IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th July 2005, 19:08
Аватара на mafia
mafia mafia не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Белите Брези СОФИЯ
Мнения: 459
По подразбиране Да видим колко сте умни :-)

Тест за деменция



Долу има четири (4) въпроса и един бонус-въпрос. Трябва да им отговориш веднага. Не може да мислиш, отговори на всички моментално. Ок?


Нека да видим колко умен си всъщност!




Готов ли си? ДАВАЙ! (Превърти надолу, бавно. Недей хитрува, не надничай предварително да видиш отговора!)





Въпрос Първи:




Участваш в надбягване. Задминаваш втория в надбягването. На коя позиция си?






















Отговор: Ако си отговорил, че си на първо място, си абсолютно неправ! Ако задминеш втория в надбягването и заемеш мястото му, ти си втори!


Опитай се да не прецакаш втория въпрос! За да отговориш на въпрос номер две, се опитай да не му отделяш толкова време, колкото отдели на номер едно!




Втори въпрос:


Ако си задминал последния човек, ти си...?





















Отговор: Ако си отговорил, че си предпоследен, пак грешиш. Кажи, как можеш да задминеш ПОСЛЕДНИЯ човек?


Нещо не ти се удава. Нали?



Трети въпрос:


Коварна математика! Забележка: трябва да се сметне изцяло наум!

НЕ използвай молив и хартия или калкулатор. Опитай.


Вземи 1000 и добави 40 към него. Сега добави още 1000. Сега добави 30. Добави още 1000. Сега още 20. Добави още 1000. И още 10. Какъв е крайният резултат?


























Получи ли 5000?

Верният отговор всъщност е 4100.

Не вярваш ли? Провери го с калкулатора. Днес определено не ти е ден. Може би ще отговориш на последния въпрос вярно?




Четвърти въпрос:


Бащата на Мари има пет дъщери: 1. Нана 2. Нене 3. Нини 4. Ноно

Как е името на петата дъщеря?
























Отговор: Нуну?

Не! Разбира се, че не!

Името й е Мари! Прочети въпроса отново!



Добре, време е за бонус!



Ням човек се опитва да си купи четка за зъби. Като имитира движенията на човек, който си мие зъбите, той успешно се изразява пред продавачката и покупката е осъществена.


Сега, ако там застане сляп човек, който иска да си купи чифт слънчеви очила, как трябва да обясни той?



















Просто трябва да си отвори устата и да попита, толкова е лесно!
__________________
Продуцентска къща, телевизии, реклама, клипове, PR и др. медийни изяви
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th July 2005, 20:34
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ама ти защо си мислиш,че получаваме 5000??? 40+30+20+10=100 !!! Не е равно на 1000 !!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th July 2005, 20:49
fibi fibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: pleven
Мнения: 37
По подразбиране

..хора не знам..ама аз не отговорих правилно на нито един въпрос...ако ги караш по инерция....просто ..нямаш шанс...добро тест4е....браво mafia
__________________
всеки може, стига да иска!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th July 2005, 21:35
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

И аз не отговорих правилно
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th July 2005, 09:06
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Аз се вързах на 2 от въпросите, ама за да съм примерен доста бързах... то това им е идеята де, да те подведат от бързане
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th July 2005, 12:59
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

Имам чувството, че някой плаща за разпространението на тоя тест.
Вече няма български форум, без значение от тематиката, без него. В нашия вече май два пъти го трихме.
А не го намирам толкова интересен, тестовете за интелигентност за магистри например или IQ тестовете искат доста повече логика и съсредоточеност.
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th July 2005, 13:14
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ама защо трябва толкова на сериозно да го приемаш. Успокой се малко бе човек, ще те заболи главата ако непрекъснато си толкова сериозен. Естествено, че този тест нищо не значи. Естествено, че не може да отрази интелигентноста на човек. Просто малко забавление да има. Човек като работи цял ден на компютъра малко да разпусне. Толкова, нищо повече...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th July 2005, 14:54
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

?
Аз нищо не казвам, просто се чудя какво толкова намират в него. Таз деменция вече е във всички дименсии на интернет пространството
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th July 2005, 15:08
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ми точно това му е смисъла- че е несериозен и лек. Хората имат нужда за определен период от време да спрат да мислят сериознои отговорно. Иначе просто изпушват. Не знам ти какво работиш и какво правиш през деня. Ако примерно си фитнес инструктор и ползваш интернет от залата- нормално е да си отпуснат и ненапрегнат и да търсиш сериозни теми с които да се занимаваш. Ти правиш същото, което и другите- редуваш периоди на спокойствие със такива на мобилизиране и задълбочаване. Темпоризация, активна почивка.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th July 2005, 07:07
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Само 4 100 познах!!!А сметките не са ми силната страна....Но е много рано днес за такива мозъчни атаки
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Давидимколкостеумни
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:49.