IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 17th November 2008, 23:54
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

Извинете, знаете ли колко пати аверите са ми викали, защо ги пускам пешеходците, е какво да ги бласна ли. Тези мойте авери като вземат книжки тогава да ми говорят, единият трипати късан на листовки другият двапати, така и не са ги искарали. Друг авер двапати късан на листовки , от третият път ги взе и после кормуването го взе. Та за третият бил на мач на ЦСКА и ЛЕВСКИ, карал нашият човек с Осемдесет и нещо километра и оп палката, та 150 лева глоба и точки евентуално са му взели. И вече кой съм аз кара бързо, много му пука на тиквата.


Аз имам вече 7 месеца от както взех книжка, и мен ме ловят шибаните закони, Ето това ме дразни най-много в цялата работа.
__________________
Моля гласувайте за мен http://nagradite.net/s1m3on
Отговори с цитат
  #22  
Стар 18th November 2008, 13:13
Аватара на Jay
Jay Jay не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 59
По подразбиране

глупости правят тия дето немогат да сметнат, че пестят не повече от 10 минути с цената на много висок риск да се самоосакатят (което не е толкова страшно - те са си виновни) или да осакатят някой друг (което вече е крайно неприятно). Лошото е, че заради такива ТАРИКАТИ страдат добри хорица, страдат майки и деца остават сираци. Ужасно се ядосвам!!!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 18th November 2008, 14:15
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от s1m3on
Извинете, знаете ли колко пати аверите са ми викали, защо ги пускам пешеходците, е какво да ги бласна ли.
БРАВО, Симе, браво! Много правилно правиш!
Виж подписа на админа между другото.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 18th November 2008, 14:45
Dimitroff Dimitroff не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: В Е46-цата
Мнения: 1 341
По подразбиране

Както във всяко нещо така и тук трябва да се намери златната среда (да-най трудно е!)

Относно скоростите...да кажем, че всичко опира до самоконтрол (на светофара или където и да е другаде), до правилна преценка (която идва с времето+километрите=практи ка+моментно състояние на шофьора).

До това да подчиниш емоцийте на теб, а не обратното.
Давам за пример себе си!
Принципно съм праволинеен, спазвам (там където мога!) ограниченията, правилата за движение...пускам деца, възрастни, пешеходци да ме прередят, да се пристроят...е не, че не показвам на някой нагъл тарикат три хоризонтални пръста с думите "чети между редовете, друже" от време на време...но като цяло съм внимателен шофьор! НО !!! Това се дължи на факта, че минимум 3 пъти седмично си изливам цялата агресия, емоция, страст и т.н. на пистата, хвърлям по 1 чифт гуми за средно два месеца (на пистата), което ми е помогнало ужасно много в критични и екстремни ситуаций (миналата седмица се въртях на едни завой (ВЪПРЕКИ, че карах със 70 километра в час!) на връщане от Благоевград решавайки да мина през Ихтиман.Мъгла, дъжд и много ниски температури бяха превърнали един завой в пързалка - намалих повече от необходимото, защото знам какво може да поднесе подобен път (настилка) в такова време и въпреки това на излизане от завоя...от ляво отвесно падане към язовир...от дясно дерета и горичка ниско доло...след като овладях колата покарах 40-50 метра и спрях, а сърцето ми блъскаше в главата-буквално!...просто в момента на поднасяне, АКО си запознат с това как се държи колата ти в такива състояния при дадена скорост (а това се учи на писта/полигон, не на улицата ( ))ще реагираш инстинктивно (правил си го много пъти-вече знаеш как и го няма страха от това да не знаеш на къде тръгва колата, какво следва, когато центробежните сили ти напомнят за себе си!)...бе нама да навлизам в подробности - идеята беше, че е много по-страшно да срещнеш "невеж/неделен" шофьор - този, който кара с пълна газ по права линия вече 20к километра (смешно малко е идея си нямам кво ми се хвалят с този километраж !!), отколкото млад шофьор, който кара със страх, защото знае, че не владее колата, че няма нужния опит и т.н.

