IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 31st July 2008, 22:39
Vessi61 Vessi61 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Аз лично отдавна страдам от проблема с хемороидите.Опитвала съм да се лекувам с какво ли не.При последното ходене на лекар ми изписаха Флебодия.Не знам дали сте чували. Само след три дни вече имах облекчение.Не мойете да си представите какъв бърз и добър резултат има.
Отговори с цитат
  #242  
Стар 14th August 2008, 10:03
AC/DC AC/DC не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: bulgaria
Мнения: 25
По подразбиране

Д-р Юлиянов от Стара Загора работи в същия ендоскопски хирургичен център, в който работи и д-р Матев, но с различни приемни часове, така че не е проблем да се обадите на телефон 0 700 140 10 и да си запишете час.
Отговори с цитат
  #243  
Стар 14th August 2008, 12:43
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vessi61
Флебодия.
Не се препоръчва използването му от бременни и кърмачки.

AC/DC, можеш да го добавиш в координатите ако искаш.
Отговори с цитат
  #244  
Стар 15th August 2008, 15:49
СТОИК СТОИК не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Нова съм тук, но изчетох темата, естествено защото и аз съм във вашия клуб.Останах с впечатлението, че Мария, ти си се оперирала вече. Все още ли го имаш проблема или искаш само да си полезна на такива като нас? Защото, ако все още не си решила проблема, направо се отчайвам!
Отговори с цитат
  #245  
Стар 18th August 2008, 11:16
AC/DC AC/DC не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: bulgaria
Мнения: 25
По подразбиране Флебодия

Нищо не знам за този препарат, но до колкото разбрах става въпрос за разновидност на Детралекс - може би е същия, но от друг производител
Отговори с цитат
  #246  
Стар 18th August 2008, 11:21
AC/DC AC/DC не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: bulgaria
Мнения: 25
По подразбиране до Стоик

Недейте стоически да търпите болките - не си заслужава, а съберете кураж и идете на лекар. И ако моето скромно мнение има значение -безкръвното премахване на хемороидите е за предпочитане пред операцията.
Отговори с цитат
  #247  
Стар 22nd August 2008, 16:51
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СТОИК
Останах с впечатлението, че Мария, ти си се оперирала вече. Все още ли го имаш проблема или искаш само да си полезна на такива като нас? Защото, ако все още не си решила проблема, направо се отчайвам!
Решим е проблема. Това е сигурно.

Писала съм на стр.2 за мойта одисея, да не я повтарям пак.

Темата ме вълнува, защото решението е много достъпно, но огромната част от пациентите много трудно се решават да отидат дори на преглед, камо ли на оперативно лечение (а то може и да няма нужда от такова, зависи от положението).

Съгласна съм с мнението на AC/DC
Отговори с цитат
  #248  
Стар 26th August 2008, 21:55
анонимен :) анонимен :) не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте... май и аз ще се присъединявам към вашите мъки

Някой по запознат може ли да ми обясни какво ми трябва за да отида на преглед? Направление от личния и ли тези не важат?
Също и към кой лекар в София мога да се обърна и има ли клинична пътека от здравната каса(или както там се казва).
Отговори с цитат
  #249  
Стар 28th August 2008, 22:29
Meila Meila не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 32
По подразбиране

Аз отдавна не съм писала,въпреки,че поставих въпрос. Значи след раждането,въпреки,че раждах секцио,вече окончтелно се реших да ги махам тия гадове. Само дето не знаех колко вътрешни и външни имам. След много чудене отидох в Юнион клиник http://www.hemoroidi.com/
Много ме беше страх от прегледа,ще боли ли,налага ли се операция в истински смисъл на думата..Прегледа ме д-р Пенева-изключително внимателна! Първо ме намазаха с лидокаинов гел и ме прегледа с помщта на тръбичка широка около 5 см в диаметър и малко по-дълга накрая с камера.Абсолютно нищо не усетих! Оказа се,че имам три вътрешни,които не са за операция,защото с амалки,и три външни,по-скоро висяща кожа от хеморидите. Та ще ми резнат външните,но ми казаха като се захлади да ида октомври,че било по-подходящо. Процедурата ми обясниха така:
инжектира се нещо като упойка в самия хемороид и това е фактически болката,която трябва да се изтърпи за секунди,игличката е като инсулиновите. След това се изрязва хемороида и след 15 мин си тръгваш,общо взето така ми гообясниха,дано е и толкова просто и безболезнено както казват.Но прегледа мина добре,така,че възнамерявам да им се доверя. Мисля,че това не е проблем за подценяване,всички,които се страхуват от болката при преглед и затова отлагат ги съветвам да се доверят на тази клиника.Скъпо е...100лв е уизрязване на хемороид,а 150 лв е за връзване,когато е възможен този метод. Но съм решила да ги дам тия пари.
Отговори с цитат
  #250  
Стар 30th August 2008, 14:49
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

Meila, аз също бях пациент на тази клиника, но не съм доволна. Не само че не съм доволна, ами още не мога да се оправя от последиците след операцията. Малко по горе съм описала през какво преминах и положението ми след операцията стана още по нетърпимо. Съветът ми към всички е (казвам го като препатил човек) консултирайте се и с други лекари, преди да предприемете каквото и да било.И аз имах вътрешни хемороиди, д-р Русев ми ги премахна със зашивател (по неговите думи най новата технология), но не ми каза, че в тялото ми ще останат метални скоби, които остават до живот, от които се чуствам крайно некомфортно, защото при изхождане ги усещам и ми боцкат, и въобще ВИНАГИ ПИТАЙТЕ лекаря за последиците от всяка една тяхна намеса, защото не всеки лекар информира пациента какво го очаква след това. Сега се лекувам при д-р Матев от Ст.Загора. Не бързам с изводите, защото все още не съм се оправила напълно, но определено се чуствам по добре след неговата намеса. Ако оздравея обещавам да ви пиша.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:50.