IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th April 2005, 18:11
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране Хигиената на българина

Все по-често се убеждавам, че ние българите сме много мръсен народ .Напоследък все по-често срещам хора, които не поддържат личната си хигиена,да не говорим за околната среда.Толкова е мръсно навсякъде-по улиците, по автобусите, пред заведенията и жилищата ни, направо се отвръщавам.Според вас има ли начин българите да се научат да използват кошчетата за боклук и сапуна по-често и дали някога България ще прилича поне малко на Западноевропейските държави
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th July 2005, 02:04
Smiled_BGirl Smiled_BGirl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Where The {}cean`s Kissing The Sand...
Мнения: 13
По подразбиране

да се надяваме...4е ДА
__________________
Ne Kazvai 4e Me Obi4a6... Neka Go Po4uvstvam...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th July 2005, 09:29
Аватара на charmy
charmy charmy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Пловдив
Мнения: 102
По подразбиране

Ами то не е от нацията, или си мърльо или не. Не виждам защо трябва да го превръщаме в национална черта. В Испания например си хвърлят фасовете по пода на заведенията; първото нещо, което брат ми каза като отиде в Париж е "тук е много мръсно". Вярно е, че трябва да има глоби, за да се възпита малко отношението към общата собственост, защото май в голямата си част българите предпочитат да им е чистичко вкъщи, а това, че си хвърлят боклука от терасите не ги притеснява.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th July 2005, 11:39
гост
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Прави сте за отговорността към общата собственост.Не можем все да чакаме държавата да ни върви след задниците и да ни събира боклука под терасите,и фасовете и хартийките,които мятаме по улиците.Колко му е да не го правим изобщо,а под терасите да засадим цветя-някакви по-непретенциозни и евтини,че поне малко блокът да заприлича на дом с градина?И да не драскаме по стените?
В къщи ни е много чисто,но какви миризми са носят от повечето от нас...не ти е работа Това в автобус,в магазин да влезеш,стари,млади-повечето вонят на пот,неотмита с дни.Интересното е,че българинът смело дава цяла заплата(даже ако трябва,го изгладува)за най-модни дрешки,маркова козметика и парфюми и е адски горд с това,а после казва"О,неделя е,днес ще се къпя".Дрехите си ги пере едва след като ги е носил няколко дни.Трябва да свикнем,че душ се взима всяка сутрин,колкото и да ти е слабо парното или да нямаш такова,а дрехи се носят по веднъж и се хвърлят за пране.Без изключение.С национален поздрав като"Честита баня" само се излагаме.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th July 2005, 11:49
Karmen Karmen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Имах съученик навремето, който един път докато пушехме в тоалетните заяви: "Специално за деня на пролетта (бел.авт. 21 март в моя град) съм се изкъпал". Коментарът е излишен
__________________
No games, just sport!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th July 2005, 09:34
kurtni kurtni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Kazanlak
Мнения: 27
По подразбиране

А на мен ми бяха казали, че в Китай плюят по пода на магазините... биле супер лъскави отвън, а като влезеш ужасс
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th July 2005, 10:57
bubblegumi bubblegumi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 47
По подразбиране

ох колко сте прави, понякога ми иде да тръгна по улиците с табелка "ХОРА, КЪПЕТЕ СЕ!". То не се трае...не сутрин, хората трябва да се къпят по няколко пъти на ден! Но то е въпрос на култура, де...започвам да се плаша като вървя по улиците, не съм перфектна, но се стремя да не преча на околните да живеят-особено като не СМЪРДЯ
__________________
Keep smiling...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th July 2005, 11:08
Mari Mari не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 39
По подразбиране Хигиена

Наистина има хора, при които хигиената е под всякаква критика. След работа като се кача в атвобуса направо ми прилошава. Добре де, аз разбирам, че дори и да си се изкъпал сутринта до 18ч. е малко трудно да останеш свеж, но Хора, има дездоранти специално за това - да се чувстваш свеж.Така и на човека ще му е приятно и на хората около него! Съгласна съм с това, че хигиената се възпитава, не се отнася до нацията!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st August 2005, 16:01
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Аз пък си мисля, че си ни е национална черта. Обаче да знаете, че има и по-смрадливи от нас - поляци и латвийци! да не ги объркате с литовци - ония не смърдят!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th September 2005, 16:09
Kobra Kobra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 6
По подразбиране

а бе пи4ове тая тема зе да намирисва
__________________
zapalianko
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хигиенатанабългарина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:55.