IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2311  
Стар 4th November 2008, 16:03
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Аз съм правила тази преди време, но не е с плод...
__________________
"Да си самодостатъчен, това е въпрос на интелект. Само глупакът може да скучае."
Отговори с цитат
  #2312  
Стар 4th November 2008, 16:57
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

аз знам една която е страхотна но е без блат, сега като видях обаче рецептата на суити от нейната може да се ползва базата...смисъл малко да се комбинират рецептите
трябва ти дълбока тенджера. за първия пласт ти трябва един компот - най ми харесва с компот от ягоди, но можеш да ползваш и други, както ида добавиш други плодове по желание без киви и портокал обаче защото разводняват желатина. отделяш сока от плода и сока заедно с 1 чаша захар слагаш на котлона докато заври, после добавяш 2 желатина изсипваш сместта в дълбоката тенджера, нареждаш плода и пъхаш във фризера.
през това време докато се стяга този пласт приготвяш останалата смес. приготвя се от 1 л. прясно мляко, 2 1/2 ч. захар, 5 жълтъка и 3 желатина, приготвя се като крем - тоест като заври млякото слагаш всичко останало и се бърка непрекъснато докато сместта стане с гъстотата на боза отнемаш от котлона и пак с бъркане прибавяш разбитите на сняг 5 белтъка. тази смес я разделяш на 3 равни части в 3 съда - тук вече можеш да проявиш въображение - в едната да сложиш какао в другата орехи, третата да оставиш така. може едната да е с плод, другата с натрошени бисквити третата с какао или ядки...общо взето свобода на избор...слагаш първата част в тенджерата от фризера върху другия пласт и пак прибираш докато стегне и така докато сложиш и трите.не слагай смес върху другата ако предната не е стегнала поне дотолкова че да не се смесят....накрая вече оставяш тенджерата 2 часа във фризера за да стегне цялата торта добре вадиш, приготвяш един леген гореща вода, топиш тенджерата вътре като разклащаш за да се отлепи сместта от стените и дъното и обръщаш тенджерата върху тортена чиния.
вкусна е тортата много и приготвянето не е голяма философия въпреки че на пръв поглед изглежда така дано да съм обяснила добре
Отговори с цитат
  #2313  
Стар 4th November 2008, 17:01
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Абе ти супер го обясни , но на мен пак ми се стори философия .
Обаче ме заинтригува да пробвам да я направя ,когато съм на кеф де .
Отговори с цитат
  #2314  
Стар 4th November 2008, 17:04
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

За днес не знам какво да сготвя.Някой да помага с идейки :P
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #2315  
Стар 4th November 2008, 17:07
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

пробвай никак не е трудоемка - нещата се приготвят за 1/2 час просто чакането със стягането е повече. пък и си е лек десерт общо взето(ако може да има такъв), защото няма тесто.момента с разклащането в топла вода е важен щото има шанс пластта с компота да остане на дъното затуй клатете здраво
Отговори с цитат
  #2316  
Стар 4th November 2008, 17:11
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
За днес не знам какво да сготвя.Някой да помага с идейки :P
боб по хайдушки - като смениш три води хвърляш боба и слагаш пържолите
вие се чудете, аз отивам да ям тиквеник
Отговори с цитат
  #2317  
Стар 4th November 2008, 17:13
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Пържолки са добра идея,ама без боба
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #2318  
Стар 4th November 2008, 19:51
Аватара на daniella
daniella daniella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Frankfurt
Мнения: 87
По подразбиране

The Shadow,тук в германия няма кто нашето парфе(или поне аз не съм виждала),има едни сиренови торти,които са само подобни на парфето дето си хапвам по сладкарниците в Бг.иначе и аз поръчвам тортички,като имам повод.по/лесно и по/сигурно .ама сега нямам,ей така съм се заинатила да направя нещо сама,и точно парфенце ми се яде.че и мен ме няма по сладките работи.скоро правих „двете фукли„ на Иван Звездев,и нищо не стана, а беше и голяма играчка
bibi-82,аз нямам фризер,дали ще стане в камерата на хладилника,в ония форми за торти с отлепващото дъно,таман ще си спестя клатенето .и тези блатове дето се прибавят един върху друг залепват ли се един за друг,или като се реже тортата се разделят?
Отговори с цитат
  #2319  
Стар 4th November 2008, 20:02
Аватара на daniella
daniella daniella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Frankfurt
Мнения: 87
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sweety_L
Аз съм правила тази преди време, но не е с плод...
sweety,чисти фъстъни,непечени ли се има предвид?Супер изглежда тортата,ама е май голяма играчка колко време ти отиде да я направиш,ако се сещаш..?че това с желатина е кофти работа,ако не го улучиш,всичко отива по дяволите
Отговори с цитат
  #2320  
Стар 4th November 2008, 20:14
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daniella
Цитирай:
Първоначално написано от sweety_L
Аз съм правила тази преди време, но не е с плод...
sweety,чисти фъстъни,непечени ли се има предвид?Супер изглежда тортата,ама е май голяма играчка колко време ти отиде да я направиш,ако се сещаш..?че това с желатина е кофти работа,ако не го улучиш,всичко отива по дяволите
Да, чисти, непечени фъстъци...
Е, аз не си играх чак толкова. Просто направих накрая шоколадова глазура и поръсих с цветни пръчици (отстрани).
Желатинът ми се получи от първия път.
Не помня колко време точно ми отне, но аз винаги предварително си подготвям продуктите - всичко да ми е под ръка и после в действителност става много бързо.
Истината е, че тортата е много вкусна и сега, като си припомних вкуса, ми се иска пак да я направя.
__________________
"Да си самодостатъчен, това е въпрос на интелект. Само глупакът може да скучае."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквощеготвитеднес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:00.