IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 10th June 2005, 17:35
Ан
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: хигия

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
"Тридесет и три годишната Евелина Георгиева, която получи усложнения след пластична операция в пазарджишката болница “Хигия”, почина в дихателния център на Александровска болница вчера.
Тя беше приета в КАРИТ в Пазарджик на 27 март с тежък сепсис след интервенция на бюста в частната клиника. По-късно Евелина беше транспортирана в столицата с реанимобил в “Пирогов”, с диагноза полиорганна недостатъчност и оттогава медиците се бориха за живота є. Преди седмица тя е била преместена в Александровска. От същата диагноза почина и бизнесменът Севдалин Стратиев, опериран отново в “Хигия”. Заради случая със Стратиев прокуратурата разпореди проверка на частната болница" в-к Марица
А принципно съм твърдо "за" пластичните изобщо,не само за силикона.
След извадката,която си цитирал,по-скоро бих допуснала обратното.
Аз съм "за" някои пластични.Ако е премахната гърдата,добре е да се протезира.Ако имаш някакъв уродлив дефект,малформация някаква-също.Ако един възрастен човек се депресира при вида на бръчките си (не всеки го приема така трагично)и поглед в огледалото го кара да мисли единствено за болести и смърт,също би могло да се мисли за лифтинг.Но да си сложа две топки отпред за да се люлеят като духне вятърът,няма начин.Да си рискувам здравето за да ме гледат или пипат..абсурд..първо трябва да ми направят липосукция на мозъка.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10th June 2005, 18:15
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране :)

Жена съм,със силикон.Да,съгласна съм с това-да се правят корекции когато наистина е наложително.При мен,например,нещата бяха много тежки в психологически аспект.Просто ставаше опасно ако не си позволя да си направя операцията.Не одобрявам като гледам чужденките как се помпат с над 400 кубика силикон и то при положение,че си имат хубави гърди.Но когато това ще те накара да живееш по пълноценно-смело напред!И в никакъв случай ако го правиш заради някого.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 11th June 2005, 08:36
Гост
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: :)

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
И в никакъв случай ако го правиш заради някого.
Значи го правиш заради себе си,така ли да разбирам?А щеше ли да го направиш,ако отиваше да живееш в село с 5 къщи,4 от които съборени,или някъде из горите?Друг път.Не,ти отиваш на море,където да ти гледат гърдите и мъжете да се редят на опашка под "балкона".Не ме разбирай погрешно-за мене е ок хората да "живеят пълноценно"собствения си живот и колко по-лесен би бил животът,ако само си окачваш 2 топки и готово-вече си "пълноценен"...Но ако публикуваш,нека това бъде истината-наречи го комплекси,ексхибиционизъм, болест,не дай,боже,или какъвто там е твоя случай...не очаквам да се замислиш за всички читателки-пубертетки на по 13,14,в чиито незрели глави трайно ще заседне мисълта,че раят е само на две цици от по 400 кубика разстояние.Лично аз съм против топките и очаквам да ме подкрепиш,защото ако всички са "за" и си надянат силиконите,къде отива вниманието,което се надяваш да привлечеш?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 11th June 2005, 09:19
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

