IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 12th January 2009, 11:43
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

духовните практики са хубаво нещо, не е нужно да си вегетарианец.
Аз много уважавам вегетаринците , за съжаление на мен не ми достига толкова смелост, воля и отоговорност за да стана такава.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 12th January 2009, 11:54
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
духовните практики са хубаво нещо
Абе аз не съм точно на туй мнение, ама нЕма да спорим сега, не му е мястото, а и няма смисъл.

Познавам двама мъже (на различни възрасти) дето дълги години НЕ ядяха месо, но после пак проядоха. По-възрастния беше селски човек и дори си носеше един суджук във вътрешния джоб - винаги!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 12th January 2009, 14:15
nelisima nelisima не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Varna
Мнения: 19
По подразбиране

Вижте сега надявам се знаете,че при вегетарианците кръвта се прочиства изключително сериозно след първите 6 месеца и 7 година.Относно това,че lottus се страхува,че няма да има никаква енергия ако спре месото далеч не е така аз съм бивша балерина спрях го още докато танцувах не съм имала никакви проблеми с енергията а и неможе да си вегетарианец и да тъпчеш само кифли и банички.Ако успееш да си направиш достатъчно разнообразно меню,както аз съм направила всеки може да се чувства далеч по жизнен от месоядците,които се тъпчат с антибиотиците мазнините и бог знае още какво има наблъскано в горките животни!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 12th January 2009, 15:06
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Съгласна съм с това, което казваш за месото. Именно за това ми се иска да го спра. И не съм много далеч от целта, но все още не мога напълно без него. В момента месото, което консумирам е основно пилешко и риба. И то само филе - чисто месо, без мазнини, кожа и т.н.
Ще ми е интересно да чуя вашите истории. Кое ви подтикна да станете вегетарянци ? И как се чувствате сега в сравнение с преди ?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12th January 2009, 15:09
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lottus
Ще ми е интересно да чуя вашите истории. Кое ви подтикна да станете вегетарянци ? И как се чувствате сега в сравнение с преди ?
И на мен ще ми е интересно .... може пък така да запалите и други хора за вегетарианството... вероятно и мен...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 12th January 2009, 21:39
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Моята е съвсем семпла.
В интерес на истината, от малка не обичам особено много месо, но не мога да кажа, че съм го мразела или са ме карали насила да го ям.
Признавам си, всичко започна с диетите - по онова време актуални бяха режимите на чай, плодове и мляко Спазвах такава схема на хранене една пролет и заради нея изключих месото. После дойде лятото - в горещините не ми идваше наум да ям нещо месно. В началото на есента дядо ми почина - на погребението имаше много месо ( помня още - пилешки пържоли и шишчета ). Ядох от тях. Не знам дали заради емоционалния ми срив тогава или просто защото стомахът ми беше отвикнал, но повръщах през цялата нощ. Оттогава ( минаха повече от пет години ) не съм хапвала месо и не ми е липсвало. Не съм се ограниавала, за да вегетарианствам - в началото дори не се наричах така - просто в един момент дойде констатацията, че не съм яла месо от повече от година.

Относно духовните практики - не виждам защо трябва да съпътстват вегетарианството. Това все пак е начин на хранене.

Ако един човек е ангажиран с определено духовно учение, което изключва консумацията на месо, то вегетарианството е просто щрих. Такива хора обикновено се идентифицират с учението, което изповядват - будзъм, кришнарство, дъновизъм и т.н., а не с вегетарианската диета

Уважавам много религиите, обвързани с вегетарианството, но мисля, че то не трябва да бъде налагано принудително. Дразня се много от агресивните вегетарианци, старая се да не натрапвам режима си на околните.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th January 2009, 12:51
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

аз пак с мойте сайтове....
ето един с рецепти ...
яситя без месо
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th January 2009, 14:02
nelisima nelisima не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Varna
Мнения: 19
По подразбиране

При мен беше комплексно почнах да изучавам по сериозно философия,първото ми отвра6тение беше от mcdonalds и така един ден просто казах НЕ! А и приятеля ми по онова време беше вегетарианец кришнар предполагам това също ми е повлияло по някакъв начин.Важно е хората да знаят,че вегетарианството носи много чистота на организма ,на душата ,на мислите.А и признайте си много по благородно е да не допринасяш за убийство на друго живо същество.Аз живея така защото се чувствам по спокоина и някак мко по смирена вътрешно, а повярваите доста експресивна личност съм.Успех на всички който тръгват по пътя на вегетарианството
Отговори с цитат
  #29  
Стар 20th March 2009, 18:09
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Много хубава тема!
Тира, мерси за линка, ще го разгледам на всяка цена. Моя приятел е вегетарианец и само се чудя какво да готвя. Той също споделя мнението, че соята не е полезна и готвя предимно картофи, ориз и яйца, доста скромно меню. Аз самата се замислям за отказване на месото, все по-рядко ми се яде, а като ям не ми е вкусно, даже ми става гадно понякога. Не че той ми е повлиял или нещо такова, още по-малко пък да ме кара (въпреки, че като се замисля покрай него отказах цигарите и алкохола, с малки изключения в специални случаи).
Но всяко нещо с времето си. Аз съм на мнение, че човек не бива да се насилва за нищо, всичко става бавно, постепенно, с осъзнаване и вътрешна убеденост.
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #30  
Стар 20th March 2009, 21:31
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nelisima
А и признайте си много по благородно е да не допринасяш за убийство на друго живо същество.
Само с това е съм съгласна - в природата трябва да има биологично равновесие. Нормално е хищника да се храни с друго по-дребно животно. Друг е въпросът дали човекът е хищник, но явно да.
Уважавам много вегетарианците!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВЕГЕТАРИАНСТВО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:10.