IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #211  
Стар 7th January 2009, 00:17
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

goldish, аз съма НВД и купувам пълномаслени млека. Преди време купувах обезмаслени, но се отказах. Не, че съм привърженик на ВМ хранене, но нискомаслените са си чиста химия. По-скоро съм привърженик на естественото. Имам късметът, че баща ми отиде да живее на село и произвежда мляко, яйца, месо, зеленчуци, плодове. 100 пъти предпочитам млякото от нашата коза пред 0,01% от магазина. Е от домашни биволско, краве и козе, предпочитам козето като най-нискомаслено, но от 3% и 0.01% купешко, купувам 3%.
Обаче напоследък купувам кашкавал и сирене Light
Така или иначе се съмнявам във всичко купешко, така че поне да минава за диетично
Отговори с цитат
  #212  
Стар 7th January 2009, 08:28
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

aniK, и аз започнах да купувам сирене и кашкавал Light, но само на Маджаров, останалите съдържат маргарин. Пфу !

Много от млеката, които са 0,1%, също са със съдържание на хидрогенирани растителни мазнини, което ги прави истинска отрова.

Ако се купува мляко от магазина, 2% или 3,6% е добър избор. Аз бих имала доверие най - вече на Био млякото на harmonica. Поне като консистенция напомня много домашно мляко, останалите са със структурата на нишесте с желатин
Отговори с цитат
  #213  
Стар 11th January 2009, 09:40
Аватара на Any
Any Any не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 147
Изпратете съобщение чрез ICQ до Any Изпратете съобщение чрез MSN до Any
По подразбиране

Какво ще кажете за соевият кашкавал?
Отговори с цитат
  #214  
Стар 11th January 2009, 09:59
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Any
Какво ще кажете за соевият кашкавал?
Аз съм опитвала, но хич ен ми хареса, както и всичко соево Обаче ако си фен на соевите продукти, hatred е твоят съветник!

Аз купувам Маджаров Light сирене и кашкавал. Като харесам нещо, предпочитам да не рискувам с проба на други продукти, докато харесаният от мен не го развалят, както обикновено става.
Какво мислите за БИО продуктите (не знам на коя фирма са, с едни зелени етикети и големи букви БИО)м - има кисело мляко, сирене... Някой опитвал ли ги е. Оправдана ли е по-високата цена?
Отговори с цитат
  #215  
Стар 11th January 2009, 21:19
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Аник, на мен ми харесва киселото мляко Био, имам предвид това:
http://www.bio-bulgaria.com/products/milk
Харесва ми и вкуса и плътността му, а най-много ми харесва това, че ако не е в хладилника наистина се вкисва
За мен цената е оправдана, все пак струва само 1.60 лв., а какви по-скъпи буклуци се купуват ежедневно
Сиренето още не съм го пробвала.
Отговори с цитат
  #216  
Стар 11th January 2009, 22:29
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Any
Какво ще кажете за соевият кашкавал?
Ако го обичаш - защо не ? Чела съм доста противоречиви тези за соята ( както и за почти всяка храна ), на мен поне се отразява добре, не се подувам от нея и съм забелязала, че е свързана по някакъв трансцендентен начин с доброто състояние на кожата ми

Само внимавай за едно - соевите продукти често са овкусени с натриев глутамат, бъди бдителна в съдържанието

А, и едно уточнение - разните "растителни кашкавали", които са плъзнали по магазините, не са соеви. никога не съм ги опитвала, но май по състав клонят към нещо между лепило и гума, гарнирано с много маргарин.


Соевият "заместител" на сиренето и кашкавала е един и същ и това е тофуто.

И аз съм с добри впечатления от БИО млякото на harmonica - през лятото докато бях на море не квасех и изгубих подквасата си. След много неуспешни опити, само БИО млякото ме спаси. Явно съдържа автентични бактерии. Можете да проверите дали съдържа нишесте с малко йод. Ако и нишесте няма в него, си е направо велико

Жал ми е да давам 16 лв за килограм сирене, за това още не съм пробвала БИО сиренето, но изглежда качествено. И аз като aniK съм свикнала с Маджаров - Light и би ми било некомфортно да си разваля традицията
Отговори с цитат
  #217  
Стар 11th January 2009, 23:12
nelisima nelisima не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Varna
Мнения: 19
По подразбиране

Здрасти на всички чудесна тема..Аз примерно обожавам нахут,ям го предимно на кюфтенца незнам дали сте пробвали но е чудесно и много вкусно.
Отговори с цитат
  #218  
Стар 11th January 2009, 23:17
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nelisima
Здрасти на всички чудесна тема..Аз примерно обожавам нахут,ям го предимно на кюфтенца незнам дали сте пробвали но е чудесно и много вкусно.
nelisima, сподели повече за нахута
Как се приготвя, какви са хранителните му качества Чувала съм хубави неща за него, но нищо конкретно не ми е останало в главата. А ако ни разкриеш и някоя подходяща рецепта, ще е супер

Отговори с цитат
  #219  
Стар 11th January 2009, 23:25
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

nelisima, и аз съм от любителите на нахута, но го обичам или на хумус (смлян нахут със сусамов тахан и малко лимонов сок), или като добавка към салатка, сварен, разбира се
Би ли написала твоята рецепта за кюфтенца от нахут?
Отговори с цитат
  #220  
Стар 12th January 2009, 02:18
Аватара на SummerBaby=)
SummerBaby=) SummerBaby=) не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 65
По подразбиране

Тези био продукти от сайта ми изглеждат много привлекателни, от къде си ги купувате и в кои по-големи (или специализирани? )магазини могат да се намерят?
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:08.