О,да,абсолютно те подкрепям,Госте.И това твърдя в постинга си - само ако наистина е наложително.И съм обяснила за моя случай-психически не можех да живея повече така.И в малко село да отивах,пак бих го направила.А на море ще ми е кеф да отида не защото ще ме зяпат,а защото ще се чувствам добре в кожата си и аз няма да се зазяпвам по чуждите цици и да се чудя какъв бански да си избера,за да ми стои добре горнището.Разбираш ли,там е разликата.Мнението на другите не ме интересува.На мен ми беше зле сутрин да се събуждам и да галя само една кожа със зарна,на мен ми беше зле ако звънне някой на вратата вкъщи да тичам да си сложа сутиен с подплънки преди да отворя,на мен ми беше зле когато правя секс да се чудя как да застана така,че гърдите ми да изглеждат по-пълни.И още много "на мен ми беше зле".Сигурна съм,че и ти си имаш нещо такова и ще ме разбереш.
Мога да го нарека комплекс,при мен беше това.Мисля,че е редно когато имаш такъв да поработиш за отстраняването му-чрес психотерапия,чрез фитнес или хирургия-ти решаваш.
Истината е,че ме е яд,защото медийното пространство наложи тези едрогърди мадами масово и жените се комплексираха.Можеше да не се стига до тук.
Истината е и че от време на време се плаша.Вече имам в себе си две чужди тела и последствията от тях са неясни.Може да ми се наложи операция във всеки момент.И т.н.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 11th June 2005, 17:07
Гост
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Желая ти да си здрава и спокойна.Макар че за второто не съм сигурна-фалшивите неща никога не решават проблемите,а само ги префасонират.Фактът,че си избрала за nick "asset"-предимство,ценно качество,плюс,придобивка(о евидно новата такава)и заявената от теб омраза към собствения ти пол,даже към женските кучета свидетелства за това.А медиите винаги ще налагат някакви образи,те от това печелят,въпросът е да знаеш къде да спреш.През 80те на мода са били изцяло плоските мадами,представи си само какво пристягане и прегърбване е падало...
Цитирай:
Първоначално написано от Aset
Сигурна съм,че и ти си имаш нещо такова и ще ме разбереш.
Не комплекс,но бюстът ми не е най-красивото у мен.Чашка C,понякога дори В-далече от фамозните,пълни с месо"палатки"на ДД+.Проблемът при мене се реши в родилното.Бях единствена"ненадарена"сред дойни крави "мунтафонки" Огромни гърдища,а без капка кърма,бебетата не наддаваха и накрая преминаха към изкуствено хранене.Сега една седица да изкарат без антибиотик и черпят.Кърмих сина си 1 година и той е здраво дете.Как да не се гордея с гърдите си?Всъщност дали се сещаме за какво ни ги е дала природата?И втория случай-когато при мамография гърдите ми се оказаха здрави,а на моя приятелка-не...тогава ти става до болка ясно кое всъщност е важното и спираш да се самоизтезаваш.Струва си да бъдеш най-добър приятел на самия себе си...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11th June 2005, 19:52
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Асет съвсем не идва от там,от където ти предполагаш,а и ползвам този ник далеч преди да прибегна до тази "придобивка",но ще ми бъде наистина интересно да узная от какъв език идва думата,която ти употребяваш.
За кучките и другите същества от този пол - не,не ги мразя,просто с този цитат изризявам възхищението си пред остроумието на един гений на нашето време.Сигурна съм,че и той не ги мрази.
За чашката...Нямах предвид,че си имаш дефект в гърдите,по-скоро,че вепоятно и ти имаш някой комплекс,който би се радвала да имаш възможност да решиш.
Аз бях малко В,сега съм голямо В,напълно нормално като размер.При мен проблемът възникна в родилното.Кърмих,кърмих,къ мих и след това не харесвах особено това,което виждах в огледалото.Кърмата си има предимства,но не са чак толкова при днешните хумнизирани млека.
На мамолог минах преди да сложа силикон,няма проблем,а и отдавна е доказано,че между него и рака на гърдата няма връзка,все пак силикон се имплантира от 60те години.Дори ракът се открива по-често при жени с импланти,тъй като се преглеждат редовно.Което води до по-навреманно и ефективно лечение.
Поздрави!Желая ти щастие!

П.П.Открих "асет" в английския,но там на първо място е значението "ценно качество",защо пък да има общо със силиконът ми?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 27th June 2005, 10:51
fibi fibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: pleven
Мнения: 37
По подразбиране

абе хора...осъзнайте се...най-важното е да сме здрави...като не си здрав, и пари, и силикон да имаш....полза няма.....
....каквото и да правите...правете го заради себе си, а не заради другите...така винаги ще се чувствате добре...така е, според мен...но всеки има право на мнение в крайна сметка...
__________________
всеки може, стига да иска!!!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 2nd July 2005, 14:41
Bionxx Bionxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2004
Мнения: 35
По подразбиране Рак на гърдата