между другото най-рискови са първите 3 години от вземане на правоспособност - точно тогава младите "рейсъри", който нямат по сериозна ситуация/птп решават, че вече са Можещи иииии гледай какво става...то и аз бях така!! Само, че се намериха хора, който решиха да ми отворят очите - само веднъж се возих при един от тях (на писта!!) и осъзнах, че в сравнение с него....съм като инвалид без инвалидната си количка....и от там се започна (практика/писта/практика/полигон).

Още един приятелски съвет от мен-никога, ама никога не карайте кола, която не познавате (как се държи, колко е устойчива и т.н.) така както тази на която сте свикнали!!
__________________
a b c d e f g k l, but М is something Special!
Стълбовете нанасят поражения на вашите коли само в случай на самоотбрана.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 18th November 2008, 15:26
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ми с тия беНвета ш се въртиш,така е
В събота ги гледах на Дунев как дрифтат твойте аверчета,мноо яко!
А това за новите правила за "пресните" шЕфъорчета е меко казано смешно....тия ,от които не става шофъор и 5 години да имат навигатор после прават поразии ,задръствания,резки и неконтролирани движения ,не следят светофарите...и т.н.
К**ва,педал и шофъор се раждат,...не стават в последствие
Отговори с цитат
  #26  
Стар 18th November 2008, 15:37
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
К**ва,педал и шофъор се раждат,...не стават в последствие
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #27  
Стар 18th November 2008, 15:38
Dimitroff Dimitroff не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: В Е46-цата
Мнения: 1 341
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Ми с тия беНвета ш се въртиш,така е
В събота ги гледах на Дунев как дрифтат твойте аверчета,мноо яко!
А това за новите правила за "пресните" шЕфъорчета е меко казано смешно....тия ,от които не става шофъор и 5 години да имат навигатор после прават поразии ,задръствания,резки и неконтролирани движения ,не следят светофарите...и т.н.
К**ва,педал и шофъор се раждат,...не стават в последствие
хахах...има нещо вярно - заради задното се врътнах...обаче ако не беше задното щях да съм или в язовира или в горичката доло по склона!

Не ми напомняй, че не можах да скоча до София, а адски много исках!!

Прав си за промените.

П.С. Всяка курва и всеки шофьор ....могат да качат летвата (поне с малко!)
__________________
a b c d e f g k l, but М is something Special!
Стълбовете нанасят поражения на вашите коли само в случай на самоотбрана.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 18th November 2008, 15:47
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Има и нещо друго, тия хорица ,за които колата е просто средство за да се придвижат от точка А до точка В няма да бъдат никога шофъори...За тях това е дейност,която е изнервяща,стресираща и хабяща нерви...те не изпитват удоволствие от шофирането,не ги влекат коли и това е нормално последствие от изброените причини.
Все едно аз да съм добър футболист.....е няма как да стане просто!! Играл съм само защото по физическо това се правеше....
Отговори с цитат
  #29  
Стар 18th November 2008, 15:47
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Ако имаше репресия за всички нарушения нямаше да се налагат такива безумни промени в закона.Ама нали всеки минава покрай капките и си прави каквото знае като че е сам на пътя.Хем не могат да карат,хем не си познават колите ,хем се мислят за професионалисти


Симе само не разбрах ти какво толкова портаеш срещу тоя закон.Има хора на които се налага да ходят на работа и имат нужда постоянно от кола.Те какво д кажат като трябва да си вземат едва ли не придружител на надница за да могат да ходят на работа
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18th November 2008, 20:01
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

Еми не съм съгласен, има хора който сега взимат книжки на 25 години и тях не ги лови този закон, тези хора дали са професионални шофьори като имат 25 години и нямат месец от както са взели книжка, а някой имат 7 месеца ежедневно каране на автомобил и не могат да карат без бавачка, аджаба баща ми няма да ми е всеки ден до газа да ми бъде бавачка. Или някой си да викам за да ми е придружител мисля, че няма как да стане това. А това за Велосипедистите с каски, аджаба като ходя да спортувам с колелото по балкана и каска да си копувам, е много екстри и жилетка със сфетлоотразители, това е лесно в колата има една.
__________________
Моля гласувайте за мен http://nagradite.net/s1m3on
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Променизаконазадвижениепопътищата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:13.