IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 29th April 2005, 16:46
Kurtni
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Браво на теб... радвам се че имаш напредък.. дано не ти прави проблем, този глезен...
Отговори с цитат
  #42  
Стар 30th April 2005, 11:30
Polygriega
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Здравейте
Огромният проблем при тичането е - скуката. Аз примерно изпрасквам 2-3 км за 10-15 мин. и си отивам. Дори накрая така ми писва, че забързвам. Та - хубаво е да се тича с партньор, с който да имате горе- долу еднакво темпо. Аз засега го раздавам по шизофренишки и си разговарям със себе си, че с никого не мога да се координирам.

Мненията тук супер яко ме объркаха, когато прочетох тук на 100 места, че чак след 20-тата минута изгаряш мазнини...
Аз съвсем друга информация имам.

В моята гора си имам маркировка и задължително трябва да съм я минала - дори да се тътря с болки /като от цироза/ в черния дроб. Това също е много важно, но за мен.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 5th May 2005, 11:51
Аз-Анахрония
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ми според мен ако имаш подобни болки просто не дишаш правилно... някъде някоя тъкан не се дохранва с кислород по време на тичането... А това не е хубаво...Дишай Аз поне със задъхването реших проблема - реших да дищам като при плуване и то взе че стана... Глезена проклет - ми мъча го, сега съм му по-лека :P
Мога ли да питам някой вярно ли е че трябва да се тича на пръсти Днеска сутринта ми го казаха...
Отговори с цитат
  #44  
Стар 5th May 2005, 13:36
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

За тичането на пръсти и аз се интересувам. Приятелката, която тичка с мене ог прави на пръсти и ми каза и аз така да правя. Ама много ми натоварва пръсците и затова не съм рискувала. Ще се радвам и аз някои да сподели за разликата от тичането на пръсти и нормалното на цяло ходило.

Анахрония, радвам се, че глезена ти е по-добре и си му и по-лека даже.
Поздрави!
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #45  
Стар 9th May 2005, 16:50
steff steff не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 2
По подразбиране

a az iskam da popitam dve 4a6i topla voda sutrin predi ti4ane ili sled ti4ane triabva?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 23rd June 2005, 01:25
Yancheto Yancheto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Svishtov
Мнения: 9
По подразбиране

Бе и аз бая му се чудех на тичането и реших да пробвам!!!
И то взе да ми харесва все повече, ама вчера не бягах с удобните си маратонки и сега пръсите на краката са ми направо размазани много ме болят Кажете ако знаете някакъв лек, че на всичкото отгоре цял ден сам с маратонки и работата с пръстите става ощте по кофти и се чудя дали ще мога да бягам като хората утре(днес де)!!!
Дано да се пооправят,че сам много мотивирана да се постегна това лято За сега толкова от мен - Поздражи!!!!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 23rd June 2005, 01:26
Yancheto Yancheto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Svishtov
Мнения: 9
По подразбиране

Изжинете ме за правописа ама не сам сжикнала още на фонетичната
Отговори с цитат
  #48  
Стар 23rd June 2005, 09:30
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Бравос на тебе. Който се е хванал да тича е разбрал колко полезно е. И колко добре се чуства човек след това.

Един-два дена почивка нищо не е. Даже е по-добре да си даваш почивчица, така хем събираш по-голяма мотивация за следващото тичане, хем не ти писва, пък и даваш възможност именно на такива микротравми да отшумят и да не се натрупват.

А относно фонетичната- Кредора има и БДС- с жълтата иконка, трябва да щтракнеш 2 пъти.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 23rd June 2005, 15:18
fibi fibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: pleven
Мнения: 37
По подразбиране

Здравейте, бих искала и аз да попитам нещо свързано с бягането, та зна4и като по4неш да бягаш, промерно минава6 2 км. как е по-добре да минава6 1 км на един път и после да спреш за малко по4ивка и да мине6 другия километър без да спираш или трябва да спираш когато се умориш и да ходиш докато си в състояние пак да бягаш, все пак имам в предвид кой вариант е по-уда4ен, за да има изобщо ефект все пак от бягането....)))
.....току що про4етох какво сте писали ама пак не ми става ясно, мин. колко трябва да бягаш, за да може6 да спреш и да походиш после и колко трябва да ходиш и след това да почнеш да бягаш...аз като 4ета направо аз съм много зле..6тот аз бягам горе-долу половин 4ас и изминавам към 3 км., което както разбирам е доста малко, ама просто много кръв ми се качва в главата и почва да пулсира, съответно имам чувството 4е вдигам температура...ужас направо...може би трябва да понамаля цигарите
oki thanks liophy...)))
__________________
всеки може, стига да иска!!!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 23rd June 2005, 15:41
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Категорично никакво спиране. По-скоро ако усетиш, че се уморяваш или задъхваш - намали темпото, но не спирай. Спреш ли до голяма степен обезсмисляш идеята на бягането- аеробният ефект.

Това е и най-важното за бягането- да си прецениш силите за да не окапеш рано-рано. По-добре в началото дай една идея по-бавно, но да си осигуриш по-дълго бягане. По време на бягането може да засилиш или намалиш според зависи как се чустваш.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: БЯГАНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:46.