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
На мамолог минах преди да сложа силикон, няма проблем, а и отдавна е доказано, че между него и рака на гърдата няма връзка, все пак силикон се имплантира от 60-те години. Дори ракът се открива по-често при жени с импланти, тъй като се преглеждат редовно. Което води до по-навреманно и ефективно лечение.
Донякъде си права! За съжаление обаче, основният проблем с имплантите при профилактичен мамологичен преглед е, че закриват ренгенологичния контур и структури на млечната жлеза! Така диагнозата "карцином на гърдата" става ужасно трудна за установяване, било то с ехо- или мамограф! Престави си - това е все едно да гледаш в гъста мъгла и да се опитваш да разпознаеш кой идва към теб! Изисква се много квалитетен специалист и пак не е сигурно!
"Доказано" - много силно звучи! Силоконовите импланти нямат такава дълга история, ти говориш за първия тип силикон, който сложиха през 60-те инжекционно! От тогава полимерите много се измениха и все още се изследват! Непрекъснато излизат много публикации в световните журнали по пластична хирургия и мамология и се спори дали биха могли да провокират злокачествени болести и кой точно тип силикон е най-безвреден! Имаше преди 6 месеца статия, за % новопоявил се рак на гърдата, при пациентки с установена преди поставяневто на силикона Mastopathia cystica . Да спомена на всички читателки, че това е кистично състояние на гърдата, преканцероза, което около 35 % от българките имат! Тоест - много често се среща! Та това състояние например + импланти = изпълнен с риск живот за вас! И не само това, примери , колкото искате ...
__________________
Aut vincere aut mori
Отговори с цитат
  #29  
Стар 26th July 2005, 14:34
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране Re: Рак на гърдата

[Донякъде си права! За съжаление обаче, основният проблем с имплантите при профилактичен мамологичен преглед е, че закриват ренгенологичния контур и структури на млечната жлеза! Така диагнозата "карцином на гърдата" става ужасно трудна за установяване, било то с ехо- или мамограф! Престави си - това е все едно да гледаш в гъста мъгла и да се опитваш да разпознаеш кой идва към теб! Изисква се много квалитетен специалист и пак не е сигурно!

Твърдиш, че си лекар, а не знаеш, че при инфрамамарни имплантанти дори се вижда по-добре при мамографски преглед...

"Доказано" - много силно звучи! Силоконовите импланти нямат такава дълга история, ти говориш за първия тип силикон, който сложиха през 60-те инжекционно! От тогава полимерите много се измениха и все още се изследват! Непрекъснато излизат много публикации в световните журнали по пластична хирургия и мамология и се спори дали биха могли да провокират злокачествени болести и кой точно тип силикон е най-безвреден! Имаше преди 6 месеца статия, за % новопоявил се рак на гърдата, при пациентки с установена преди поставяневто на силикона Mastopathia cystica . Да спомена на всички читателки, че това е кистично състояние на гърдата, преканцероза, което около 35 % от българките имат! Тоест - много често се среща! Та това състояние например + импланти = изпълнен с риск живот за вас! И не само това, примери , колкото искате ...[/quote]

Значи, всички българки, дето сме кърмили и имаме кистозна мастопатия, ще имаме рак...Тези 35% дето ги цитираш, опровергават твърдението ти, че за рака после е виновен силикона....
Отговори с цитат
  #30  
Стар 26th July 2005, 22:04
marianapd marianapd не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: plovdiv
Мнения: 3
По подразбиране

Относно "съвременните хуманизирани млека"-де се заблуждавайте-на всяка кутия на чист български език е написано, че те не заместват майчината кърма, и че кърменето е най-доброто за едно бебе. Лично аз нямах избор-синът ми страдаше от алергия към кравият белтък в хуманизираните млека и дори разгадените до аминокиселини млека бяха опасни за здравето му. Благодарение на това, че отолжихме за по-късно дохранването-след 7-8-мия месец, и на това, че успях да го кърмя почти до годинката, вече преодоляхме алергията. Не мога да кажа, че гърдите ми се отпуснаха значително. Е разлика има, най - вече, защото допуснах да ми се появят стрии... Според мен проблема с отпускането на бюста се дължи донякъде на рязкото прекратяване на кърменето-много момичета се мъчат няколко дни или седмици и като не наддава бебешора, веднага решават да му бутнат шишето с млякото на прах. Така гърдите "нямат време" да се възстановят и постепенно да се върнат в предишната си големина и кожата увисва.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАилиПРОТИВсиликона
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:31.