IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th September 2008, 12:35
elsy elsy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 14
По подразбиране Как да приемам L-Carnitin ?

Здравей те,
много се обарках с този L-Carnitin,едни ми казват да го пия само сутрин преди тренировка,на опаковката пише да се пие вечер преди лягане и сутрин преди тренировка....ами ако ми се наложи да тичам или правя др. упражнения вечер да го пия ли? нещо не ми е много ясно за това го пия сутрин на гладно 20 мин. преди да ходя да тичам.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th September 2008, 14:09
VITAMINA VITAMINA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 133
По подразбиране Re: Как да приемам L-Carnitin ?

Цитирай:
Първоначално написано от elsy
Здравей те,
много се обарках с този L-Carnitin,едни ми казват да го пия само сутрин преди тренировка,на опаковката пише да се пие вечер преди лягане и сутрин преди тренировка....ами ако ми се наложи да тичам или правя др. упражнения вечер да го пия ли? нещо не ми е много ясно за това го пия сутрин на гладно 20 мин. преди да ходя да тичам.
На коя фирма е Л-Карнитина ?
Колко мг . е ? На таблетки ли е или течен ?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th September 2008, 17:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Гледай какво пише на опаковката, какъв е смисъла да питаш за нещо, което не виждаме, а ти имаш опаковка L-карнитина не се пие само преди тренировка, тоест неговото действие не се проявява само по време на физическа активност, така че правилно е написано на опаковката, следвай я нея.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th October 2008, 21:12
pachou pachou не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Варна
Мнения: 7
Изпратете съобщение чрез ICQ до pachou
По подразбиране

Не е точно така. Те могат да ти напишат да го пиеш и по 10 пъти на ден, за да ти свърши по-бързо и да си купиш пак. Ако не помогне няма и да навреди по тази логика, нали така? Ефекта няма да е по-добър от този ако го приемаш правилно. По принцип наистина е най-добре да се приема сутрин и преди тренировка, в зависимост кога ти е тренировката. Това за прием вечер преди лягане едвали е ефикасно. Целта му все пак да ти помогне да гориш повече мазнини през деня, докато се движиш и докато тренираш. А вечер като спиш за какво ти е ???
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th October 2008, 21:22
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Само че те няма да го напишат, това е въпроса ; ) По същата логика, аз ако съм вносител или производител ще ходя по форумите и ще давам грешни напътствия, само дето не виждам такива.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th October 2008, 22:05
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Моят е с кофеин и не го взимам вечер, че не мога да спя. По принцип пия сутрин и следобяд преди тренировка. Сега обаче тренирам сутрин и оставам само с този прием. Събота и неделя почивам от тренировки, но пак го пия само сутрин (понякога яко ме превъзбужда, все едно съм дръннала 2-3 кафета ).
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th October 2008, 20:53
pachou pachou не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Варна
Мнения: 7
Изпратете съобщение чрез ICQ до pachou
По подразбиране

Ами аз нито съм производител, нито вносител, ама има няма 12 години тренирам и мисля, че от опит говоря, а съм тренирал и с един от шампионите на България, който сега се справя доста успешно и като треньор. Така че в никакъв случай не говоря врели некипели, нито преписвам от някъде.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th October 2008, 21:50
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Еми ДА, по същия начин няма опаковки, на които да лъжат, че дори и българските фирми. Много марки ми минават през ръцете и грешни описания, още по-малко чак някакви нагло и умишлено сгрешени - няма.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th October 2008, 17:47
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз го пия 2 пъти на ден, половин час преди тренировки (тренирам 2 пъти по 30 мин. дневно, вкъщи). Не знам дали това е правилния прием, но на мен точно тази схема ми се отразява идеално.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th October 2008, 10:23
лъвица лъвица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 76
По подразбиране

От скоро поднових спортуването, което се изразява в тичане в парка всяка сутрин+ малко упражнения и 2 пъти седмично плуване.
Реших да взимам Л-карнитин. Не съм пила никога каквата и да е добавка и сега само се обърквам от тоновете информация в Интернет.

Не знам нито какъв да си взема, нито КАК точно да го пия.

Като цяло разбирам, че е добре да е американски и да се пие преди тренировка, но не разбирам 30мин или 2-4 часа преди това?

Аз излизам да тичам веднага щом стана. Значи ли това, че трябва да го пия 2 часа преди това, пак да спя и т.н.?

Може ли някой да ми даде прости указания, за време на пиене и дозировка в моя случай.

Много ще бъда благодарна!


П.П. Като цяло гледам да се храня НВД, но има дни, в които си ям каквото ми се яде.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КакдаприемамCarnitin
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:26.