш да си свърши работата. Естествено е, че печелят от труда си, това не е Армията на спасението. И факта, че искат достойна цена за труда си не ги прави лоши специалисти и неморални хора. Нормално да е скъпо лечението - материалите са скъпи, инвестицията в кабинет и обурудване е скъпа, да не говорим за инвестираното време и средства в образование (6 години и нещо следване по стоматология + 3 години специализация по ортодонтия + сума допълнителни курсове и обучения). Лошото е, че държавата е няма в случая, и здравната каса не покрива нищо от ортодонтското лечение, дори и при деца, за разлика от много други държави в ЕС.
Иначе съм от Варна, на 500 км., лекувам се там и не мисля, че ситуацията е много по-различна от София. А цената за лечението ми е фиксирана от самото начало и ортодонтката ми няма никакъв интерес да го забавя умишлено. Но не забравяй, добрите ортодонти, които предлагат качествено лечение си имат и съответната цена. Безплатен обяд няма. Както няма и нищо по-подозрително, от това някой да ти обещае да ти свърши нещо на цена, много по-ниска от останалите. Обикновено излиза по-скъпо впоследствие, в един или друг аспект...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: брекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:43.