IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 23rd January 2008, 21:08
Мона Мона не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Аз нося Деймън,полуестетични.Посоч ените цени са близки до това,което е на "пазара",но има и доста по-ниски цени.Не мога обаче да ги коментирам,не знам колко добри са лекарите,които ги поставят.Моето лечение струва 2000 евро (брекети+посещения всеки месец+ретейнъри),половинат платих при слагането,другите на вноски от по 100 евро след два месеца гратисен период.Адски е много,но го правя за добро.Да съм жива и здрава,ще ги изкарам.
Пациентка съм на д-р Настева-Димова в София,един от най-добрите (съответно и най-скъпите) ортодонти.
Имайте предвид,че типа брекети се определя преди всичко от ортодонта.Всичко зависи от конкретния проблем.Естествено,ако много настоявате за определен вид (обикновено и по-скъп),едва ли някой доктор ще ви откаже.Друг е въпросът,че все пак става дума за лечение,а не за козметична украса.
Ето още два сайта,където има инфо:
www.damonbraces.com
www.archwired.com
Успех!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23rd January 2008, 22:21
snowy snowy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 37
По подразбиране

В събота ще поставят брекети на децата ми - 1200 евро за всяко от тях, горна и долна дъга. Плащат се на три вноски, а лечението ще е около 2 години. При доц. Андреева.
Преди това почти три години носиха шини, двучелюстни апарати, пак шини. Абсолютно съжалявам, че си давах парите за тия боклуци.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24th January 2008, 10:02
Елинор Елинор не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от snowy
В събота ще поставят брекети на децата ми - 1200 евро за всяко от тях, горна и долна дъга. Плащат се на три вноски, а лечението ще е около 2 години. При доц. Андреева.
Преди това почти три години носиха шини, двучелюстни апарати, пак шини. Абсолютно съжалявам, че си давах парите за тия боклуци.
А за какъв вид брекети става дума ако не е тайна? И дали това включва цялостното лечение ?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24th January 2008, 11:55
snowy snowy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Да, цялостното лечение, с изключение на тези неща, които се правят след махането на брекетите и се носят нощем за задържане на резултата (забравих им името). Брекетите са обикновените, но пък разбрах, че са по-издръжливи, а все пак става дума за деца.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 29th January 2008, 10:05
Елинор Елинор не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 18
По подразбиране За ортодонтите и брекетите

Понеже съм на тая вълна, имам кръстосана захапка , но вече твърдо съм решила да си пооправя фасадата, опитах се да събера колкото може повече информация за условията и цените на ортодонтското лечение и различните типове брекети при различни зъболекари - ортодонти . Аз съм от Варна , но уча в София, така, че не ми пречи да се лекувам и там .
Цени:

Лечение с метални брекети около 2500 - 3200 лева



Лечение с естетични прозрачни кристални ( сапфирени Inspire Ice на ORMCO ) или висок клас керамични брекети около 3400 - 3900 лева. Лично аз май съм най-склонна за тези, не ми е чужда суетата човешка...



Определено са доста по-малко грозни !

Лечение със самолигиращи тип Деймън брекети (от д-р Деймън / Damon /, а не като диамант, макар, че за тия пари наистина би трябвало да получа диамантени ) , около 3400 - 4200 лева в зависимост от ортодонта или типа брекети - метални или полуестетични. На мене ми изглеждат доста по-кофти от прозрачните... / на снимката долу в горната челюст са полуестетични, а в долната челюст - метални Деймън /




Лингвални - от 6500 лева и нагоре. Проблема е, че ги работят на много малко места в България.

За Инвизалайн не знам, ама очаквам да е там някъде...

Естествено Здравната каса не покрива нищо. Това са базови цени, за сложност или допълнителни неща (на една моя приятелка се наложи да и поставят микроимплант ) цената може да се качи малко.
Важно е да се пита каква е каква е крайната цена на лечение и дали е фиксирана, да не ви накачулят хиляди допълнителни неща в хода на лечението... Не е зле и да се поровите в нета, да прочетете отзиви за конкретния стоматолог ...

Успехи на всички мацки които са се решили, аз продължавам още малко с рисърча, като започна лечение обещавам да споделя...

Ето и сайтове на някои ортодонти да си ги разглеждате за обща информация, има и снимки на случаи:

http://www.valortho.com

http://www.ortodont.biz

http://www.usmivki.com

http://www.kamendent.eu

http://www.bgortodont.bg

http://www.orthodont-bg.org

Отговори с цитат
  #16  
Стар 15th November 2008, 10:35
baby_sun baby_sun не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте Моето лечение е с естетични брекети на горна и долна челюст. Всичко ми излиза 1200Е. Плащаш половината сума наведнъж авансово, а останалата по споразумение на вноски по време на лечението. Колкото до годините аз съм на 27 и живея в София.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23rd November 2008, 19:37
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

имам въпрос към yavor и д-р Венелинов как се отстраняват брекетите от ортодонта като дойде време за свалянето им
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23rd November 2008, 23:39
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Има един инструмент,който се ползва за сваляне на брекетчетата,след което се премахват и остатъците от лепилото ,което се ползва за залепването им.Има такъв тип борчета ,които имат такава твърдост,че пилят лепилото ,но не нараняват зъбната повърхност
Това е
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24th November 2008, 22:26
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

а на този инструмент какъв му е принципа на действие питам , защото имам смесено съзъбие и като стане време да се махат брекетите как се отлепят, дали механично с "отчупване" и после се изпилява лепилото или.....понеже веднъж(е може и да не е било за това де) видях на една пациентка как премахваха нещо от зъбите с нещо като дълга кука.....не мога да го опиша точно може да ми се смеете на въпроса , но ми е важно,защото нямам зародиши под тези 2 млечни зъба и ако тръгне да отлепя брекета с това "нещо" да не взема да остана без двата ценни зъба
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 24th November 2008, 22:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Все пак,мисля че ортодонтът ви се е сетил за тази възможност и ще направи така,че да не се случи това...А може да попитате него за по-точен отговор
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Брекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:46.