IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #861  
Стар 24th January 2009, 14:56
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Овсените ядки са калорични, но съдържат т.нар.сложни въглехидрати. Добре е приемът да бъде преди обяд. Аз не закусвам и съм НВД-йка, така че изобщо не ям, но ако ядях, бих ги яла със сирене, с прясно или кисело млкяо. Добавката на стафиди, ядки, мед увеличава калорийната им стойност.
Добра храна са за неотслабващи. Аз се опитвам да науча сина си на тях, засега безуспешно А като бебе много хубавичко хапваше от фините
Все пак който не може без закуска, може да ги хапва в неголеми количетсва и да ги разнообразява с филийка черен хляб с филе или нискомаслено сирене...
hatred, снощи след дълго въздържание, изядох не един, а 2 банана И сурови ядки ядох... Явно съм имала въглехидратна нужда, направо се освиних и днес цял ден ми е криво
Отговори с цитат
  #862  
Стар 24th January 2009, 15:02
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

new_lady,Радвам се,че мислиш така Искам да ти кажа,че преди около 5 години пазих диета при която,ако не всеки то почти всеки ден закуската ми беше малко овесени ядки или корнфлейкс с прясно или кисело мляко,та дори и по малко мед им слагах Отслабнах 14 кг тогава Така че успех и само напред :P
И да не забравя да се отчитам...Днес нямах особен апетит сутринта за тва си пийнах само кафенце,но с 1 ч.л. мед и 1 чаша зелен чай И преди малко обядвах:варено яйце,парче сирене и 1 с.л.лютеница Междинно мисля да хапна ябълка и за вечеря планирам кисело мляко и някаква салатка,но ще видим
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
  #863  
Стар 24th January 2009, 15:12
new_lady new_lady не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Пловдив
Мнения: 151
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Все пак който не може без закуска, може да ги хапва в неголеми количетсва и да ги разнообразява с филийка черен хляб с филе или нискомаслено сирене...
Аз спокойно мога без, ама нали навсякъде се повтаря че е най-важна и за това се мъча...

Деничка, и аз миналата година свалих 14 кг, а най-странното е че всяка сутрин закусвах Нестле фитнес, за което също в последствие ми казаха че е боклук... а бе незнам винаги ме е затруднявала тази закуска.
Отговори с цитат
  #864  
Стар 24th January 2009, 15:22
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

По въпроса са овесените ядки ...

Само не намесвайте конете, крайно неуместно е Те и кравите се хранят само с трева, а вижте какви са дебели. Все пак различните организми разграждат по различен начин хранителните вещества - ние, хората, не усвояваме целулозата, но за много други видове ( в това число конете и кравите ) тя е основен източник.

Аз хапвам по три супени лъжици овесени ядки за закуска с малко прясно мляко и канела. Едно пакетче от 500 гр. ми стига за две седмици, което означава, че поемам по по - малко от 30 гр. овесени ядки на ден. Това прави около 120 ккал. от ядките плюс още 50 - 60 от млякото - пряко сили 200 ккал. за цялата закуска.

Ако хапнеш 70-80 грама черен хляб с топено сирене или някакво месо, калориите едва ли ще са по - малко.

А това, което е най - важното - хранителната ценност на овесените ядки като закуска, не е за подценяване.

И аз съм отслабвала, закусвайки с овесени ядки, закусвам ги всяка сутрин от три години насам и нищо не ми е станало
Отговори с цитат
  #865  
Стар 24th January 2009, 16:04
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

"Те и кравите се хранят само с трева, а вижте какви са дебели." Хахаха много ми хареса това сравнение Иначе Hatred много си права,че калориите са си същите и в никакъв случай 200 калории не са много за закуска
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
  #866  
Стар 24th January 2009, 16:15
Аватара на Sun_Shine
Sun_Shine Sun_Shine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 49
По подразбиране

Мога да се запиша за днес:
Закуската ми беше мюсли с прясно мляко и лъжичка мед.
Оттогава до сега съм хапнала малко фъстъци и една ябълка... нямам голям апетит. За вечеря ще има печено пиле и домашна руска салата, маслини... ще хапна по малко от всичко, защото не мога да мина без руската салата . Днес времето е срахотно и ходих на разходка в гората... божествено е! Лек и слънчев ден!
__________________
Живеят само влюбените, другите просто съществуват...
Отговори с цитат
  #867  
Стар 24th January 2009, 16:41
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Привет и от мен! Хайде и аз да се отчета, пък после очаквам съвети и коментари, моля ви!
закуска: 2 печени филии, към 50 гр. кашкавал
обяд: грах, филия хляб
слядобяд: 1/2 буркан компот, кафе с мляко
вечеря: 150 гр. пилешко, филия хляб, туршия, 2 големи ябълки
Лек и спорен ден!
Отговори с цитат
  #868  
Стар 24th January 2009, 16:42
Аватара на marie_claire
marie_claire marie_claire не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 682
По подразбиране

Нека и аз да дам мнение по въпроса за мюслите, въпреки, че и вчера ги коментирахме. По 1-2 с.л. с мляко на закуска е ок. Опасно е, ако много ви се усладят (като на мен, например) и започнете да ги хапвате в по- големи количества. Аз също отслабвам с такава закуска.
Иначе new_lady, защо не хапваш плодове за закуска? Освен това, ако не си толкова гладна няма защо да се насилваш. Не разбирам защо човек трябва да яде, ако не изпитва глад.

Miss_Murderer, аз никога не съм имала такъв проблем като твоя, но мисля че менюто ти е съвсем умерено- нито много, нито малко.
Отговори с цитат
  #869  
Стар 24th January 2009, 16:52
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
Привет и от мен! Хайде и аз да се отчета, пък после очаквам съвети и коментари, моля ви!
закуска: 2 печени филии, към 50 гр. кашкавал
обяд: грах, филия хляб
слядобяд: 1/2 буркан компот, кафе с мляко
вечеря: 150 гр. пилешко, филия хляб, туршия, 2 големи ябълки
Лек и спорен ден!
Miss_Murderer, щом толкова държиш на коментари, да отбележа , че според мен менюто ти е супер. Единственото, което не разбирам е консумирането на компот ( който предполагам е със захар ) при наличието на изобилие от сурови плодове. Но това е просто щрих и все пак е въпрос на вкус. Не можем да преценяваме всяка хапка.
Отговори с цитат
  #870  
Стар 24th January 2009, 17:19
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Miss_Murderer,значи на мен ми се струва доста хляба(при това не уточняваш какъв е бял,пълозърнест,ръжен...)-2 филии сутрин,1 филия на обяд,1 филия вечер=4 филии хляб(за мен при диета е най-добре 2 филии пълнозърнест хляб на ден).Но пък не знам каква е целта ти-колко килограма искаш да свалиш и за какъв период от време ?И вместо този компот(дето е блъскан със захар)пий фреш или яж пресни плодове Например при вечеря 150 гр пилешко,туршия,хляб и 2 ябълки...По-добре 150 гр пилешко с някаква салата(домати и краставици,зеле и моркови,маруля и репички),малко туршийка и 2 ябълки,ако ти се ядат
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:07.