IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd November 2008, 08:23
Аватара на brumbrum
brumbrum brumbrum не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: София
Мнения: 185
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от _pobeda_
Аз пазя една седмица диета...лишавам се от въглехидратите и в един момент не издържам прияжда ми се какво ли не и докато се усетя съм напълнила корема с какви ли не боклуци, сякаш някой дявол ме обсебва в един момент...
При мен е същата история
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd November 2008, 10:25
galini galini не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: ....все още в БГ
Мнения: 43
По подразбиране

Попаднах на невероятно приятна книга - Французойките не пълнеят".
Там няма диети и режими, книгата е против диетите, авторката дава практични съвети за това как да се откажем от диетите и да изградим един добър начин на живот и хранене. Най-важното послание в книгата е Забравете диетите! Яжте правилно, усещайте всеки вкус, насладете се на мига, доставяйте си удоволствие, но с мярка, не бързайте, не яжте на крак, създайте атмосфера, когато консумирате храна... все съвети, които преди време щях да подмина с лека ръка. Обаче сега вече явно съм узряла за тази книга след мноооооооогото диети и драконовски мерки срещу тялото си...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 3rd November 2008, 12:57
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

galini, коя е тази книга - ако не е тайна
"Французойките не пълнеят" - това ли и е името ? А автора ?
Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd November 2008, 16:39
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

липсата на воля е най-големия проблем за отслабване.има ли воля няма начин да няма резултати...някои хора пълнеят от количеството на храната други от качеството, аз съм от вторите - не ям много но всичко което обичам е вредно.оттам и проблми с кг но поне имам воля да смъквам като натрупам.освен това диета "от утре" никога не работи...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 3rd November 2008, 16:59
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Французойките ...........
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 3rd November 2008, 17:02
VITAMINA VITAMINA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 133
По подразбиране Re: Какво ни пречи да отслабнем?

Цитирай:
Първоначално написано от _pobeda_
Случвало ли ви се е да си казвате: от утре съм на диета, от утре ще спортувам... и утре пак така и всеки ден... И в краен резултат не сте постигате нищо. Или пък 2-3 дни на диета, после наваксване... Това липса на воля ли е, на стимул или се дължи на някаква психическа основа?
Волята тя е най-важна !
Отговори с цитат
  #17  
Стар 3rd November 2008, 17:29
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

воля плюс стимул
Отговори с цитат
  #18  
Стар 3rd November 2008, 17:49
galini galini не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: ....все още в БГ
Мнения: 43
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mimika
galini, коя е тази книга - ако не е тайна
"Французойките не пълнеят" - това ли и е името ? А автора ?
Благодаря предварително
Да, книгата е Французойките не пълнеят на Мирей Джулиано

http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=20540

като цяло е доста разтегнат стилът на авторката, за някои може да се стори скучен и прекалено префърцунен, особено с честите обяснения как го правят французойките
Обаче, мен тази книга доста ме стимулира да загърбя всякакви крайни режими и просто да се вслушам в моето аз, което най-добре би трябвало да знае от какво има нужда точно в този момент тялото ми..
тези дни се боря най-вече с навика си да ям бързо и да не дъвча храната, а направо да я поглъщам... Според горецитираната авторка, добре е човек да си води дневник първите три седмици и да записва всички свои хранителни навици, за да открие къде му е проблемното място - яде бързо, не закусква, всеки ден яде тестени неща в големи количества и т.н. Аз лично не бих имала въобще търпението да правя такова нещо, ама явно трябва да се науча и на това
След това три месеца се дават на психиката итялото да придобие нови навици, които , разбира се, не бива да бъдат съвсем крайни и изтощителни за един човек...
В един сайт за диети бях чела, че навиците се придобиват за 21 дни ,т.е. трябва да изпълняваш нещо толкова време, че в един момент то несъзнателно ти става навик вече...
Та аз започвам с това:
1. да не бързам в храненето
2. да дъвча
3. да не мисля, че всяка хапка, която влиза в устата ми, непременно е в повече и ми е забранена! Просто няма забранени неща, има разумни количества!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 5th November 2008, 15:41
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Малко размишления по темата..
Според мен човек започва да се обърква в един момент. От всякъде всякакви специалнисти бълват мъдрост за това КАКВО да се прави, но не винаги съветите са еднакви и.. в един момент човек се чуди.. разделно ли да хапва, на месото ли да заляга, въглехидратите ли да избягва.. въобще.. Та, това, което ни пречи, е че много трудно намиреме подходящият за нас ПРАВИЛЕН режим.. поне според мен.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквонипречидаотслабнем
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:44.